Namo Naujienos

Pagal kurių socialdemokratų politiką žmonėmis rūpinsis naujoji merės komanda?

1665
5
DALINTIS

Kai Vilniuje aistros dėl socialdemokratų partijos likimo verda lyg košė katile, regionuose, atrodo, ši partija veikia vis dar kaip gūdžiais LDDP laikais, kai visiems buvo aišku,  kad svarbiausia – pasirūpinti savo žmogumi, nežiūrint, kas jis toks – sekundės banko įkūrėjas ar tik bufetininkė. O kad nesusigandinti socialdemokratiško įvaizdžio, svarbiausia laiku ir kuo daugiau vietovėse suburti įvairias kuopeles, kurios tinkamai žmonėms išaiškintų, kas yra kaltas dėl vargstančios valstybės. Tačiau užaugo naujoji karta, kuriai, panašu, pasidarė gėda dėl tokios „socialdemokratiškos“ politikos.

Po labiausiai socialiniu teisingumu ir lygybe turinčios rūpintis partijos – socialdemokratų – valdomo laikotarpio šalyje turime situaciją, kokios, turbūt, mums nepavydi nei rumunai, nei bulgarai, ką jau kalbėti apie seses Baltijos valstybes. Labiausiai išaugęs skurdas, didžiulė atskirtis tarp regionų ir didmiesčių, visuomenę skaldantys iki septynių kartų išaugę pajamų lygio skirtumai, dvigubai pabrangę maisto produktai, vis dar didžiulis šešėlis versle, giliai įsišaknijusi korupcija, didžiulės sankcijos, gresiančios už valdžios dangstytų valstybinių įmonių „darbelius“, ir t.t.

Galima būtų ir toliau apsimesti kvailais ir dėl viso to kaltinti Kubilių, tačiau panašu, kad respublikiniai socialdemokratų partijos vadai bando pakeisti senų partijos bebrų suformuotą partijos įvaizdį ir liberalią politiką. Ko negalima pasakyti apie regionus, kur, panašu, pertvarkos vėjais dar visiškai nekvepia. Tokias mintis paskatino naujosios Marijampolės merės Irenos Lunskienės suformuota komanda.

Bežiūrint Marijampolės savivaldybės tarybos posėdį, kur buvo paskirti du nauji vadovai, kilo tam tikrų abejonių. Atrodytų, su naujaisiais vadovais viskas tvarkoj: abiejų kostiumai išlyginti, abu baltais marškiniais. Tik kažkoks sieros kvapelis vis tiek dvelkteli. Štai jau keletą metų marijampoliečiai kuždėjosi, kad mero pavaduotoju pasiūlytam socialdemokratui Romualdui Makauskui, iki tol dirbusiam AB SEB Marijampolės filialo direktoriumi, „tam banke lyg ir ne visai gerai sekasi, tad jis jau kuris laikas dairėsi į savivaldybės vadovų kėdes“.

R. Makauskas

Ką gi, savivaldybės mero pavaduotojo pozicija – puiki vieta, kai iki pensijos lieka mažiau nei metai laiko. Tačiau ar tikrai ji taip reikalinga miestui ir visai savivaldybei? O gal tik partijai? Kodėl kai kurios vadovų pozicijos atrodo ne kaip resursas strateginiams partijos tikslams pasiekti, bet kaip atlygis už lojalumą?

Neseniai į Marijampolės savivaldybės merus kandidatavęs nepriklausomas kandidatas Gintaras Skamaročius paskelbė viešą laišką, kuriame ragina gyventojais sumažėjusią Marijampolės savivaldybę sumažinti ir valdžios skaičių:

„Teisės aktuose numatoma, kad priklausomai nuo savivaldybės gyventojų skaičiaus, nustatomas savivaldybės tarybos narių skaičius (šiai dienai iki 27) bei atitinkamai ir mero pavaduotojų galimas skaičius (ne daugiau nei 2). Įkuriant Marijampolės savivaldybę, joje gyveno apie 74 500 gyventojų, o šiais metais liko tik apie 55 000, t.y. beveik trečdaliu mažiau. Šio skaičiaus mažėjimui turėjo įtakos ne tik Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės, bet ir savivaldybės vadovybės sprendimai.

Savivaldybės gyventojų skaičiui sumažėjus iki 50 000, automatiškai liks galimybė į savivaldybę rinkti tik 25 tarybos narius, o tuo pačiu ir teisiškai ne daugiau nei 1 mero pavaduotoją. Praktiškai jau esame prie šios ribos, todėl turėtume vertinti ne tik teisines, bet ir moralines aplinkybes.

Atsižvelgiant į mažėjantį Marijampolės savivaldybės gyventojų ir įstaigų skaičių, o tuo pačiu ir mažėjantį darbo krūvį vadovybei, raginu ir prašau atsakingiau vertinti situaciją, nepiktnaudžiauti teisinėmis galimybėmis ir apsiriboti vienu Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoju,“ – rašo G. Skamaročius, tačiau kam tai rūpi, kai reikia pasirūpinti žmogumi.

Dar daugiau klausimų ir diskusijų mieste sukėlė į administracijos direktoriaus vietą pasiūlyta socialdemokrato Karolio Podolskio kandidatūra. Nei vadybinės, nei administracinės patirties neturintis jaunuolis, kuriam tikriausiai ir turėta labai aukšta – Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje pozicija – pasirodė lyg per didelės tėvo kelnės, pasiūlytas vadovauti visai savivaldybės administracijai.

Reikia pripažinti, kad šiokios tokios patirties K. Podolskis turi – jis puikus partijos propagandistas. Nuo rinkiminių palapinių turguje organizavimo iki kiekvieno aktyvesnio jaunuolio įkalbinėjimo stoti į socialdemokratų partiją. Artėjant rinkimams – tai, vėlgi, puiki pozicija, kuriai panaudoti bus galima visos savivaldybės resursus. Tačiau ir vėl kyla klausimas – ar tikrai ši kandidatūra bus taip naudinga miestui ir visai savivaldybei? O gal tik partijai?

Tarybos posėdžio metu konservatoriaus Andriaus Vyšniausko paklaustas, kaip naujasis administracijos direktorius kovos su viena didžiausių Marijampolės savivaldybės bėdų – aukštu korupcijos rodikliu dėl aukšto nepotizmo laipsnio (didelis giminių įdarbinimas savivaldybės administracijoje) ir aukšto politizavimo lygio (didelis valdančiajai partijai priklausančių asmenų įdarbinimas savivaldybės administracijoje), K. Podolskis nesugebėjo logiškai atsakyti, pažerdamas keletą nutrintų frazių apie stiprią komandą, svarbiausia – darbuotojų kompetencija ir t.t. Gal ir buvo sunku ką nors atsakyti, nes prieš keletą metų nepotizmo šešėlis buvo kritęs ir ant paties K. Podolskio munduro, kai kilo tam tikrų abejonių dėl skaidraus jo žmonos įsidarbinimo savivaldybėje.

Nesuprato K. Podolskis ir K. Traškevičiaus klausimo apie skundus, Vyriausybės gautus dėl jo paties darbo, paaiškinęs apie Vyriausybės atstovo tarnybos gaunamus gyventojų skundus…

Savo kompetencija ir vadybos patirtimi pats K. Podolskis labai pasitiki, nes dirbęs ir Seimo nario padėjėju, ir kultūros centro ūkvedžiu, tad savivaldybės tarybos dauguma nedvejodama jam paskyrė 50 procentų priedą prie atlyginimo. Pasirūpino, taip sakant, kad neskurstų jaunas žmogus.

Reikia pripažinti, rūpinasi socialdemokratai ir kitais žmonėmis. Štai neliko be šiltos vietos ankstesnis administracijos direktorius Sigitas Valančius, kuris, atrodo, dirbo gerai, bet vis tiek turėjo trauktis. Kalbama, kad nebus visai be nieko palikta net ir viena neseniai atleista progimnazijos direktorė – jai bus pasiūlyta atsilaisvinusi Vilkaviškio progimnazijos direktoriaus vieta. Mainais už darbo vietą iš meilės skandalo išgelbėtam buvusiam Pilviškių „Santakos“ gimnazijos direktoriui. Čia jau net tarprajoninis socialdemokratų bendradarbiavimas, rūpinantis žmogumi, vyksta.

Kaip klostysis situacija Vilkaviškyje?

Įdomi situacija, sakyčiau, turėtų susiklostyti Vilkaviškyje, nes jeigu iš partijos bus pašalintas politikos intrigantas Algirdas Butkevičius, įdomu, paskui ką kaip virvelė valkiosis Vilkaviškio rajono socialdemokratai, ar ir toliau jis bus jų kelrodis? Gal, kaip Margelis, įkurs naują partiją su Vilkaviškio skyriumi?

 Vaidotas Laužinis

5 KOMENTARAI

  1. skaitai ir galvoji nejau jie taip nemąsto ADMIŪNISTRACIJOS DIREKTORIUS labai svarbios pareigos socdemai visai save naikina

  2. ,,Savo kompetencija ir vadybos patirtimi pats K. Podolskis labai pasitiki, nes dirbęs ir Seimo nario padėjėju, ir kultūros centro ūkvedžiu, tad savivaldybės tarybos dauguma nedvejodama jam paskyrė 50 procentų priedą prie atlyginimo. Pasirūpino, taip sakant, kad neskurstų jaunas žmogus”.
    Nu ziauru, kad tiek kompetencijos mano pakankamai esant…..

  3. o ką juk jų vienas iš tėvų pasakė kad valstybę gali ir MELŽĖJA valdyti o jis net KULTŪROS CENTRO DIREKTORIUM T,Y ,ŪKVEDŽIU dirbo

  4. Taip gerai sutapo, kad paskaičiau tos mokytojos laišką ir šitą cirką. Tai pagalvokit, kokiais pažymiais mokėsi Vaida, kad taptų mokytoja, ir pvz., Karolis, kad taptų politiku, gaunančiu bent tris kartus didesnį atlyginimą. O paskui tokie veikėjai rašo mokytojams sveikinimus, kiekvienas apsivemt norėtų…

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.