Namo Aktualijos

Marijampolės savivaldybėje ketinama naikinti departamentus

1029
0
DALINTIS

Naujoji Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė, atrodo, rimtai ketina vykdyti prieš rinkimus dalintus pažadus rinkėjams: pažadėjusi įvesti pokyčius savivaldybės administracijos aparate, atrodo, neapsiribos vien administracijos direktoriaus ir mero sekretorės pakeitimu. Nors Marijampolės savivaldybė visoje šalyje garsėjo kaip labiausiai besirūpinanti savo giminaičiais ir partiečiais socialdemokratais, įdarbindama juos administracijoje, tačiau, greičiausiai, kai kam reikės prisiminti, jog atėjo laikas į pensiją ar pasiieškoti kito darbo.

Kaip praneša LSDP frakcija Marijampolės savivaldybės taryboje, lapkričio 6 d. posėdžiavusi Marijampolės socialdemokratų frakcija priėmė sprendimą lapkričio mėnesio savivaldybės tarybos posėdžiui teikti sprendimo projektą dėl Marijampolės savivaldybės administracijos struktūros keitimo atsisakant visų šešių šiuo metu esančių administracijos departamentų.

Savivaldybės merė Irena Lunskienė teigia, kad įgyvendinus šią reformą, bus mažinamas biurokratinis aparatas, taupomos lėšos, sprendimai priimami ir įgyvendinami greičiau bei efektyviau.

Pasak Administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, norint didinti atliekamų darbų tempą, įgyvendinti suplanuotus pokyčius ir siekti efektyvumo, reikalinga trumpinti sprendimų priėmimo grandinę, atsisakant tarpinės grandies – departamentų. Tiesioginis klausimų sprendimas su Skyrių vedėjais, kurie koordinuos specialistų darbą, leis operatyviau vykdyti suplanuotas užduotis bei kokybiškiau tenkinti marijampoliečių lūkesčius, susiduriant su įvairiais sunkumais.

Pagal Socialdemokratų frakcijos siūlymą būtų panaikinti Architektūros ir urbanistikos, Finansų ir biudžeto, Socialinių reikalų, Švietimo, kultūros ir sporto, Teisės, Ūkio departamentai.

Preliminariais duomenimis, atsisakius 6 departamentų, per metus tikimasi sutaupyti apie 200 tūkst. eurų.

Reikia pasidžiaugti, kad pagaliau socialdemokratai išgirdo daugelį metų opozicijos jiems aiškintą tiesą, kad biurokratinio aparato mažinimas atneštų tik naudą savivaldybei. Dar reikia tikėtis, kad ateityje bus prisiminta, jog, ženkliai sumažėjus gyventojų savivaldybėje, galima dirbti ir tik su vienu mero pavaduotoju bei išsivaduoti iš vienpartinės „kompetencijos“, kurią prieš rinkimus taikliai apibūdino TS-LKD narys Kęstutis Traškevičius: „Marijampolė kuo toliau, tuo labiau panašėja į vienpartinės sistemos „oazę“, kurioje laukiami ir pageidaujami tik vienos partijos nariai – socialdemokratai. Kitų partijų nariams arba nepartiniams įsidarbinti savivaldybės administracijoje, viešajame sektoriuje nėra beveik jokių galimybių. Kadangi savivaldybės įstaigų vadovais beveik visur yra socdemai, todėl net į kai kurias mokyklas mokytoją priima dirbti su sąlyga, kad įstos jų partiją. Šia prasme mūsų savivaldybė labiau primena ne Lietuvos, bet Baltarusijos ar Kaliningrado srities administracinį vienetą. Viešajame sektoriuje pretenduojantis užimti darbo vietą žmogus vertinamas ne pagal kompetenciją, o pagal partiškumą, todėl ši neteisybė žmones skatina išvykti ir ieškoti laimės Vilniuje, Kaune ar užsienyje, nes jų galimybės gauti darbą Marijampolėje dažniausiai yra siauresnės ir apima tik darbo vietas privačiame sektoriuje.“

Ir reikia tikėtis, jog Tarybos posėdyje frakcija balsuos vieningai, nežiūrėdama galimų asmeninių interesų.

Suduvis.lt informacija

Susijęs straipsnis:

http://suduvis.lt/2016/01/20/geriausias-diplomas-partijos-bilietas-geriausias-konkursas-giminaitis/

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.