Namo Naujienos

Seimo nario Kęstučio Smirnovo klubą rėmė buvęs mafijos autoritetas ir „Gazprom“ atstovai

1195
1
DALINTIS
L. Čižauskienės nuotr.: Seimo narys K. Smirnovas

Kaip rašo naujienų portalas 15min.lt, Seimo nario Kęstučio Smirnovo padėjėja Aurelė Stasiūnienė atsistatydino, išgirdusi 15min klausimus apie jos sąsajas su buvusiu Kauno nusikaltėlių autoritetu Saturnu Dubininku. Tačiau surinkta medžiaga rodo, kad yra ir daugiau ryšių tarp parlamento nario ir praeityje su kriminaliniu pasauliu sieto verslininko.
Saturno Dubininko pavardė į viešąją erdvę iškilo tada, kai Seimo narys Mindaugas Bastys negavo Valstybės saugumo departamento (VSD) leidimo dirbti su slapta informacija. Vienas iš tokio sprendimo argumentų – parlamentaras palaikė ryšius su buvusiu Kauno nusikaltėlių autoritetu S.Dubininku.

Kilo politinis skandalas. M.Basčio ryšių ėmėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.

Parlamentinio tyrimo medžiaga buvo perduota Konstituciniam Teismui.

Prieš mėnesį Konstitucinis Teismas paskelbė verdiktą – Seimo narys M.Bastys sulaužė valstybei duotą priesaiką, nes nuslėpė ryšius su buvusiu KGB karininku Piotru Vojeika, atstovavusiu Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ tarpininkei „Dujotekanai“.

Dabar politinis skandalas artėja prie atomazgos. M.Basčio laukia apkalta, per kurią jis gali netekti parlamento nario mandato.

Tačiau per šią politinę audrą pasimetė keli svarbūs faktai. Tarsi pamiršta, kad šioje istorijoje buvo minimas ir kitas dabartinio Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikas Kęstutis Smirnovas.

Jo vadovaujamas Šakių sporto klubas „Audra“ prieš pat Seimo rinkimus gavo finansinės paramos iš „Gazprom“ tarpininkės „Dujotekanos“ ir iš to paties S.Dubininko.

Paramos prašė K.Smirnovo klubui

2017-ųjų vasario 15-osios popietę politikas Mindaugas Bastys susitiko su dviem VSD pareigūnais, atėjusiais į Seimo rūmus pasikalbėti apie jo prašymą dėl leidimo dirbti su slapta informacija. Parlamentaras jau buvo raštu užpildęs specialią anketą, bet žvalgybininkai turėjo papildomų klausimų.

Jie kalbėjosi apie dvi valandas. Klausė apie politiko ryšius su Rusijos energetikos įmonių atstovais ir žmonėmis, praeityje susijusiais su organizuotu nusikalstamumu.

Iš paviešintų pokalbio stenogramų matyti, kad VSD pareigūnai tada klausė, ar M.Bastys pažįsta buvusį KGB karininką Piotrą Vojeiką – Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ tarpininkės „Dujotekanos“ akcininką ir vieną iš vadovų.

Seimo narys atsakė pažįstąs P.Vojeiką ir žinąs apie jo darbą sovietiniame saugume, bet teigė pamiršęs tai nurodyti rašytiniuose atsakymuose.

„(Čia ir kitur kalba netaisyta, – 15min) Aa… Iš tiesų, irgi, jeigu taip visai atvirai, apie tai… aš… buvo man kažkada apie tai pasakyta. Dabar, kai jūs sakot, tai žinau tikrai, kad jisai buvo KGB pareigūnas, bet tuo metu, kada atsakinėjau į tuos klausimus – neatėjo man jisai…“ – žvalgybininkams aiškino M.Bastys.

VSD atstovai paklausė jo, ar yra prašęs P.Vojeikos kokios nors paramos arba paslaugų. Politikas pripažino, kad yra, bet esą ne sau.

„Vėlgi, tai buvo rinkiminė kampanija ir man buvo aktualu, kad tos rinkiminės kampanijos metu mane palaikytų viena politinė jėga. Toks Smirnovas. Jis dabar yra Seimo narys. Ir, na, Kęstutis Smirnovas sako: aš tave tiktai tuo atveju palaikysiu, jeigu tu man padėsi; nu politiškai, – kalbėjo M.Bastys. – Turėjo jis tą mokyklą kovos menų, tai vat šiuo aspektu ir buvo pokalbis: ar užsiima parama, ar padeda, ar gali, vienu žodžiu, šiuo atveju padėti Kęstučio Smirnovo veikloje.“

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/seimo-nario-kestucio-smirnovo-kluba-reme-buves-mafijos-autoritetas-ir-gazprom-atstovai-56-914196

1 komentaras

  1. Kęstuti kokių velnių lindai į politiką ir dar su kuo, su valstiečiais? Ir dar prisiėmiai Į padėjėjus trumpaūgį padėjėją, kuris Vilkaviškyje yra tikrai nepopuliarus. O galėjai gyventi ramiai be rūpasčių

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.