Namo Aktualijos

Asfalto rebusas Kybartų gatvėse

2462
0
DALINTIS

Kasmet subjurus orams paūmėja ir „alergija“ keliams su žvyro danga. Ligos simptomus palengvina viltis, kad artimiausiu metu kelias, kuriuo kas dieną važinėjame, bus išasfaltuotas, bet tikrai ne valdininkų pažadai, kuriuos mums visiems pumpuoja it kokius papildus imuninei nervų sistemai stiprinti.

Praėjusių metų lapkričio mėnesį kaip iš dangaus nukritusi asfalto atkarpa Kybartuose, Vytauto gatvėje, sukėlė daug diskusijų, neva tai privilegija Tarybos nariui Renatui Gudaičiui, nes kartu su jo sklypo riba baigiasi ir asfaltas. Tąkart rajono valdžiai pavyko visus „įtikinti“, kad tai tik eksperimentinė naujojo asfalto atkarpa, kuriai pasiteisinus, asfaltas bus nutiestas ir likusioje gatvės dalyje, o Tarybos nario namas asfaltuojamoje gatvėje atsirado visai netyčia.

Neįtikinti kybartiečiai kreipėsi ir į Vilkaviškio rajono savivaldybės administraciją, klausdami, kada bus asfaltuojama likusi Vytauto g. dalis. Netrukus Vytauto gatvės gyventoja D. Puskunigienė gavo tuometinės savivaldybės administracijos Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėjos D. Riklienės atsakymą, kad „2017 m. pavasarį, įvertinus paklotos dangos kokybę ir pasiteisinus eksperimentui, bus išasfaltuota ir likusi gatvės dalis.“

Pavasaris netruko ateiti. Žmonės kantriai pralaukė ir vasarą…

Pasirodo, kad valdininkų pažadai nieko verti. Ir tai jau nieko nestebina, nes po tiek ilgai trukusios socialdemokratų pučiamos miglos visi užsigrūdino. Paaiškėjo, kad šiais metais planai jau kiti ir teks su tuo susitaikyti.

„Prašomų asfaltuoti gatvių sąrašai 2017 m. ženkliai prasiplėtė. Sąrašuose Savivaldybei pateikta 20 Kybartuose esančių gatvių, kurias reikia asfaltuoti,“ – redakcijai rašo dabar jau administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, išvardindama, nuo kada nebedirba Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėja ir nuo kada nebekuruoja šios srities, nes skyriui vadovauja V. Riklius… – „Į sąrašus įtraukti objektai, kuriuos patvirtintus protokolu pateikė seniūnijų seniūnai. Sąrašai  buvo suderinti su seniūnaičiais ir vietos bendruomenių atstovais (paryškinta redakcijos, kad gyventojai žinotų, kas rūpinasi jų reikalais) bei Savivaldybės administracijos Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriumi. Objektai buvo nurodyti prioriteto tvarka. Atsižvelgus į 2017 m. prašomų asfaltuoti gatvių sąrašą, į kriterijus (namų skaičiaus ir gatvės ilgio santykį, ar gatvėje paklota vandentiekio ir nuotekų komunikacijos, ar baigtas gatvės užstatymas, ar dalis gatvės jau turi asfaltą). Vytauto g. Kybartuose surinko 8 balus, t.y. pagal Kybartų seniūnijai skirtas  lėšas nepateko į 2017 m. sąrašus“.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Vito Gavėno įsakymu Nr. B-ĮV-711 patvirtintas sąrašas, kuriame numatyti šių metų darbai Kybartuose.

Kaip matome, Vytauto gatvės nėra, nors Kybartų seniūnijos seniūnas neneigia, kad naujojo asfalto danga pasiteisino ir tokia pačia danga dabar bus asfaltuojama Aušros gatvė. Seniūno teigimu, „tame krašte tinkamas gruntas tokiam asfaltui. Išasfaltavus Aušros gatvę, privažiavimas likusiems Vytauto gatvės gyventojams bus lengvesnis, ten asfaltuoti netikslinga, nes yra gatvių, kurios tankiau apgyvendintos nei Vytauto gatvė”.

Negalima nepaminėti, kad šios gatvės gale visai „atsitiktinai“ gyvena Kybartų seniūnijos vyr. specialistas Dainius Kovas. Norit tikėkit, norit – ne, bet kad ši Aušros gatvė bus išasfaltuota – parašyta juodu ant balto.

Apgailestaujame, kad kybartiečiams neturime daugiau gerų žinių apie asfaltuojamus kelius – teks pasitenkinti vienintele nauja asfalto atkarpa Kybartuose, nes lėšų nėra tiek daug, kad užtektų ir seniūnijos kaimams, ir būtų galima atsiskaityti už jau atliktus J. Biliūno gatvės asfaltavimo darbus.

„Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos 2016 metais iš tikslinio finansavimo Savivaldybei skyrė 688 100,00 Eur 4 (keturiems) objektams: keliams, pėsčiųjų takams ir automobilių stovėjimo aikštelėms viešosios įstaigos Vilkaviškio ligoninės teritorijoje rekonstruoti – 301 800,00 Eur, Kybartų miesto Mindaugo gatvės, kuri jungiasi su valstybinės reikšmės magistraliniu keliu A7 Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas kapitaliniam remontui – 78 300,00 Eur, Vilkaviškio miesto Žalumynų kvartalo gatvėms rekonstruoti – 198 200,00 Eur, Kybartų miesto J. Biliūno gatvės kapitaliniam remontui – 109 800,00 Eur“ (iš Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos ir Administracijos direktoriaus 2016 metų veiklos ataskaitos).

Paprastai ūkiškai mąstantis žmogus tikriausiai atkreipė dėmesį, kad ligoninės takams ir automobilių stovėjimo aikštelei skirta daugiau nei trečdaliu didesnė suma nei viso Žalumynų kvartalo gatvėms, tačiau dabar ne apie tai. O apie tai, kad ir taip mažai gaunant lėšų Kybartų miesto gatvėms, jų pasirinkimo asfaltavimui kriterijai aiškūs tik patiems valdininkams.

Nors 109 800,00 Eur suma atrodo ir nemenka, bet pritrūko 31,546 Eur ir teks sumokėti, nors tu ką: „Jie padarė truputį į priekį, nors pinigų dar tada nebuvo. Labai protingai padarė, kadangi būtų išsidaužę ir vėl būtų reikėję taisyti gruntą,“ – teisina rangovus seniūnas, aiškindamas, dėl ko buvo naudinga kuo greičiau užbaigti darbus, nors ir be pinigų.

Rodos, nauja praktika – pirma padaryti, o po to ieškoti lėšų – kaip buvo su Aušros gimnazija Vilkaviškyje, panašiai kartojasi ir su J. Biliūno gatve Kybartuose.

Redakcija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.