Namo Naujienos

Autobusas už niekam nerūpinčią kainą

3227
7
DALINTIS

Savivaldybės pečius slegia skolos, tačiau noras prabangiai gyventi nemažėja. Paskutiniame posėdyje Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, kaip visada valdančiųjų pritarimu, nusprendė leisti savivaldybės administracijai nuomotis pagal veiklos nuomos sutartį ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui lengvąjį automobilį, turintį ne daugiau kaip 9 sėdimas vietas, ne brangesnį kaip 26 065 Eur (be pridėtinės vertės mokesčio). Tai reiškia, kad savivaldybė už tam tikrą mėnesinį mokestį trejus metus nuomosis autobusiuką, kurį paskui turės grąžinti nuomotojui.

Kaip visada, valdantiesiems viskas aišku, o man kyla daug klausimų dėl tokios neūkiškos veiklos. Pirma, ar būtinai valdžiai reikia autobusiuko, kad vieną – du kartus per mėnesį nuvažiuotų į Vilnių? Gal tada būtų pigiau išsinuomoti tik vienai dienai, tada pakaktų 30-40 eurų parai, arba važiuoti taksi. Meras sako – „net savaitgaliais važiuoja“. Taip, važiuoja, norėdami pasireklamuoti, pasisvečiuoti ar papramogauti, ir dar už tokią „veiklą“ priedus prie tarnybinių atlyginimų gauna. O tuo pačiu metu, kai valdžia, atvykusi tarnybiniais automobiliais, džiaugiasi gražiu vaikų koncertu, į tą koncertą vaikus tėvai turi suvežti savo automobiliais, jiems pavėžėti transporto neatsiranda.

Antra, nutarime visiškai neužsiminta, kiek bus mokama už to automobilio nuomą kas mėnesį. Kaip sakė klausimą pristatę pranešėjas: „apie 300 eurų“. O gal už tokią kainą niekas nepasiūlys (nes Vilkaviškiui su kainomis labai nesiseka ir viskas išbrangsta keleriopai) ir mažiausia kaina bus 500 eurų? Kadangi niekam nerūpėjo, palaiminta buvo nežinoma kaina, kurios, matyt, niekada ir nesužinosime. Bet jeigu ir už tris šimtus atsirastų, aritmetika paprasta: per trejus metus valdžia vien nuomai išleis apie 11 tūkstančių eurų. Po trejų metų autobusiuką turės grąžinti tai įmonei, iš kurios nuomosis, ir vėl ieškoti kito. Tai kodėl už panašią sumą iš karto nenupirkti? Trejų – ketverių metų senumo, vos pusantro šimto tūkstančių kilometrų važiavusį autobusiuką galima nupirkti už 15-16 tūkstančių eurų, 5-6 metų senumo – dar pigiau – už 9-10 tūkstančių eurų. Tvarkingai eksploatuojant, tikrai daugiau nei 3 metus tarnaus.

Ir paskutinis dalykas: įdomiai atrodo numatyta autobusiuko kaina – ne brangesnis kaip 26 065 Eur, dar gerai, kad 99 centai neprirašyti. Be to, niekas neskelbia, kokio senumo ar naujumo turi būti tas automobilis už tokią kainą. Reikia tikėtis, kad apklausoje geriausią kainą pasiūlys ir paslaugą teiks UAB „Bondrida“.

Gintautas Plečkaitis

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys

7 KOMENTARAI

  1. Dar kažkam rūpi žmonių pinigai. Svaistoma į visas puses. Dėkui Gintautui Pleskaiciui už straipsnį, už viešinimą. Juk tai ne savivaldybės pinigai, tai žmonių uždirbti.

  2. Tikrai skūpus tas Plečkaitis, gaila mat jam vienuolikos tūkstančių. Čia gi ne Vištyčio gaisrinės automobilis, kaip atrodys- meras pasipuošęs sėdi, o vaikų būrys stumia.

  3. Kodėl šis straipsnelis taip greitai įmestas kažkur apačioje? Gal dėl to, kad aktualus ir liečia rajono vadovus? O kas administruoja Sūduvio laikraštį?

  4. Oi sukluskite ir nepraleiskite pro ausis,o ir isiminti turite uz visa ta darba kuri nuveike Rajono valdancioji dauguma.Jau artinasi Savivaldos rinkimai.Ar dar norite tureti toki Mera.Tad dabar ruoskites,nes rajonas vis tik i ,,Renovacija,,Kybartuose renovuojamas jau desimtas daugiabutis,kai tuo tarpu Vilniuje ir Kaune letai.Labai stengiasi valdziai itikti ponas Kybartu ,,Darnos,,direktorius,pensininkas ir jo partietis taip pat pensininkas,gal delto zmones ir ,,Emigruoja,,

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.