Namo Naujienos

Ar verta dirbti tokioje Taryboje, kuri valdoma pagal chuntos taisykles?

5144
26
DALINTIS

Praėjusiame Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje pagaliau visu ryškumu pelkėje pražydo mūsų socialdemokratų rožė. Vienas iš įtakingiausių rajono socialdemokratų, nuolat buvęs tarp valdančiųjų, o dabar – ir savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis parodė savo tikrąjį veidą, viešai apšmeiždamas ir neteisingai apkaltindamas savivaldybės Tarybos opoziciją dėl galimai nepavykusių savo aferų. „Puikiai“ pasirodė vicemeras ne tik tekstu, bet ir leisdamas sau tarsi koks plikbajoris ištujinti kitą Tarybos narį, pademonstruoti savo susikurtą viršenybę ir įsivaizduojamą galią.

Taigi, pasak Kazio Kiaulakio, opozicija kalta dėl to, kad nė vienas projektas Vilkaviškyje nepabaigiamas laiku ir kokybiškai, kad elementariausias šaligatvio remontas trunka mėnesių mėnesius. Pabandžiau įžvelgti, kiek čia pastaruoju metu buvo tos opozicijos kaltės: „kalta“ dėl milijonus kainavusių upių vagų valymo, po kurio jos dar labiau kiekvieną vasarą užželia; opozicija „kalta“ dėl milijonus kainavusios baisios, pilkos, su akivaizdžiu broku rekonstruotos aikštės; opozicija „kalta“, kad vietoje sporto komplekso turime tik baisias metalo konstrukcijas ir nežinia kur užkastus milijonus; opozicija „kalta“ dėl keliskart brangiau kainavusio „Aušros“ gimnazijos remonto, dėl to, kad darbai pradėti tikint tik kažkieno pažadu ir nebuvo gautas finansavimas tolesniam neracionaliam pinigų švaistymui; opozicija „kalta“, kad vandentiekio ir nuotekų tinklų projektas buvo parengtas taip, kad gyventojai negali prisijungti ir dabar reikės grąžinti daugiau nei milijoną eurų; opozicija „kalta“, kad neieškota operatorių ir viešai nepaskelbtas konkursas dėl autobusų stoties rekonstrukcijos, dėl to, kad dabar, kaip paaiškėjo, nebus nė trečdalio tų pažadų, kurie buvo pažerti vieninteliam operatoriui pasiūlius remontuoti autobusų stotį. Žadėjo žadėjo, derėjosi derėjosi, kol, kaip vaikai sako, liko šūdukas ant pagaliuko.

O gal vienintelė opozicijos kaltė – kad išspyrė aukso kiaušinį kai kam iš po užpakalio?

Juk Viešųjų pirkimų tarnyba pripažino, kad UAB „Vilkasta“, kurios pagrindinis akcininkas yra vicemeras Kazys Kiaulakis, prie „Aušros“ gimnazijos dirbo pažeisdama įstatymus, tai yra neteisėtai. Tačiau kur jūs girdėjote, kad vicemeras ko atsiprašytų? Net įdomu, ką dabar parašys už savivaldybės pinigus išlaikomas vietos laikraštis „Santaka“, kažkaip telepatiškai atspindintis vicemero mintis?

Tikriausiai parašys, kaip Tarybos posėdžio metu bandė pasakoti K. Kiaulakis, kaip Vilkaviškis gražinasi ir tvarkosi, kaip investuotojai ateina į Vilkaviškį… Kas ateina? Stambūs prekybos centrai, kurie investuoja į savo patalpas ir gerbūvį? Kurie atima darbo vietas ir duoną iš smulkių verslininkų? Kas dar?

Dėl to, kad nebe pirmą kartą vicemeras susireikšmina ir leidžia sau žeminti kitus, kaltę, manau, turėtų prisiimti ir jo viršininkas – savivaldybės meras, socialdemokratų partijos Vilkaviškio skyriaus pirmininkas Algirdas Neiberka. Meras ne tik nesugebėjo atsakyti į elementarų Tarybos nario užduotą klausimą, bet ir leido Tarybos posėdžio metu iki ausų įklimpusiam savo pavaduotojui viešai apdergti kitus Tarybos narius. Klausimas nors ir paprastas, tačiau nėra toks nesvarbus – kas prisiims atsakomybę už tai, jog vykdant „Aušros“ gimnazijos rekonstrukcijos darbų viešuosius pirkimus ir pačią rekonstrukciją buvo padaryti 5 grubūs pažeidimai: savivaldybės administracija nepateikė dokumentų, pagrindžiančių apskaičiuotos pirkimo vertės dydžio pagrįstumą; labai apribojo sutartį gebančių įvykdyti tiekėjų ratą; neužtikrino konkurencijos bei racionalaus lėšų panaudojimo; kaip subrangovas dirbo UAB „Vilkasta“, nors pagal įstatymą neturėjo teisės ir t.t. Merui nesugebėjus gal net suvokti klausimo esmės, savo „iškalbos meną“, kurį aš pavadinau demagogija, pademonstravo vicemeras Kazys Kiaulakis, pavadinęs klausimą „įdomiu“ ir kaltę dėl visko suvertęs opozicijos skundams.

Po tokių pareiškimų normalios demokratijos valstybėje merui, manau, reikėtų atsistatydinti, nesvarbu, kad ne jis pats tai padarė, bet tai padarė jo bendrapartietis, jo pavaduotojas, kalbėdamas už jį. Bet pas mus iki garbingos politikos ir demokratijos, kaip matome pastaruoju metu, socialdemokratų partijoje – kaip kiaulei iki mėnulio. Pirmiausia yra lovio ir pilvo politika, o čia jau visos priemonės „pateisinamos“. Ir Vilkaviškyje, kaip matome, vis dar uoliai tarnaujama tam Seimo nariui, kuris pastaruoju metu groja vienu pirmųjų smuikų lovio politikoje seime.

„Kai tu išsikuopsi savo kiemą ir visuomenei parodysi, kaip irgi stengiesi, tai tada galėsi mokinti mane ir kitus“, – girdėdamas tokią iškalbą, suprantu, kad vicemerui teisybė ne tik akis išgraužė, bet ir smegenis ištirpdė, jeigu nemato, kad virš mano parduotuvės apgriuvusią pastato dalį laiko ta pati UAB „Baltisches Haus“, jeigu nežino, kur kieno įvažiavimas yra ir kas kieno kiemą turėtų kuopti.

O kai pagalvoji, tai gal kur kas geriau švari sąžinė nei neblizgantis kiemas. Niekada neprašiau ir neėmiau savivaldybės biudžeto pinigų, man nereikia, kad iš mano įmonės savivaldybė pirktų viską nuo pieštuko iki kastuvo, man nereikia, kad už savivaldybės mokesčių mokėtojų pinigus būtų apšviečiama mano parduotuvė, kai didžioji dalis miesto skendi tamsoje, pagaliau man nereikia veltis į painias statybų aferas, kad galėčiau iš savivaldybės biudžeto vieną ar kita milijoną įsikišti į savo kišenę.

Noriu tik pasakyti: gerbiamas vicemere, nei obuolių su jumis vogti nebuvau, nei kiaulių neganiau. Manau, kad kiekvienam save gerbiančiam Tarybos nariui nėra ką veikti tokioje Taryboje, kur negirdimas kito balsas, kur opozicija už konstruktyvią kritiką yra apkaltinama nebūtais dalykais. Noriu viešai pasakyti – man gėda būti nariu tokios Tarybos, kurioje greta mero sėdi ir jam patarinėja taip chamiškai besielgiantis jo pavaduotojas. Kol jūs būsite Taryboje, nematau reikalo ir prasmės joje dirbti.

Ir dar kartą pabrėžiu – tai nėra vien vicemero kaltė, nes tai jau nebe pirmas atvejis šio šaukimo Vilkaviškio rajono savivaldybės taryboje. Neseniai iš darbo pasitraukė buvęs „Aušros“ gimnazijos direktorius, ilgametis socialdemokratas Aleksandras Žikevičius, kuris taip ir neatsiprašė už Tarybos nario Evaldo Janulionio šmeižtą. Gal žinote, kokia buvo mero pozicija? Jokios. Jis leido tai daryti, leido viešai Tarybos posėdyje šmeižti Tarybos narį, o paskui lyg ir pasiūlė direktoriui ateiti ir atsiprašyti, bet šis, matyt, mero raštu nusivalė vieną gerą vietą, pasiėmė pačią didžiausią kompensaciją ir išėjo pakelta galva. Ir kodėl jam neiti, jeigu visi tikriausiai džiaugėsi, kad tik neprabilo ir jų aferų neišdavė.

Kas sekantis? Ar dar norime trečio karto? Kas čia, kokia chuntos valdoma valstybė Lietuvoje, kad galima daryti, ką nori? Ar likusieji valdančiosios daugumos Tarybos nariai pritaria tokiam elgesiui? Ar tikrai žmonės balsavo už tokią Tarybą ir už tokį merą?

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys Gintautas Plečkaitis

Susijusį Tarybos posėdžio vaizdo įrašą galite pamatyti čia (paskutinėje posėdžio dalyje „Informacijos, pareiškimai, paklausimai“):

http://195.182.80.92/videov2/Default.aspx?menu=1

Susijęs straipsnis:

http://suduvis.lt/2017/09/19/gimnazijos-darbu-pirkima-savivaldybe-vykde-pazeisdama-istatymus/

26 KOMENTARAI

 1. Mačiau tą vaizdo įrašą, kažkoks siaubas!
  Ir čia taip elgiasi savivaldybės administracija?
  Net baisu pagalvoti kaip jie kalba ir bendrauja kai kameros nefilmuoja….

 2. Prašau,pasakykit už ką turėjo buvęs Direktorius atsiprašyti? Juk gerb. Janulionis tikrai melavo, kad vaikai buvo 2 val. šaldomi, juk yra įrašas. Gal ko nežinau? Nustokit žaisti žaidimus, o dirbkim visų rajono žmonių labui…

  • Dar kartą susiraskit ir pažiūrėkit laidos įrašą – gerb. Janulionis tikrai neminėjo 2 val. laikotarpio. O už tai, ką už kadro kalba laidos vedėjas – tarybos narys neatsako. Tad tikrai – baikime žaist žaidimus ir pilstyti iš tuščio į kiaurą, kai faktai akivaizdūs – paprasti rajono žmonės, apie kuriuos Jūs kalbate, niekam iš “išrinktųjų” nerūpi ir yra laikomi, švelniai sakant, nieko vertais kvailiais…

   • Ką tu čia š… mali, kokias skirtingas laidas, ką Janulionis keliose laidose nusifilmavo? Apvarė tėvukas tarybos narį, nes gelbėjo savo ir valdžiukės mundurą, o dabar dar kažkokie kostmonautai nesąmones rašinėja. Anglių irgi niekas nekasė? Nustokit pūst melo propagandą kaimiečiams, nes ir jie jau prakuto, ir jie jumis nebetiki

 3. jūs rožių pelkėse augintojai apsičiupinėkit ir pabuskit, dabar ne AMB laika, gėda skaityti jūsų anonimus ir klausimus,o gal jūs taip ir numirsit tikėdami šviesiu komunizmo rytojum

 4. Negaliu žiūrėti į nuotrauką. Visi mandrus, visi protingi, nupirkęs vergus Vilkaviškio rajone. Gerai, kad dar yra opozicija, neduoda gyliuoti. Apie scdemus raštai neraso, kad tik jų neliktų Vilkaviškio rajone. Visiškai nustekeno

 5. keista, kad Kiaulakis, toks senas vilkas, nesusitvardė, matyt skaudžiai jį nubaudė. bet iš esmės – liūdna žiūrėti į Vilkaviškio politikus ir jų pataikavimą politiniams lavonams, kažkoks žiaurus atsilikimas, lyg visas kraštas būtų atsilikęs, nei internetas, nei televizija nepasiektų… liūdna 🙁

 6. Na taip, matosi,kad Vilkaviškyje yra sustojęs laikas. Nyku pasidaro pasiklausius Kiaulakio kalbos. Bet jaučiu kad jam svyla padai. O vaikinai be jo, manau kitaip tvarkytųsi.

 7. O ko gi tas Kiaulakis ir sedi savivaldybeje……manau visiems aisku.O jau i ta Butkeviciu tai ir ziureti nesinori,ko jis cia tyko?Mes gi turim savo semo nari.

  • Nelieskit Butkevičiaus, nes tik jo dėka griaunama ir bus sugriauta socialdemokratų citadelėn ir už tai mes turime dėkoti tik jam.

 8. Komunistams visada rupi tik savo lovys. Nebereikalo šis kraštas labiausiai atsilikęs ir nykstantis. Pabuskit žmonės.

 9. ,,Gimęs šliaužioti, neskraidys”. Yra tokia žmonių veislė, kurie yra apie save laabai, laabai geros nuomonės. Ir šitai veislei, toki dalykai, kaip garbė, sąžinė, moralė neegzistuoja, jie įsitikinę, kad yra protingiausi, visiems gali meluoti, varyti demagogiją, šikti ant galvų ir prie to, labai gerai jaučiasi. Šita veislė, bet kokia kaina braunasi prie lovio vienu tikslu, man ir mūsiškiams. Kaip ir Sosniovskio barščių, taip ir šitokio tipo veikėjų per du dešimtmečiu Vilkaviškyje prisidaugino.

 10. Vilkaviškio savivaldybės valdžia -kaip vištidė,kiekvienas stengiasi užlipti kuo aukščiau,tupintys šalia vienas kitą kapoja,o užsikabaroję aukščiausiai-dergia visiems ant galvų…

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.