Namo Aktualijos

Kelininkai tiki Kalėdų stebuklais?

2276
3
DALINTIS

Vilkaviškio miesto Žalumynų kvartalo gyventojai sunerimę kreipėsi į redakciją dėl prieš pat didžiąsias metų šventes jų  gatvėse vykdytų asfaltavimo darbų. Gyventojai teigia, kad kelininkai prastai išlygintas gatves dengia asfaltu ir, negana to, darbus vykdo net sningant. Gyventojų manymu, pagrindas nėra paruoštas tinkamai. „Visur dar nuo vasaros išmuštos duobės, nes buvo prastai sutankinta. O dabar lyjant, sningant jį sutankinti kokybiškai tiesiog neįmanoma.  Dabar tas duobes pataiso sniegu ir ant sniego užasfaltuoja. Važiuojant lengva mašina klimpsta, jaučiasi silpnas paviršius ir taip paruoštą gatvę užasfaltuoja. Asfaltuojant per garus nieko nesimato,“ – pasakoja šio kvartalo gyventojas.

Pašnekovas net neabejoja, kad „jo amžiui“ tokios gatvės laikys, bet kodėl to nepadarius kokybiškai – juk tai ES lėšos, kurias reikia panaudoti kuo racionaliau ir nešvaistant. Nors redakciją konsultavę kelininkai tikino, kad šiuolaikinės technologijos leidžia asfaltą kloti net į balą, svarbu, kad po juo būtų kietas pagrindas, tačiau šiuo atveju Žalumynų kvartale matyti vaizdai kiek primena tikėjimą Kalėdų stebuklais.

„Gal tokia situacija susidariusi, kad dabar būtina asfaltuot, spaudžia terminai ar kažkas panašaus? Bet pagrindą jie buvo paruošę jau prieš 2-3 mėnesius, tai ir asfaltuoti galėjo anksčiau, bet asfaltavo tada valdiškus kelius, kur kontrolė didesnė, o Vilkaviškio miestas visada pasižymėjo duobių taisymu lyjant,“ – gyventojų supratimu, šiuo metų laiku tokie darbai neturėtų būti vykdomi, tuo labiau, kad pagrindas tinkamai neparuoštas.

Darbus vykdančios UAB „PARAMA“ statinio statybos vadovas Arvydas Iešmantavičius dėl darbų žiemos metu ramus ir nusiteikęs optimistiškai: „Tikrai viskas bus gerai, gyventojai be reikalo nerimauja,“ – sako jis. Anot statybos vadovo, rudeniškai drėgnos oro sąlygos asfalto eksploatavimui  tikrai nepakenks, nes bus atliekami laboratoriniai tyrimai ir atsakymus matysime, o kokybė bus gera, nes nėra tiek kritulių, kad pakenktų asfaltui arba jo dangai.

Į klausimą, kodėl nebuvo asfaltuojama anksčiau, o laukta žiemos, A. Iešmantavičius atsakė: „Buvo neparuošta, reikėjo pagrindus ruošti“. Vadovo teigimu, klojamas 6 cm asfaltas turėtų tarnauti tokį laiką, koks numatytas, ir gyventojams nerimauti nėra pagrindo.

Tačiau ilgai asfalto savo kvartale laukę Žalumynų kvartalo gyventojai akivaizdžiai tikėjosi kitokių darbų. Dabartiniai jiems kelia daug abejonių ir nerimo dėl ilgaamžiškumo. Suprojektuotas aukštesnis, nei gyventojų sklypai, gatvių lygis taip pat kelia juoką per ašaras, nes problemą čia įžvelgia taip pat tik gyventojai. Paviršiniai vandenys bėga į sankryžas ir dėl to jos taps čiuožyklomis. Todėl ir kyla gyventojų nepasitikėjimas bei kalbos, kad „visi korumpuoti, vieni kitus nupirkę, nes atsakingi asmenys savo klaidas neigia ir nieko nedaro, kad jos būtų ištaisytos, kol dar nevėlu“.

Laura Čižauskienė

Autorės nuotr.

3 KOMENTARAI

  1. gerai, kad vos ne visi Vilkaviskio gyventojai yra statybininkai, kelininkai ir pan. tai nors yra kam priziureti vykdomus darbus ir informuoti apie tai visuomene, tarybiniais laikais gerai ysigiline sioje srityje ir saziningai dirbe (laisvu nuogerimu metu), tai gal geriau tegul tie „statybininkai“ eina pasiziuret y savo darbus, kreivas sienas, byrancius pamatus ir kitas chalturas, dagere iki pencijos dabar neturi ka veikt, tai kalba nesamones apie tai kur visai nenusimano

    • Saunuoliai zmones kad rupinasi,taip ir turi buti,o tu anonime neuzgaudinek zmoniu,gal pats ar tavo tevai tokie buvo ir gyvena su byranciais pamatais……..gal pats darbus vykdai,tai puolimas geriausia gynyba.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.