Namo Naujienos

Buvusiems Kybartų gimnazistams premijos įteiktos po dvejų metų

2099
0
DALINTIS

Penktadienio popietę Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje iš Lietuvių fondo Čikagoje buvo įteiktos stipendijos buvusiems gimnazijos auklėtiniams-studentams.

„Šiais metais mes turime puikią galimybę įteikti dvejų metų premijas. Džiaugiamės, kad jau antrą kartą sulaukiame garbingo svečio, Pasaulio kybartiečių draugijos pirmininko, fondo valdybos nario Leono Narbučio,“ – džiaugėsi gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Janulaitytė.

Šiais metais gimnaziją pasiekė naujai įsteigta brolių Algimanto ir Romo Kezių premija bei keturios Algirdo Karaičio premijos, kurios teikiamos jau 17-iolika metų iš eilės. J. Janulaitytė nedvejoja, kad šios premijos labai reikalingos studentams, mat jos paskatins buvusius gimnazijos auklėtinius ne tik gerai mokytis, siekti aukštumų, bet ir garsinti Kybartus. Esmė, kaip skirstomos stipendijos, pasak gimnazijos tarybos pirmininko, lietuvių kalbos mokytojo Mindaugo Bučinsko, yra visai kas kita, nei įprasta manyti: „Pirmiausia, mokykla sudaro sąlygas tolimesniems žingsniams – kur būtų galima save atrasti. Vėliau mums yra labai smagu, kai buvęs mokinys vienais ar kitais keliais grįžta atgal į mokyklą. Svarbus yra nematomas ryšys, kuris tikrai yra. Jūs grįžtate tarsi tam, kad jūsų visų pastangos mūsų visų akyse būtų įvertintos. Norėtųsi, kad ir toliau, kai, galbūt, studijuosite magistrą, vyktų tas bendradarbiavimo ir susitikimo momentas“.

Po tokių taiklių M.Bučinsko pastebėjimų apie Lietuvių fondą Čikagoje susirinkusiems trumpai papasakojo ir PKD valdybos pirmininkas Leonas Narbutis, kuris pasakojimą pradėjo nuo 1962 – ųjų metų, kuomet buvo įsteigtas fondas – šiais metais buvo paminėta 55-erių metų egzistencija. „Praėjusiais metais lietuvybės išlaikymui fondas yra išdalinęs tris ketvirčius milijono dolerių. Tas fondas yra sudėtas žmonių iš įvairių luomų: nuo gydytojų iki paprastų darbuotojų. Vienaip ar kitaip visi jie yra prisidėję prie lietuvybės išlaikymo. Kalbėdami apie Karaitį ar Algimantą Kezį, galime drąsiai sakyti, kad jie visą gyvenimą jautėsi kybartiniai tikrąja to žodžio prasme, nes tai, ką jie galėjo – paliko Kybartam. Taigi, norėčiau kreiptis į jus, mieli kolegos. Nesvarbu, kur jūs būsite, ką veiksite, prisiminkite Kybartus ne dėl to, kad esate skolingi, o todėl, kad esate iš čia kilę,“ – linkėdamas sėkmės studentams kalbėjo L. Narbutis. Šiais metais keturios Algirdo Karaičio premijos atiteko Onai Gintei Uldinskaitei, Evai Kakliuginai, Margaritai Aleksynaitei ir Almantui Augustaičiui. Naujai įsteigta Algimanto ir Romo Kezių premija džiaugėsi pirmo kurso studentė Greta Gražulytė. Sveikiname!

Kristina Radzevičienė

Autorės nuotrauka

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.