Namo Naujienos

Apie priklausomybių prevenciją – interaktyviai

908
0
DALINTIS

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau Marijampolės apskr. VPK) Vilkaviškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė ir lektorius Darius Joneikis gegužės 15 d. susitiko su 12-18 metų mokiniais Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje, Virbalio pagrindinėje mokykloje ir Bartninkų Jono Basanavičiaus mokykloje-daugiafunkciniame centre.

Lektorius D. Joneikis jaunuolius supažindino su galimybėmis prisijungti prie projekto „Sveikas gyvenimas – blaivus gyvenimas“, ir tai buvo galima padaryti čia pat paspaudus „Like“ mygtuką www.facebook.com/Aktyvuokis puslapyje bei pratęsti savo dalyvavimą projekte parsisiuntus Apps programėlę „Aktyvuokis“.

Vėliau interaktyviomis-edukacinėmis formomis, patraukliomis jaunimui, buvo pristatomos priklausomybių formos, dažniausiai kamuojančios jaunuolius. Buvo pristatyta edukacinė – interaktyvi programa prieš rūkymą, alkoholį ir narkotikus. Pristatymo metu buvo  naudojamos užsienio šalių naudojamos edukacinės priemonės – imitacinė vėžiu sergančio žmogaus burna, dervų stiklainis, neblaivumo ir apsvaigimo nuo narkotikų akiniai bei 3D priklausomybių pasekmių lagaminas. Bendraujant su moksleiviais buvo stengtasi jų negąsdinti, bet pakeisti jų mąstymą ir sužadinti motyvaciją keisti savo elgesį iš esmės.

Pareigūnė V. Grybauskienė dar kartą visiems susirinkusiems priminė administracinę ir baudžiamąją atsakomybę alkoholio, tabako gaminių, narkotinių bei psichotropinių medžiagų vartojimo, turėjimo ar jų platinimo atvejais. Skatino jaunimą susimąstyti apie savo elgsenos įtaką sveikatai, vartojimo žąlą sau ir aplinkiniams bei rinktis sveikos gyvensenos įpročius.

Susitikimų pabaigoje aktyviausi dalyviai buvo paskatinti šio projekto organizatorių įsteigtomis dovanėlėmis.

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.