Namo Naujienos

Dėl užsitęsusių liūčių pratęsiamas tręšimo sezonas

876
0
DALINTIS

Šiemet užsitęsę rudeniški orai leido pratęsti tręšimo sezoną net 15 dienų, tad tręšiantys laukus mėšlu gali tai daryti iki pat pirmosios žiemos dienos. Tai leidžiantį įsakymo pakeitimą pasirašė aplinkos ministras Kęstutis Navickas bei žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Saugant vandenį nuo taršos nitratais, mėšlą ir srutas draudžiama skleisti ant įšalusios, įmirkusios ar apsnigtos žemės. Dėl permainingo Lietuvos klimato tręšimo sezonas pratęsiamas ne pirmus metus – keletą pastarųjų metų jis taip pat pasibaigė tik gruodžio 1 d., o ne lapkričio 15 d., kaip numatyta šių metų kovą parengtame „Dėl tręšimo sąlygų 2017 m. nustatymo“ įsakyme.

Didžiausias leistinas metinis į dirvožemį patenkančio azoto kiekis nesikeičia – 170 kg/ha.

Primename, kad draudžiama skystąjį mėšlą ir srutas skleisti šeštadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis arčiau kaip per 100 m nuo gyvenamojo namo be gyventojo sutikimo ir arčiau kaip per 300 m nuo gyvenvietės be seniūno sutikimo. To reikia, kad šalia gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms netektų kęsti nemalonaus kvapo.

Paruošta pagal Aplinkos ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus informaciją

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.