Namo Aktualijos

Kuo valdžiai neįtiko poliklinikos vedėja?

6058
10
DALINTIS

Ilgus metus Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Larisa Jelisejeva galėjo džiaugtis gerais santykiais su valdančiaisiais socialdemokratais – vilkaviškiečiai netgi svarstydavo, kad direktorė turi svaresnį balsą ir daro įtaką pačiam merui A. Neiberkai. Dėl direktorės darbo grafiko, jos vadovavimo metodų ir nebuvimo darbo vietoje savivaldybės administracija net buvo gavusi nusiskundimų, bet iki šiol viskas buvo puiku.  Tačiau staiga šiemet situacija pasikeitė: praėjusiame Tarybos posėdyje buvo nepritarta Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės ataskaitai. Garsiai įvardinta priežastis – minusinis veiklos rezultatas (PSPC 2016 m. veiklos rezultatas (deficitas) – 59 651,00 Eur.), tačiau vilkaviškiečiai puse lūpų šnabždasi, kad priežastis kita.

Tad kas gi atsitiko, kodėl ilgametė poliklinikos vedėja staiga pasidarė bloga?

„Kodėl ligoninės vadovas visiems įtinka, nors ligoninėje – aibė vadovavimo problemų? Net posėdžio metu buvo kalbėta ir apie į vėmalus panašų maistą, ir apie pelijančias sienas Vidaus ligų skyriuje, bet jis už nieką neatsako. Jis net nežino, kad jo vadovaujamoje įstaigoje kai kurie gydytojai kyšius imdavo, svarbu, kad valdžiai įtinka. Anksčiau taip buvo ir su Jelisejeva, bet kuriam merui ji galėjo koja duris atidaryt, o dabar, matyt, kažkam prisireikė jos vietos,“ – taip redakciją „informavo“ vienas pagyvenęs vilkaviškietis.

Tarybos posėdyje įstaigos vadovė Larisa Jelisejeva sakė, jog 59 tūkstančių minusas įstaigoje yra normalus reiškinys, kuris metų eigoje išsilygina, nes PSPC metinė apyvarta yra daugiau nei 1,8 milijono eurų. O minusas atsirado todėl, kad pernai padidėjo darbo užmokestis, pacientų sumažėjo beveik tūkstančiu, sąnaudos patalpų išlaikymui, šildymui, elektros energijai, vandeniui padidėjo daugiau nei 3 tūkstančiais eurų. Taip pat padidėjo ir ryšių, ir transporto išlaikymo, patalpų, įrangos eksploatavimo, aptarnavimo ir remonto  mokesčiai.

„Ataskaitoje matyti, kad metai užbaigti su minuso ženklu, bet jau sausio mėnesį mums ligonių kasa grąžino pinigus. Tas pats minusas buvo 2012 m. ir 2013 m. – ir kas čia tokio? Čia yra finansinis procesas, čia yra normalu. Ir mes savo įstaigų vadovų susirinkimuose ne kartą šnekėjome su ministru ir su ligonių kasa, kad pakeistų įstatus, kad kai gaunamas finansinis minusas, to nelaikytų blogu vyr. gydytojų darbu. Čia yra normalus dalykas, mes nebankrutuojam,“ – sakė L. Jelisejeva.

Tarybos posėdžio metu valdančiosios koalicijos vardu pateikęs pasiūlymą nepritarti direktorės veiklos ataskaitai, meras A. Neiberka taip ir neįvardijo konkrečių priežasčių, kodėl. O Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkei Mavliudai Melibajevai mūsų klausimas, dėl ko buvo nepatvirtinta Vilkaviškio PSPC direktorės veiklos ataskaita, išvis pasirodė per sudėtingas. Atsakymo teko ieškoti kitur.

Tad kokia katė perbėgo tarp  PSPC ir Vilkaviškio rajono savivaldybės šiais metais, kad Taryba nepatvirtino ataskaitos, klausiame pačios direktorės.

„Aš įsivaizduoju, kas vyksta, bet nenoriu užsiiminėti jokiais gandais. Šiais metais baigiasi mano kadencija, matyt, kažkam pažadėta ši vieta,“ – teigia L. Jelisejeva ir puse lūpų šnibžteli, kad žino, kas ta „katė“, perbėgusi jai kelią.

Vilkaviškis – miestas nedidelis, žmones greitai pasiekia gandai, kurie dažniausiai pasitvirtina, tad netrunkame pasitikrinti, o L. Jelisejeva mūsų spėliones patvirtina: PSPC vadovo kėdė numatyta mero A. Neiberkos klasiokei ir kaimynei, dabar savivaldybės administracijoje laikinai einančiai skyriaus vedėjos pareigas.

„Ji jau gretimame rajone bandė tapti PSPC vadove, bet ten reikėjo turėti gydytojo išsilavinimą, todėl jos net dokumentų nepriėmė, o pas mus, matyt, tiks ir su slaugytojos diplomu“, – sako mums vėl tas pats redakcijos šaltinis.

Netikėti gandais pagrindo neturime, mat socialdemokratų skirstymo į postus tendencijos Vilkaviškyje – vis dar tos pačios. Štai dar ankstesnės kadencijos Taryboje buvo toks Tarybos narys Linas Blažaitis, kuris tuomet daugumos pasitarimuose dažnai kėlė klausimą: „Kada pagaliau ligoninėje bus tvarka?“ Kai dar 2013 metais redakcija paviešino viešai pasklidusias kalbas, jog į rajono tarybą daktaras ėjo, siekdamas tapti ligoninės vyr. gydytoju, L. Blažaitis reagavo labai jautriai ir nedelsdamas. Tuoj suraitė skundą  Žurnalistų etikos komisijai, pareikalaudamas paneigti „paskelbtą tikrovės neatitinkančią informaciją, žeminančią jo garbę ir orumą bei kenkiančią dalykinei reputacijai, teisėtiems interesams“.

Kol redakcija atsirašinėjo Žurnalistų etikos komisijai, L. Blažaitis, pamiršęs, kad į Tarybą atėjo su Nepriklausomų tarybos narių koalicija, greitai prisišliejo prie naujai susidariusios valdančiosios daugumos, kuri leido atstatydinti tuometį rajono merą Algimantą Antaną Greimą ir rajono vadžias atiduoti į socialdemokratų rankas. O šie skolingi neliko – vyr. gydytojo postas buvo pasiektas. Kaip matome, tikrovė pasirodė kitokia, nei L. Blažaitis bandė visus įtikinti, kaip ir garbė…

Larisa Jelisejeva sako jau nebeketinanti  dalyvauti konkurse į vadovo vietą: „Man 66 metai, aš noriu dirbti paprasta daktare, kiek dar galėsiu, o paskui išeisiu iš darbo ir eisiu anūkų prižiūrėti ar tik sau paskirsiu likusį gyvenimą. Pavargsti tokiam darbe, o kovoti su tokiomis iš nieko iškilusiomis problemomis – tas pats, kaip su vėjo malūnais. Tikrai užleisčiau vietą jaunesniam. Nauji vadovai – gerai, bet jie turėtų būti kompetentingi. Įstaigos, kuri atsakinga už rajono gyventojų sveikatos priežiūrą ir pirmąją pagalbą, vadovo kėdė neturėtų būti perduodama kaip estafetės vėliavėlė savos komandos  nariui. Ji turėtų būti patikėta atvirą ir skaidrų konkursą laimėjusiam specialistui“.

Beje, reikia pastebėti, kad šiame Tarybos posėdyje PSPC vadovė turbūt pirmą kartą išdrįso papriekaištauti dėl politinių sprendimų: „Nors savivaldybė ir niekuo neprisideda prie PSPC išlaikymo, tačiau prieš kiekvienus rinkimus sugeba įkurti naujų medicinos punktų kaimiškose vietovėse, o visa finansinė našta juos išlaikant gula ant PSPC pečių,“ – Tarybos posėdžio metu sakė L. Jelisejeva.

„Cherchez la femme – ieškok moters“, sako prancūzai. Vasara – jau netrukus, tad netrukus paaiškės ir ta moteris, dėl ko nutrūko taip ilgai trukusi abipusė meilė…

Laura Čižauskienė

Susiję straipsniai:

http://suduvis.lt/2015/01/27/kaip-cariene-larisa-vadovauja-kunigaiksciui-algirdui-i-pasaka/

http://suduvis.lt/2015/01/28/kaip-cariene-larisa-vadovauja-kunigaiksciui-algirdui-ii-pasaka/

http://suduvis.lt/2014/04/25/taryba-kuriai-viskas-puiku/

http://suduvis.lt/2014/08/27/apie-garb-ir-oruma-arba-kaip-niekas-nevyko/

10 KOMENTARAI

  1. Kada į Vilkaviski ateis pagarba dirbančiam žmogui . kada socdemai dings iš Vilkaviškio padangės. Nusibodo jų nesąmones ir protekcijos. Ar meras nemato, kad Lietuvoje keičiasi politika, jie yra niekas. Pagaliau, Vilkaviškio žmonės atsiųskite….

  2. Žiauri ta mūsų poliklinika – nei pas gydytoją papulsi netikėtai susirgęs, nei žiūrės į tave kaip į žmogų. Pati esu verkus koridoriuj, nes nudrėbė kortelę ir liepė eit ieškot kabineto, kur gal kas nors priims. Gerai, kai esi sveikas. O kai tau akyse tavaruoja ir temperatūra nežinia kokia – ir slenki kaip elgeta nuo durų prie durų “Neprisiregistravau, daktare, nežinojau, kad šiandien bus blogai, gal pažiūrėtumėt”, Kai kuri nors “susimyli” sėdi 4 val., nes dabar eilė tų, kurie su talonėliais. Bloga buvo kovą – tyrimas gegužės pabaigoje. Logiška – jei nenumirė, tai nelabai reikėjo to daktaro, jei numirė, tai čia jau ne gydytojų bėda…

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.