Namo Naujienos

Ąžuolyno diena 2016. Sodinta Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos giraitė (foto reportažas) PAPILDYTA

1565
1
DALINTIS

Dr. J. Basanavičiaus gimtinėje augantis Tautinio Atgimimo Ąžuolynas balandžio 30 d., šeštadienį, pasipildė dar viena giraite.

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, čia subujos 100 ąžuoliukų giraitė, kurią per ketverius metus pasodins visų Lietuvos regionų atstovai.

Šiais metais Ąžuolyne plevėsavo Mažosios Lietuvos vėliava, skambėjo lietuvininkų dainos ir žemaitiška šneka.

Į tradicinę Ąžuolyno šventę atvyko grupė Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signatarų, lydimų klubo prezidentės Birutės Valionytės, Tautinio atgimimo Ąžuolyno bendrijos pirmininkas Vitalius Stepulis, Telšių vyskupas J. Boruta ir didelis būrys Mažosios Lietuvos bei Žemaitijos atstovų.

Naujai sodintoje giraitėje bujos ąžuoliukai, skirti Lietuvos tremčių 75-osioms metinėms, kitoms sukaktims paminėti.

Sueigoje koncertavo Mažosios Lietuvos kultūros centro kapela „Smalinė“ iš Smalininkų, vokalinis ansamblis „Vėtrungė“ iš Viešvilės, tautinių šokių kolektyvas „Skalva“ iš Smalininkų.

Vilkaviškio dekano Vytauto Gustaičio lydimas ąžuoliuką pasodino ir Jo Ekscelencija Telšių vyskupas Jonas Boruta.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio giraitėje tarp Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos atstovų pasodintų ąžuoliukų augs ir Vašingtono K. Donelaičio lituanistinės mokyklos ąžuoliukas. Beje, šios mokyklos kūrimosi ištakose aktyviai dalyvavo mūsų kraštietis rašytojas Antanas Vaičiulaitis. Tai jo siūlymu lituanistinei mokyklai suteiktas garbingas poeto K. Donelaičio vardas.

Pavasario saulės nušviestame J. Basanavičiaus gimtinės kieme sueigos dalyviai vaišinosi tradicine sriuba ir gilių kava, klausėsi Mažosios Lietuvos meno kolektyvų muzikos ir dainų, grožėjosi lietuvininkų žemės šokiais.

Vilkaviškio krašto muziejaus muziejininkas Antanas Žilinskas

Autoriaus nuotraukos

PAPILDYTA:

Romo Eidukevičiaus nuotraukos:

1 komentaras

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.