Namo Aktualijos

Kaip gyventojai prie vandentiekio jungtis „nenorėjo“

1646
0
DALINTIS
Šulinėlis prie namų valdos Žalgirio gatvėje

Pasitelkę Europos Sąjungos fondų lėšas, AB „Vilkaviškio vandenys“ nuo 2013 m. pradėjo vykdyti projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra“, kuriam buvo skirta daugiau nei 14 mln. tuo metu dar buvusių litų. Tuometinis AB „Vilkaviškio vandenys“ direktorius Bernardas Marčiukonis tikino, kad vykdomi visi reikalingi darbai, kad projektas būtų pradėtas ir užbaigtas laiku ir be jokių trikdžių bei nesukeliant nepatogumų gyventojams.

Šiemet paaiškėjo, kad projekto uždavinių pilnai įgyvendinti nepavyko ir Vilkaviškio rajono savivaldybei reikės grąžinti 1 milijoną 100 tūkstančių eurų. UAB „Vilkaviškio vandenys“ kaltina gyventojus pasyvumu ir užtarimo dar ketina ieškoti teismuose, tačiau redakcija prisimena, kad vykdant projektą, ne visada gyventojai buvo kalti.

Jau 2014 m. pradžioje pasipylė skundų lavina dėl vandentvarkos projekto „betvarkės“. Daugiausia jų buvo sulaukta iš Virbalio miesto: gyventojai skundėsi susiaurinta asfalto danga, tuo, kad Žalgirio gatvės pabaigoje buvusį asfaltą sugadino, o naujo taip ir nepatiesė arba tuo, kaip projektuotojai į projektą net neįtraukė namo, kuris akivaizdžiai ten stovi kelias dešimtis metų; dar kiti guodėsi, kad šulinėlis padarytas visai kitoje namo pusėje nei jų kanalizacija – bet apie tai plačiau.

Dar 2014 m. pradžioje Žalgirio gatvės 15 name gyvenanti moteris pastebėjo, kad prie jos namo net neketinama įrengti šulinėlio. Pasirodo, kad to daryti niekas neprivalo, nes projekte to nenumatyta. Taip išeina, kad jos namo valda yra tiesiog pamiršta arba nepastebėta – iš tikrųjų keista, kad projektuotojai nepastebėjo namo nei dokumentuose, nei natūroje ir į projektą jo tiesiog neįtraukė. Nepaisant to, iš namo savininkų buvo reikalaujama, kad jie savo nuotekas jungtųsi į kaimynų šulinėlį, kuris, kaip pati gyventoja sako, negana to, kad yra abai toli, bet dar ir per aukštai – nebus nuolydžio.

Moters atkalumas privertė AB „Vilkaviškio vandenys“ įrengti šulinėlį prie jos namo valdos (tiksliau, ne prie namo valdos, o gatvėje, bet jau arčiau). Tačiau ir tai naudos neduoda, nes šulinėlis… per seklus.

Taigi, nuo projekto įgyvendinimo Virbalyje  praėjo beveik 4 metai, o šio namo savininkai vis dar neturi galimybės naudotis centralizuota nuotekų surinkimo bei valymo sistema – ir ne dėl savo aplaidumo, o dėl aplaidumo institucijų, kurios neva kuria mums geresnį rytojų.

Milijoninės sankcijos, kurios dabar gresia AB „Vilkaviškio vandenys“ už įsipareigojimų nevykdymą, panašu, „užsidirbtos“, tik apmaudu, kad tai eilinį kartą atsilieps mokesčių mokėtojams. Taip, kaip ir asfaltas gatvės pabaigoje, kurį sugadino, įgyvendindami projektą, tačiau jo nesutaisė, o paliko bristi purvais. Beje, reikėtų paminėti, kad ši gatvės atkarpa jau sutvarkyta Virbalio seniūnijos lėšomis.

Apibendrinant galima sakyti, kad už šį gabalėlį asfalto buvo sumokėta du kartus, tik iš skirtingų piniginių. Tam buvo skirtos Europos Sąjungos fondų lėšos įgyvendinant projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra“, po to nevalų paliktam brokui ištaisyti atriektas ir kąsnis seniūnijos biudžeto.

Foto galerijoje – Žalgirio ir Vydūno gatvės Virbalyje dabar:

Laura Čižauskienė

Autorės nuotraukos

Susijęs straipsnis:

http://suduvis.lt/2017/09/07/vilkaviskieciams-neprisijungus-prie-nuoteku-sistemos-reikes-sumoketi-11-milijona-euru/

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.