Namo Naujienos

Mokyklos biblioteka šiandieninės mokyklos apibrėžtyje

764
0
DALINTIS

Kaip ir kiekvieną rudenį į susitikimą Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos bibliotekoje susirinko Marijampolės švietimo įstaigų bibliotekininkai naujiems darbams aptarti. Susirinkime dalyvavo Marijampolės švietimo skyriaus vyresnioji specialistė, kuruojanti mokyklų bibliotekų darbą, Angelė Mikulienė. Ji kreipėsi į mokyklų bibliotekininkus, sveikindama ir linkėdama profesionalumo, atsakingumo, kūrybiškų idėjų. Pateikė naujausią informaciją apie mokyklų bibliotekų darbą. Susirinkime taip pat dalyvavo Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro direktorės pavaduotoja Jolanta Gelžinienė, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos darbuotojos – bibliotekinių paslaugų automatizavimo inžinierė Vaida Juselytė ir vyresnioji bibliografė Jūratė Pajaujienė. Jos pristatė Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos portalą noriuzinoti.lt.

Susirinkime dalykiškai kalbėjo Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų būrelio pirmininkė Snaigė Raguckienė. Ji akcentavo, kad atvirumas, atsakomybė, veržlumas ir, žinoma, tradicijos – tai vertybės, kuriomis turi prasidėti ir baigtis kiekvienos bibliotekos diena, kad šios vertybės užkoduotos bibliotekos ir šiuolaikinės mokyklos apibrėžtyse. Besikeičiantys vartotojų poreikiai verčia lanksčiai ir sumaniai kurti mokyklos bibliotekos paslaugų įvairovę, informacinę ir fizinę aplinką, kad dalijimasis žiniomis ir naujų idėjų generavimas – atsakinga investicija į mūsų mokinių ateitį. Mokyklos bibliotekos – ne tik mokomosios informacijos gavimo vieta, bet ir erdvė, kurioje informacija kuria žinias, žinios – idėjas, o idėjos generuoja asmenybės progresą, duoda naudą globaliu mastu. Ir niekam nebus leista paneigti, kad biblioteka ir joje esanti knyga visada eis lygia greta su visų šimtmečių technologijomis.

Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų būrelio narė, Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja Laima Vaičiūnienė

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.