Namo Naujienos

Viktorina ,,Sveika, Europa“

1460
0
DALINTIS
Visi dalyvavę į nuotrauką netilpo

Paežerių  bibliotekoje  organizuotoje  viktorinoje „Sveika, Europa“, kuri buvo skirta Europos dienai paminėti,  dalyvavo Paežerių pagrindinės mokyklos pradinių ir vyresnio mokyklinio amžiaus moksleiviai. Prieš viktoriną dalyviai buvo trumpai  supažindinti su  Europos  istorija. Po to vyko praktiniai užsiėmimai:  vieni piešė, kiti  iš spalvoto popieriaus darė Europos šalių vėliavėles. Viktorinos  „Sveika, Europa“   klausimai buvo susiję su Europos Sąjunga: ES simboliais, ES narėmis ir jų sostinėmis, pagrindine ES veikla, pasiekimais, klimato kaita (kas įvyko 2002 m. Antarktidoje), gamtos apsauga (reikėjo išvardinti svarbiausias aplinkos sektoriaus sritis)  ir t.t. Buvo tokių klausimų, kurie labai sudomino dalyvius. Tarkime, ar daug kas žino, koks aukščiausias Europos kalnas, didžiausias Europos ežeras ir gėlavandenis ežeras, ilgiausia Europos upė, aukščiausias tiltas, didžiausias keleivinis lėktuvas?

Kompiuteriai įkaito beieškant atsakymų
Kompiuteriai įkaito beieškant atsakymų

Dalyviai buvo suskirstyti į keturias komandas, atsakydami į klausimus galėjo naudotis kompiuteriais.  Norint tapti viktorinos nugalėtoju, reikėjo teisingai atsakyti į konkrečius klausimus. Viktorinos pabaigoje paaiškėjo, kad daugiausiai teisingų atsakymų žinojo   dvi komandos. Jiems  atiteko nugalėtojų prizai: telefonų ir raktų kaklo pakabukai. Visiems viktorinos dalyviams buvo padovanotos knygelės ,,Pažinkime Europą“, lankstinukai ,,Kelionės po Europą  2014 – 2015m.“, pieštukai ir sąsiuviniai užrašams.

Smagu, kad drauge paminėjome Europos dieną ir dalyviai liko patenkinti, sužinoję daugiau apie Europos Sąjungą, kartu atšventėme tarptautinę  šventę, simbolizuojančią  Europos taiką ir vienybę.

Irena Valinskienė, Paežerių filialo bibliotekininkė

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.