Namo Aktualijos

Statistika: šiais metais Vilkaviškio rajone nuo nusikalstamų veikų nukentėjo 66 vaikai

642
0
DALINTIS

Vaikai yra itin pažeidžiama visuomenės grupė, kadangi jie negali savarankiškai apsiginti, neturi gyvenimiškos patirties, apsisaugojimo įgūdžių, jie priklausomi nuo savo tėvų, globėjų, kurie neretai tampa ir skriaudėjais. Dėl šių priežasčių vaikų pažeidžiamumas yra didesnis nei kitų amžiaus grupių asmenų.

Duomenis apie nukentėjusius vaikus renka įvairios įstaigos: gydymo institucijos, teisėsaugos institucijos, Vaiko teisių apsaugos tarnybos.Oficialią statistiką apie nukentėjusius vaikus pateikia Vidaus reikalų ministerija ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Pasak Vilkaviškio rajono policijos komisariato Nepilnamečių reikalų vyr. specialistės Rūtos Kairienės, pernai Vilkaviškio rajone užregistruota 50 vaikų nukentėjusių nuo nusikalstamų veikų (2011 m. – 45). Įvardijama, jog nukentėjo 26 berniukai ir 24 mergaitės. Nusikalstamų veikų padarymo metu per 2012 metus Vilkaviškio rajone 27 nepilnamečiai patyrė fizinį smurtą, taip pat užfiksuotas vienas seksualinės prievartos atvejis.

Remiantis išankstine oficialiaja statistika apie nusikalstamumą LR savivaldybėse, nurodoma, jog Vilkaviškio rajono savivaldybėje šiais metais nuo nusikalstamų veikų nukentėjo jau 66 vaikai – iš jų 40 berniukų ir 26 mergaitės. 24 vaikai nukentėjo nuo savo tėvų, du vaikai nukentėjo nuo patėvių ar įtėvių, nuo globėjų vienas nepilnametis, nuo artimų giminaičių – trys vaikai. Nuo nepažįstamųjų nukentėjo 17 vaikų iki 18 metų.

Nuo fizinio smurto šiais metais nukentėjo jau 34 vaikai, du patyrė seksualinę prievartą. Nesunkus sveikatos sutrikdymas nustatytas vienam vaikui, fizinio skausmo sukėlimas – 22 vaikams. Vilkaviškio rajone – trys išžaginimai. Fiksuojama ir nepilnamečio vaiko įtraukimas į nusikalstamą veiką. Penki vaikai nukentėjo nuo vagysčių, du nuo plėšimų ir keturi dėl Kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimų.

Nurodoma, jog 35 vaikai nukentėję nuo nusikalstamų veikų gyvena su abiem tėvais, 28 gyvena su vienu iš tėvų ir vienas nukentėjęs vaikas gyvena su globėju. Jau šiais metais pranešta apie dešimt atvejų, kai tėvai vengia išlaikyti savo vaikus iki 18 metų.

Remiantis respublikiniu lygiu surinktais duomenimis, Nusikalstamų veikų žinybinio registro surinkta statistika, fiksuojama, jog pernai metais Lietuvoje nuo nusikalstamų veikų nukentėjo 3153 vaikai, iš jų – 1818 berniukų ir 1335 mergaitės. Taigi, remiantis užregistruotais atvejais, berniukai nusikaltimo aukomis tampa dažniau nei mergaitės. Pagal amžių dažniausiai nuo nusikalstamų veikų nukentėjo 15–17 metų vaikai – 1775 ir 10–14 metų vaikai – 818. 309 nukentėjusieji buvo 7–9 metų, kiti – iki 6 metų. Beveik visi (3142) nukentėję vaikai buvo Lietuvos Respublikos piliečiai, 6 – užsieniečiai, 5 asmenys be pilietybės. Analizuojant nukentėjusių vaikų užimtumą, matyti, kad dauguma jų (2797) mokėsi, kiti 10 dirbo.

Nuo tėvų nukentėjo 815, nuo patėvių ar įtėvių – 163, nuo globėjų – 12, nuo artimųjų ir giminaičių – 98, nuo pedagogų – 10 vaikų. Nusikalstamos veikos padarymo metu žuvo 15 vaikų. Beveik penktadalis visų nukentėjusių patyrė turtinę žalą, beveik pusė – 1442 – fizinį smurtą. 164 vaikai patyrė seksualinę prievartą, 110 – psichologinę prievartą, 14 – nepriežiūrą.

Dažniausiai vaikai nukentėjo nuo turtinio pobūdžio nusikalstamų veikų: nuo vagysčių – 389, nuo plėšimų – 180. Dėl Kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimų nukentėjo 195 vaikai. Nuo kitų nusikalstamų veikų nukentėjo daug mažiau vaikų: 12 – nuo nužudymų, 3 – nuo sunkių sveikatos sutrikdymų, 67 – nuo išžaginimų (su pasikėsinimais), 67 – nuo seksualinių prievartavimų, 45 – nuo tvirkinimų

Visgi statistika, kurią mes žinome, yra tik registruota statistika – dalis vaikų patirančių smurtą nepatenka į jokius statistinius duomenis.

Parengta remiantis Informatikos ir ryšių departamento prie VRM informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.