Namo Naujienos

Pratybose „Plėšrus vanagas 2017“ dalyvavo virš penkių šimtų karių

973
0
DALINTIS
Vertinamosios lauko taktinės pratybos ,, PLĖŠRUS VANAGAS -17 ‘‘

2017 m. rugsėjo 15-17 d. Pietryčių Lietuvoje (Varėnos rajono apylinkėse) vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vienetų vertinamosios lauko pratybos „Plėšrus vanagas 2017“. Jose dalyvavo apie 500 rinktinės karių bei Estijos Savanorių pajėgų (est. Kaitseliit) vienetas.

Pagrindinis pratybų „Plėšrus vanagas 2017“ tikslas – treniruoti ir įvertinti Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vienetus, užtikrinant Rinktinei keliamų užduočių vykdymą.

Rinktinės vienetai tobulino gebėjimus planuoti, organizuoti ir vykdyti teritorinę gynybą, efektyviai sąveikaudami su vienetais, veikiančiais kartu. Pratybose buvo vertinamas gebėjimas vykdyti operacijas vietovėje realiu laiku. Kariai treniravosi planuoti ir vykdyti teritorinės gynybos operacijas ir tobulino vadovavimo įgūdžius.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos 1-osios rinktinės padaliniai veikė ir dieną, ir naktį. Visos užduotys buvo vykdomos civilinėse teritorijose, kurių naudojimas karinių pratybų tikslais buvo iš anksto suderintas su vietos valdžios institucijomis.

Mokymai „Plėšrus vanagas 2017“, kuriuose vertinami vienetų gebėjimai atlikti teritorinės gynybos užduotis, organizuojami kasmet.

KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas mjr. Arnas Mikaila, pasibaigus pratyboms, teig: „Kelias iki vertinamųjų lauko taktinių pratybų buvo ilgas ir pareikalavo daug pastangų iš štabo ir organizatorių, tačiau rezultatas pateisino mano lūkesčius. Pratybų metu kariai įveikė trumpą, bet iššūkių ir išbandymų kupiną kelią. Visi dalyviai parodė puikius individualius ir kolektyvinius įgūdžius, vadai parodė gebėjimą efektyviai planuoti ir vadovauti sudėtingose situacijose. Aš didžiuojuosi savo kariais ir dėkoju už parodytą ryžtą, drąsą ir ištvermę. Tobulėjimui visada yra erdvės, todėl linkiu, kad kitos pratybos būtų dar įdomesnės ir efektyvesnės“.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos oficialiai įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną. Savanorių pajėgos yra integrali Sausumos pajėgų dalis, formuojama iš karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių. KASP Dainavos apygardos 1-oji rinktinė, dislokuota Pietų Lietuvoje, yra viena iš šešių Savanorių pajėgų rinktinių. KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinę sudaro rinktinės štabas ir vienuolika kuopų, esančių Alytuje, Varėnoje, Lazdijuose, Druskininkuose, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Kalvarijoje.

 

Vyr. srž. Romo Eidukevičiaus nuotr.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.