Namo Naujienos

Marijampolietė mokytoja pasiūlė savo sveikinimais nesityčioti

30360
0
DALINTIS
Vaida Pituškienė

Marijampolietės istorijos mokytojos Vaidos Pituškienės viešas laiškas visiems politikams, mokytojų sveikintojams, tapo praėjusios savaitės sensacija, o apžvalgininkas Rimvydas Valatka šią mokytoją išrinko Savaitės žmogumi. Skaitytojams siūlome prisiminti šį tekstą, publikuotą delfi.lt: Istorijos mokytoja valdžios prašo nebesityčioti: paauglio replika žeidžia mažiau, nei ministrės tušti pažadai.

Poryt bus minima tarptautinė mokytojų diena ir visi „svarbūs“ žmonės puls sveikinti bei linkėti „tautos ateities kūrėjams“ pačių pačiausių dalykų…. Taigi, šis tekstas visiems JIEMS – būkit geri ir bent vieną dieną per metus padarykite MOKYTOJAMS DIENĄ BE PATYČIŲ.

Nekalbėkite to, kuo netikite ir niekada netikėsite, nes paauglio įžeidi replika mus žeidžia mažiau nei ministrės žodžiai, jog 2020 m. mokytojo atlyginimas bus 1000 Eur. Nusivylusio mokinio durų trenksmas mums yra daug suprantamesnis nei premjero žodžiai apie tai, kaip pagerinus mokymosi rezultatus pakils ir mūsų algos, sapalionės apie gabiausiųjų pritraukimą į mokyklas ir didžiausias nepasitikėjimais tais, kurie jau dirba mokyklose.

Mokinius galima suprasti – vienatvė dėl emigravusių tėvų, nepriteklius šeimose, netikėjimas, pasimetimas ir dar šimtai skaudulių, kuriuos jie „ištaško“ mokykloje taip, kaip moka ir supranta. O taškytis galima, nes juk MOKYTOJAI kalti dėl emigracijos, nepilietiškos tautos, mažų algų, nes juk jie ir yra ta blogoji, atgyvenusi švietimo sistema. Netikite?! Paskaitykite praėjusio pusmečio portalų įrašus, spaudą, pasiklausykite „svarbių“ žmonių komentarų. TAČIAU mokyklose kasdien verda gyvenimas – tiek su savo nesėkmėmis, tiek su tūkstančiais fantastiškų dalykų (sėkmių, atradimų ir išspręstų problemų), kurių mes nefotografuojame ir nekeliame į socialinius tinklus… O gal vertėtų, nes taip galėtume pasirodyti, kad DIRBAM (dar būtinai reikėtų pridurti, kad tie, kurie mokė prieš mus, labai blogai išmokė). Tik ar, be pasisakymų viešoj erdvėj, liktų laiko realiam darbui?

Tad palikit mums, mokytojams, ir mūsų mokiniams MŪSŲ dieną, nes tik pastarųjų pasakyti žodžiai skamba nuoširdžiai, nes tik su jais mes vakar, šiandien, ryt ir poryt kapanosimės stengdamiesi įveikti tuos iššūkius, kuriuos siunčia šiandieninis pasaulis. „Svarbieji“ žmonės, turėkit orumo ir tiesiog PATYLĖKIT, palikdami šią dieną mums kaip dieną, kai mes pasveikinsim vieni kitus gal tik trumpu „Su…!“, nes tik mes žinome, ką reiškia diena dienon dirbti šį pašaukimo darbą, kuris pastaruoju metu tapo bemaž keiksmažodžiu. Padovanokit mums MOKYTOJŲ DIENĄ KAIP DIENĄ BE PATYČIŲ!

Šaltinis: https://www.delfi.lt/pilietis/voxpopuli/istorijos-mokytoja-valdzios-praso-nebesitycioti-paauglio-replika-zeidzia-maziau-nei-ministres-tusti-pazadai.d?id=75936607

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.