Namo Naujienos

Vilniuje vyko iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas

983
0
DALINTIS
Lietuva 27-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną.

2018 m. sausio 13 d. Vilniuje vyko   iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios akto salėje.  Laisvės premiją  Nijolei Sadūnaitei įteikė parlamento vadovas V. Pranckietis. Nuo Kauno Sąjūdžio Nijolę pasveikino Romas Žemaitis, Zigmas Tamakauskas bei Raimundas Kaminskas.  Po to Nepriklausomybės aikštėje vyko  Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija.

Nijolė Sadūnaitė (g. 1938)  yra vienuolė, disidentė, knygų autorė, sovietmečiu buvo nuolatos persekiojama už antisovietinę veiklą. 1974 m. ji buvo suimta ir 1975 m. nuteista už „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ dauginimą ir platinimą. Šešerius metus kalėjo Mordovijoje, ištremta gyveno Rytų Sibire. 1980 m. grįžusi į Lietuvą vėl įsitraukė į „Kronikos“ leidybą: rinko žinias, pristatydavo jas redaktoriui, redagavo, daugino, gabeno leidinį į Maskvą, iš kur jis pasiekdavo Vakarus.

 KGB  N. Sadūnaitę nuolat persekiojo dėl antisovietinės veiklos. Nijolė buvo sekama, tardoma, kalėjo KGB požemiuose, buvo sumušta tiesiog gatvėje, buvo raginama emigruoti, jai ne sykį buvo grasinta susidorojimu, tačiau ji įrodė esanti gyvybingesnė už sovietinę sistemą.

1987 m. rugpjūčio 23-ąją su disidentais  prie Adomo Mickevičiaus paminklo Vilniuje surengė nelegalų mitingą, skirtą paminėti Ribentropo-Molotovo pakto metinėms.

2018-01-12 d. LR Seimo I rūmuose Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje vyko tradicinė, iškilminga Laisvės gynėjų rikiuotė. Po jos Laisvės gynėjų susitikimas prasidėjo LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Po pietų buvo surengta iškilminga eisena su laisvės kovotojų paveikslais ir Laisvės kovų bei kančių šventenybėmis kapsulėje nuo  LR Seimo į Lukiškių aikštę. Kapsulė su šventenybėmis buvo nuleista į kuriamo memorialo – „Šimtmečio žiedo“ centre esančią ertmę. Greta jos buvo nuleista antra kapsulė su palydimuoju raštu, kapsulės įterpimo aktu ir šventenybių sąrašu, kurią pašventino kun.  Aušvydas Belickas.   Atminimo laužų uždegimo ceremonija ir Sąjūdžio valanda buvo  Nepriklausomybės aikštėje, o vakare Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyko tradicinis Parlamento gynėjų susitikimas, kurio metu buvo įteikti apdovanojimai. Kelios nuotraukos iš renginių.

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos pirmininko pavaduotojas,

Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas dr. Raimundas Kaminskas

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.