Namo Naujienos

Opozicija atsisakė balsuoti, dabar Taryba galės dirbti dar „sklandžiau“

2589
7
DALINTIS

Praėjusiame Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje Danutė Grabauskienė Tarybos mažumos (opozicijos) koalicijos vardu perskaitė pareiškimą ir įteikė jį Vilkaviškio rajono savivaldybės merui Algirdui Neiberkai. Aštuoni pareiškimą pasirašę Tarybos nariai, protestuodami prieš mero neatsakingumą ir demokratijos principų nesilaikymą, sustabdė savo dalyvavimą balsavimuose priimant savivaldybės tarybos sprendimus. Toliau vykusiame Tarybos posėdyje opozicijos atstovai diskusijose dalyvavo, tačiau už sprendimų priėmimą balsavo tik socialdemokratų ir „valstiečių“ atstovai.

Pareiškimo tekstas:

„Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija, vykdydama „Aušros“ gimnazijos pastato rekonstrukcijos darbų pirkimo viešąjį konkursą, nebuvo užsitikrinusi šių darbų finansavimo bei padarė grubių pažeidimų. Dėl to savivaldybės biudžetas patyrė nenumatytų išlaidų (apie 980 tūkst. Eur) ir galimai permokėjo už atliktus mokyklos renovacijos darbus.

Savivaldybės administracija nesugebėjo pateikti labai didelės Pirkimo vertės pagrindimo, o nustatydama perteklines konkurso sąlygas, labai apribojo tiekėjų ratą, t.y. neužtikrino konkurencijos ir racionalaus lėšų panaudojimo. Laimėtoja pripažintos UAB „Verslo bitė“ pasiūlymo kaina tik 1,5 proc. skyrėsi nuo Savivaldybės administracijos paraiškoje-užduotyje nurodytos pirkimo vertės. Be to, dalį rangos darbų, pažeidžiant įstatymo reikalavimus, atliko UAB „Vilkasta“, kurios vienas iš akcininkų yra mero pavaduotojas.

Dėl šių Viešųjų pirkimų tarnybos išvadose surašytų pažeidimų kėlėme atsakomybės klausimą rugsėjo 29 d. savivaldybės tarybos posėdžio metu, o spalio 10 d. pateikėme merui ir Tarybai skirtą pareiškimą.

Pareiškimas nebuvo paskelbtas nei savivaldybės internetinėje svetainėje, nei paviešintas savivaldybės tarybos nariams.  Iš 2017 10 27 d. raštu gauto atsakymo (Nr.(09)(2.33) SD-2432) matome, kad meras Algirdas Neiberka Viešųjų pirkimų tarnybos išvadose nustatytus pažeidimus laiko nereikšmingais, o mero pavaduotojo Kazio Kiaulakio opozicijai išsakytus neteisingus kaltinimus vertina tik kaip diskusiją.

Pareiškiame:

1.Reagavimas į iškeltus klausimus ir pastabas yra vangus ir labai atsainus.

2.Mero Algirdo Neiberkos požiūris į Viešųjų pirkimų tarnybos nustatytus pažeidimus yra labai neatsakingas. Nesiaiškinant pažeidimų priežasčių ir atsakomybės, siunčiamas aiškus signalas, kad šie ir panašūs pažeidimai yra toleruojami.

3.Protestuodami prieš tokį neatsakingumą ir demokratijos principų nesilaikymą, sustabdome savo dalyvavimą balsavimuose priimant savivaldybės tarybos sprendimus.

4.Lauksime konkrečių mero veiksmų ir atsakymų, kas bus daroma aiškinantis nustatytų pažeidimų priežastis ir atsakomybę.

Reikalaujame, kad šis mūsų pareiškimas būtų paskelbtas savivaldybės internetinėje svetainėje.“

Pareiškimą pasirašė savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) koalicijos nariai: Danutė Grabauskienė, Evaldas Janulionis, Gytis Lukoševičius, Dalius Nešukaitis, Gintautas Plečkaitis, Vilmantas Šlekys, Rimvydas Žiemys, Edmundas Žalys.

Suduvis.lt inf.

7 KOMENTARAI

  1. Šaunuoliai opozicija, gal nors tokia drastiška priemone privers ,,daugumą” reaguoti į paklausimus ir kad dirbti reikia vadovaujantis teisės aktais.

  2. Per daug metu Butkevicius mus ivede i tokius bruzgynus, kad iseiti manau sunku bus.Palaikau opozicija,linkiu jiems stiprybes.Tai mano nuomone.

  3. Na, tas neeilinis posėdis buvo beveik bereikšmis, nes lyginant su nuostoliais, kuriuos dėl intensyvaus lietaus patyrė žemdirbiai, jų atleidimas nuo pusės žemės mokesčio tik kaip nosinaitė ašaroms nusišluostyti. Realaus kompensavimo čia nėra. Bet opozicija irgi žiopla. Reikėjo šio posėdžio metu balsuoti, nes ne visi supranta, kad populizmas, kuriuo užsiima valdžia, tik kosmetika. Išnaudoti reikia padėtį protingai, o ne taip kaip dabar.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.