Namo Naujienos

Gruodžio mėnesio patarimai sodininkams mėgėjams

852
0
DALINTIS

Su kalendorine žiema sulaukėme pirmo didesnio šaltuko ir sniego. Ariami laukai, pievos ir miškai pasidengė baltu sniego apklotu. Ilgos, tamsios naktys tarsi prašviesėjo. Tik ar ilgam ?..

Gruodžio mėnesį visada sulaukiame permainingų orų. Sodininkai ir sodybų savininkai įvairiems orų pokyčiams būna pasiruošę iš anksto.

PATARIMAS: dirbdami lauke, esant neigiamai temperatūrai, dėvėkite šiltus, vėjo neperpučiamus rūbus ar kombinezonus, neperšlampančias pirštines, avėkite žieminiais batais. Drabužiai turi būti šilti, lengvi ir patogūs.

Būkite atsargūs esant plikledžiui. Ledu aptrauktus takelius pabarstykite smėlio ir druskos  mišiniu. Laikykitės visų darbų saugos reikalavimų, dirbdami su sniego valymo technika.

Kokie darbai gruodžio mėnesį?

Pirmiausiai apžiūrėkite sodo ir sodybos teritoriją, įvertinkite pagrindinių ir pagalbinių pastatų būklę. Patikrinkite tvorų, vartų, atramų stovį.

Patikrinkite jaunų vaismedžių aprišimus, jei reikia – perriškite.

Gausiau pasnigus, po vaismedžiais apmindžiokite sniegą, kad pelės nekastų urvų ir neapgraužtų jaunų medelių kamienų.

O jei sniego storis sode virš pusės metro – dalį sniego nuo pomedžių nukaskite, kad kiškiai nepasiektų apatinių vaismedžių šakelių ir jų neapgraužtų.

Bet jei sniego nėra daug, o lauke stipresnis šaltukas, tada papildomai eglišakėmis ar kitomis papildomomis priemonėmis pridenkite braškių, vynmedžių, svarainių krūmus, kad neiššaltų. Jei reikia, papildomai pridenkite ir prikastus sodinukus.

Patikrinkite, kaip rūsiuose ir sandėliuose laikosi vaisiai ir daržovės. Pradėjusius gesti vaisius suvartokite, netinkamus – dėkite į komposto krūvas. Rūsiuose stenkitės palaikyti pastovią temperatūrą ir drėgmę. Jei į patalpas prasigraužė pelės, imkitės atitinkamų priemonių – padėkite nuodų ar pastatykite spąstus.

Jei kurui naudojate lapuočių ir spygliuočių medžių malkas, nepamirškite kaupti pelenus. Pavasarį pelenus panaudosite kaip trąšas.

Nepamirškite palesinti sodo ir daržo sanitarų – paukštelių. Paberkite sausos duonos, kruopų,  zylėms – nelukštentų saulėgrąžų. Iš eglišakių suriškite keletą slėptuvių kurapkoms. Jas pastykite pamiškėje,toliau nuo pastatų. Viduj paberkite kviečių, miežių ar avižų grūdų.

Gruodžio mėnuo – tai gerumo, gerų darbų, rimties ir laukimo mėnuo. Tad pats laikas trumpam stabtelėti ir truputį pristabdyti tą nuolatinį skubėjimą, lėkimą…

Radę laisvą valandėlę, visi kartu susėskime ir pasidžiaukime nuveiktais darbais, pasidalinkime patirtimi. O atėjus šventėms, visiems, ypatingai namiškiams, nepamirškime palinkėti laimės, sveikatos ir sėkmės įgyvendinant norus , tikslus ir svajones.

Visiems sėkmės ir linksmų švenčių!

Susiedo komanda

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.