Namo Naujienos

VTEK R. Burokui nerekomenduoja direktoriauti Butų ūkiui

1007
0
DALINTIS
Ramūnas Burokas

Kaip savo socialinio tinklo paskyroje paskelbė Marijampolės savivaldybės tarybos narys konservatorius Andrius Vyšniauskas,  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nerekomendavo socialdemokratą Ramūną Buroką skirti UAB „Marijampolės butų ūkis“ direktoriumi.

Apie tai savo socialinėje paskyroje rašo ir pats Ramūnas Burokas: „Šiandien gavau VTEK nuomonę, kad man direktoriauti nerekomenduojama. Nors VTEK nuomonė nėra leidimas ar draudimas eiti pareigas, dedu tašką šioje istorijoje ir prašau Marijampolės būtų ūkio valdybos pakeisti savo sprendimą.“

Kaip filmuodamas laidą „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“ Marijampolėje išsireiškė A. Tapinas: „Vyšnia įskundė buroką“, todėl skaitytojams norime pateikti A. Vyšniausko nuomonę, kodėl jam nepatiko tai, kad R. Burokas norėjo sutvarkyti UAB „Marijampolės butų ūkis“:

„VTEK sprendimas yra svarbus ir Marijampolei, ir Lietuvai, nes formuoja praktiką. Buvo daug atvejų, kai tarybos nariai tapdavo savivaldybės valdomų (ar tų, kur turima didžiąją dalį akcijų) vadovais ar pavaduotojais. Tai nėra skaidrios praktikos, kurios itin skatino savivaldybių įmonių ir įstaigų politizaciją, švogerizmus ir tapimus „partinėmis šėryklomis“ (čia dar vienas iš tų politinės zoologijos terminų). Po šio VTEK sprendimo/rekomendacijos matysime mažiau tokių partinio įdarbinimo atvejų ir tai bus gerai.

Galėtų apie šiuos dalykus daugiau kalbėti bei su jais rimtai kovoti ir tie Seimo nariai, kurie rinkti Marijampolėje. Bet, deja, šį kartą jie elgėsi atvirkščiai – rodos, džiaugėsi Ramūno Buroko paskyrimu ir jam linkėjo sėkmės. Keista. Kažkaip man čia tos priešrinkiminės kalbos su realybe kiek kertasi.

Geriausias kelias išvengti tokių problemų ateityje – vieši konkursai, o dar geriau, jei į su savivaldybe susijusių įmonių vadovų kėdes pretendentai būtų atrenkami per rimtas personalo atrankos kompanijas. Ar išdrįs tą padaryti UAB „Marijampolės butų ūkis“? Turėtų į tai atsakyti tie, kurie valdžioje (Karolis Podolskis, Povilas Isoda, Romualdas Makauskas). Ar išdrįs?

Na, ir galiausiai, akmuo į Ramūno daržą. Poste apie VTEK sprendimą Ramūnas daug kalba apie UAB „Marijampolės butų ūkis“ veiklą, daugiabučių namų bėdas ir t.t. Kalba tik dabar, kai buvo bandymas skirti jį įmonės vadovu ir tenka sukti uodegą. Kas trukdė anksčiau kalbėti apie daugiabučių namų bėdas, pavyzdžiui, tada, kai buvo pats renovacijos problemų pikas prieš pusantrų metų? Tada kitų tarybos narių, ypač iš valdančiosios pusės, nuomonė būtų buvusi labai svarbi. Bet buvo tyla.

Ir dar vienas akmuo į socdemų daržą. Pastaruoju metu pamėgote kalbėti apie įvairias savivaldybės bėdas, šis atvejis yra pavyzdys. Tada neva ryžtingai griebiatės tas bėdas spręsti. Keičiat vadovus, jungiat ir t.t. Įdomu, kad dažnai šitie postų perstumdymai susisieja ir su vidiniais jūsų partijos reikalais, skilimais ir atskilimais. Man tai panašiau į galios žaidimus, o ne tikrą norą keistis. Puikiai visa tai parodė ir ši situacija, kai vieną partinį kadrą, kuris atskyla su senaisiais (dabar „socdarbiečiais“ liaudis vadina), buvo norima keisti kitu, lojaliu partiniu. Negerai. Negražu. Nesąžininga.

O be to: kai tie, kurie valdo miestą jau 18 metų, kalba apie pokyčius, reformas ir panašiai, man vis kyla klausimas – o tai ką jūs veikėt visus tuos 18 metų? Gal jau laikas pailsėti?“

Redakcija

Nuotrauka iš socialinio tinklo Facebook

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.