Namo Naujienos

Žemės ūkio ministerijai pavaldžios įstaigos keliami reikalavimai sukuria papildomą biurokratinę naštą

739
0
DALINTIS

Parlamentaras Vitalijus Gailius kreipėsi į žemės ūkio ministrą Bronių Markauską, atkreipdamas dėmesį dėl ministerijai pavaldžios įstaigos – Valstybinės augalininkystės tarnybos – keliamų absurdiškų reikalavimų. Parlamentaras siūlo mažinti šios institucijos užkraunamą papildomą biurokratinę naštą juridiniams asmenims.

„Ūkio subjektai per gana trumpą laiką prašomi pateikti itin didelės apimties tiektų augalų apsaugos priemonių ataskaitas, kurių pildymas neabejotinai užims daug darbo laiko, jos panaudojimo tikslingumas nėra aiškus ir, tikėtina, tik sukurs tam tikro minėtos tarnybos darbuotojų darbo regimybę“, – argumentaciją vardija Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vitalijus Gailius.

Parlamentaras pabrėžia ataskaitų, kurios sudaro 14 lapų, absurdiškumą: jas pateikti reikalaujama per labai trumpą laiką ir dažniausiai galima užpildyti tik rankiniu būdu, tačiau net nėra aiški minimų ataskaitų paskirtis.

V. Gailius atkreipia dėmesį, kad kiekvienas ekonominę veiklą vykdantis ūkio subjektas, gabendamas prekes, privalo pateikti krovinio važtaraščio išsamius duomenis elektroninėje Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) posistemėje „i.vaz“, todėl siūlo Valstybinei augalininkystės tarnybai ieškoti galimybių gauti duomenis nereikalaujant papildomų administracinių darbų.

„Esant tokiam duomenų poreikiui, Valstybinė augalininkystės tarnyba turi galimybę kreiptis į VMI dėl pageidaujamų konkrečių ar susistemintų, apibendrintų duomenų gavimo elektroniniu ar popieriniu būdu, bet ne tiesiogiai kreipiantis į atskirus ūkio subjektus ir prašant užpildyti popierinius dokumentus. Taip būtų ženkliai taupomi tiek ūkio subjektų, tiek ir minėtos tarnybos darbo ištekliai bei mažinama administracinė našta“, – siūlo parlamentaras V. Gailius.

Parlamentaras tikisi, kad Žemės ūkio ministerija atkreips dėmesį, ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymu, įpareigojančiu laikytis jame nustatytų nepiktnaudžiavimo valdžia, efektyvumo, protingumo, atsakomybės už priimtus sprendimus principų, panaikins prievolę rinkti perteklinius duomenis, kurie prasilenkia ne tik su minėtais principais, bet ir su elementaria logika.

Šaltinis: lrs.lt

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.