Namo Naujienos

Atestatai jau „donelaitukų“ rankose

1754
0
DALINTIS

Kai atsiduriu renginiuose, kuriuose tėvai, broliai ar seserys, mokytojai linki sėkmės savo vaikams ar auklėtiniams, kažkoks keistas jausmas aplanko. Atrodo, kad labai daug pavyks papasakoti ir perteikti visų susirinkusiųjų emocijas, tačiau dažniausiai viskas išgaruoja ir pranyksta, kaip ir pavasariai, rudenys ar gražūs vakarai. Viskas taip laikina ir taip nepamirštama – užsidaro prisiminimų stalčiuose, palaipsniui dyla, vėl iškyla priešais akis, kol galiausiai lieka praeitimi. O dabartis tokia: ketvirtadienį Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniams buvo įteikti atestatai. Dvylika metų mokslų, dvylika metų bendradarbiavimo su mokytojais, dvylika metų pakilimų ir nuopuolių – ir štai, galutinis taškas – egzaminų rezultatai. Kybartų kultūros centre vienų akys netveria džiaugsmu, kitus tarsi kažkas neramina, o vidinis balsas kužda apie netolimos  ateities pasirinkimus, tačiau jie neslepia vidinės laimės, kuri dabar atrodo amžina, bet juk nieko nėra amžiniau už laikiną.

Atestatų įteikimo ceremonijoje dalyvavo ne tik gimnazijos bendruomenė, bet ir Kybartų seniūnas Romas Šunokas, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono 2 oro gynybos baterijos vadas ir buvęs Kybartų gimnazijos mokinys Alius Vilimaitis, Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka, kuris kartu su Kristijono Donelaičio gimnazijos direktoriumi  abiturientams įteikė atestatus, ir kiti.

Gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius pasidžiaugė egzaminų rezultatais, tarp kurių yra ir vienas šimtukas iš matematikos egzamino. Jį šiais metais „nuskynė“ Dominykas Pauža. Abiturientas kartu su savo tėveliais dėkojo matematikos mokytojai Astai Spangevičienei, padėjusiai pasiekti puikių rezultatų.

„Šiais metais mokyklą baigė 73 mokiniai, plius Virbalio skyrius, kuris priklauso gimnazijai. Deja, vienas mokinys atestato negauna, tačiau tam turės kitus metus. Labai džiaugiuosi tais, kurie gavo 80 proc. ir daugiau iš egzaminų,“ – akcentuodamas egzaminų rezultatus ir geriausių mokinių pavardes, džiaugėsi gimnazijos direktorius. Šiais metais geriausiu gimnazijos mokiniu tapo Rytis Astrauskas, kuris iš Kybartų seniūno rankų gavo simbolines dovanas – knygas ir  jo paties gamintą suvenyrą. Rytis taip pat gavo ir ne vieną piniginę premiją – iš istorijos mokytojo Juozo Jurkyno rankų atiteko tradicija tapusi Genutės ir Juozo Jurkynų premija. Piniginėmis premijomis gimnazistus skatino ir buvęs gimnazijos mokinys Gabrielius Zaveckas, buvę mokinių auklėtojai ir kt. Už gimnazijos vardo garsinimą premijos atiteko ir Domui Ziegoraičiui bei Odetai Štaraitei, kurios daina vainikavo Atestatų teikimo ceremoniją.

Rodos, dar tiek norėtųsi papasakoti, tačiau kartais laikas praskrieja kaip mirksnis – atsimerksite, o štai jau ir studijų metas, kuris į jūsų atmintį įstrigs ne mažiau nei mokyklos laikas. Sėkmės!

Kristina Radzevičienė

Autorės nuotraukos

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.