Namo Naujienos

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje – neįprastas projektas

1523
0
DALINTIS

Nuo gruodžio 1-os dienos Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje vyko neįprastas vaikų ir jaunimo neformaliojo ugdymo projektas „Ačiū“, skirtas artėjančiam Lietuvos šimtmečiui paminėti. Projekto „Ačiū“ esmė – originaliai ir netradiciškai padėkoti Lietuvai nusipelniusiems žmonėms.

Gimnazija ypač džiaugiasi patekusi tarp 14-os Lietuvos ugdymo įstaigų, kuriose buvo įgyvendintas projektas „Ačiū“. Kaip tinkamai ir originaliai padėkoti savo valstybei, tapo tikru iššūkiu ne tik projekto organizatoriui – VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorijos direktoriui Audriui Lauručiui, bet ir penkiolikai gimnazistų. Gimnazijoje netikėtai atsirado tikros grafiti dirbtuvės, kuriose iki vėlyvo vakaro kartu su mokiniais dirbo Audrius Laurutis. Pakalbinti gimnazistai ir dailės mokytoja Jolanta Janulaitytė džiaugėsi, kad galutinis rezultatas maloniai nustebino, nepaisant to, kad kai kurie mokiniai nėra artimi dailei – trafaretinį grafiti stilių prisijaukinti pavyko be didesnių kliūčių.

Komandinis darbas tapo sėkmingu nuo pirmų akimirkų, kuriose projekto „Ačiū“ vadovas A. Laurutis kvietė įdomiai diskusijai – kas būtų, jeigu Vytautas Didysis gyventų dabar? Kokiais žygdarbiais jis garsėtų? Kuo įdomios dabartyje mus įkvepiančios asmenybės ir kokiame amplua galėtume įsivaizduoti istorines asmenybes – lakūnus S. Darių ir S. Girėną?

Projekto metu pasiūlyta suprasti gatvės meną ir pasirinktą asmenybę tarsi „prisijaukinti“ dabartyje. Pasirodo, S. Darius ir S. Girėnas greičiausiai skraidytų kosmose, o Vytautas Didysis atsidurtų kitokios kovos lauke – krepšinio aikštelėje, pasipuošęs krepšinio komandos „Žalgiris“ marškinėliais.

Ilgų darbo valandų rezultatas – keturi skirtingų asmenybių portretai, jau kurį laiką puošiantys Kybartų gimnazijos sienas. Pasak projekte dalyvavusių skirtingo amžiaus mokinių, tai buvo nauja, netikėta ir be galo įdomi patirtis bei pats didžiausias džiaugsmas kiekvieną dieną matyti gražius nelengvo ir kruopštaus darbo rezultatus. „Kiekvieną kartą praeinant pro mokyklos koridoriuje kabančius savo darbus, aplanko geras jausmas,“ – sutartinai teigia gimnazistai, kurie nedvejoja ir dar kartą dalyvausiantys panašiuose projektuose, jeigu tik dar kartą bus paraginti savo dailės mokytojos Jolantos Janulaitytės.

Mokytoja džiaugiasi, kad Lietuvoje vykdomi tokio pobūdžio projektai ir tuo pat metu Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos vardu dėkoja šalia vaikų nuolat buvusiai menų studijos „Smiltys“ vadovei Aušrinei Dubauskienei, kuri taip pat prisidėjo prie projekto įgyvendinimo.

Kristina Radzevičienė

Autorės nuotraukos

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.