Namo Naujienos

Daugiausia prarado A. Butkevičius?

2562
9
DALINTIS

LRT laidoje „Dėmesio centre“ socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas, atsakydamas į Edmundo Jakilaičio klausimus, užsiminė apie tai, kad buvęs premjeras Algirdas Butkevičius planavo kelti savo kandidatūrą rinkimuose į Europos Parlamentą, kad „maištininkai“ menkino skyrių ir partijos narių valią, ir apie naujus žmones, kurie dabar galės kilti demokratijos kopėčiomis ir tikėsis visuomenės palaikymo.

– Ar tarp jūsų ir G. Kirkilo, A. Butkevičiaus buvo pokalbių dėl vietų sąrašuose, pavyzdžiui, į Europos Parlamentą?

– Neformalių pokalbių tikrai buvo. Mano žiniomis, A. Butkevičius tikrai ruošėsi dalyvauti EP rinkimuose, G. Kirkilas ir dabar „sėdi ant lagaminų“ ir ruošiasi išvažiuoti vietoj Zigmanto Balčyčio. Taip, tokie pokalbiai buvo, bet dėl vietų sąraše tokių kalbų būti negali, nes tai spręs partijos taryba.

– Tačiau turbūt buvo tam tikros konsultacijos su jumis, kaip jūs tai matytumėte. Ar tiesa, kad jūs pasakėte, kad viskas gerai, bet Vilija Blinkevičiūtė bus nr. 1?

– Mūsų privačių pokalbių neminėsiu, bet V. Blinkevičiūtė yra labai stipri Nr. 1 kandidatė EP galimame sąraše.

– Pasak šaltinių, Rasai Budbergytei šviestųsi geresnė pozicija, o G. Kirkilui su A. Butkevičiumi geriausiu atveju 3–4 vietos.

– Aš privačių pokalbių nekomentuosiu.

– Bet tai labai arti tiesos?

– Dėl V. Blinkevičiūtės tai yra visiška tiesa, nes šiandien ji yra EP žvaigždė, tai yra logiška. Gali būti, kad partija tai įvertintų, formuodama sąrašą. Dėl kitų pozicijų yra tik samprotavimai.

– Siejate tą pirminį signalą su tam tikru nusivylimu dėl jūsų valdymo ir požiūrio į buvusius pirmininkus?

– Galbūt šią krizę siečiau su mano požiūriu į „politikos darymą“ ir įtaką tam darymui. Ne veltui minėjau, kad politikos formavimas keliasi atgal į partiją. Ilgą laiką tai buvo daroma frakcijoje ir tam tikras elitinis, frakcijinis valdymas partijoje buvo įsigalėjęs. Kai tuos instrumentus ėmėme demokratiniais sprendimais perkėlinėti į partiją, tai atsirado pasaulėžiūrų takoskyra, atvedusi mus į šią situaciją.

– Vyrai buvo įpratę susitarti tarpusavyje, o ne klausti partijos ir tai gimdė konfliktą?

– Man atrodo, kad taip.

Visą laidą matyti galite čia: http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/190115/g_paluckas_nesu_nei_autokratas_nei_piktas_zmogus

9 KOMENTARAI

  1. Seniai tuos demagogus ir politinius intrigantus reikėjo tolyn vyt. Šitaip nuskurdinta valstybė, šitiek skandalų, korupcijos, o jie vis dar nori žmonėms dirbti. Ačiū, už jūsų pagalbą, tuom syk geriau jau be jūsų išsiversim. Šaunuolis Paluckas, kad atsilaikė. Dabar dar reikėtų rajonuose nuo tokių geradėjų apsivalyti.

    • Musu rajone tai būtinai reikia issivalyt nuo tokių geradarių.Dabar jau tiesiog giminemis pradeda uzimt pozicijas ir vadovaut.

  2. O tai mūsų meriukas Algirdukas neina paskui didįjį Algirdą? Iš idėjos tai ir jam reikėtų išeit iš partijos, nes kaip dabar paskui nepartinį vaikščios?

  3. Aš sakiau, kad lazda turi du galus. Labai gerai kad šitaip vyksta, kiek blogio padaryta. Dabar Neiberka su savo šutvė turėtų eit laukan. Juk rajone yra puikių žmonių kurie galėtų dirbti rajono naudai..

    • Labai trumpai matot.Butkevicius sulauke to,ko nusipelnr.Paluckas yra buves konservatorius,jis yra pasiustas nuo Vytuko,kad sunaikint sita partija.Buvusiu konservatoriu nebuna.Taip ,kad pamatysit su laiku ,neliks tos partijos,nes Vytukas turi anukeli ,jau paruosta viskam :).

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.