Namo Aktualijos

Tikras ar tariamas vadovų rūpestis brangia šiluma?

839
1
DALINTIS

Vilkaviškio rajono savivaldybė pranešė, kad „vadovų iniciatyva buvo nuspręsta atlikti visų objektų, kuriuose centralizuotai teikiama šilumos energija, šilumos punktų priežiūros įvertinimą ir kontrolę. Šiam tikslui realizuoti buvo patvirtinta Pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros analizės atlikimo komisija, kuri tikrina daugiabučių namų ir kitų pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų veikimą. Komisija aiškinasi šilumos suvartojimo padidėjimo atskiruose namuose priežastis. Kiekvienam namui atskirai bus pateikiamos priemonės, leidžiančios taupyti šilumos energiją.“

Atrodytų – kaip šaunu: rūpinasi, tiria, ieško, tik ar ten ieško, kur šuo pakastas?

Jau ne kartą net ir Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdžiuose buvo kalbėta apie tai, kad savivaldybės administracijoje nėra specialisto, kuris pats suprastų ir kitiems galėtų paaiškinti, kaip vilkaviškiečius pasiekia brangi šiluma ir kodėl ji tokia brangi. Kalbėta ir apie tai, kad iš savivaldybės vadovų pusės nėra jokios iniciatyvos patikrinti patį šilumos tiekėją – ar tikrai tokios kokybės ir drėgnumo kuras atvežamas į katilinę, kodėl už jį taip brangiai mokama, ar tokie kiekiai sukūrenami, kaip deklaruojama, ar ne per dideli nuostoliai trasose, ar ne per didelio galingumo katilai pastatyti ir pan. Beje, šie dalykai aktualūs ne vien Vilkaviškiui, bet ir Kazlų Rūdai, ir Marijampolei, kurias labai šauniai jau eilę metų aptarnauja UAB „Litesko“.

Kaip informuoja Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), vasario mėnesį šiluma Vilkaviškio rajone brango, nors kituose rajonuose tuo pačiu metu atpigo. Čia gyventojai už šilumą mokės po 7,88 ct/kWh (sausį buvo 7,65 ct/kWh). Kaip visada „lyderiauja“ miškuose įsikūrusi ir daugiausia medienos perdirbimo įmonių savivaldybėje turinti Kazlų Rūda, nors ir ten šiluma vasario mėnesį šiek tiek atpigo – vasario mėnesį „Litesko“ jiems priskaičiavo po 7,98 ct/kWh (sausį buvo 8,01 ct/kWh). Kazlų Rūda tokiu rodikliu iš antros vietos nuo galo pakilo į trečiąją, užleisdama kainų „lyderio“ pozicijas Pravieniškių pataisos namams – atvirajai kolonijai. Daugiausiai šiluma atpigo Šakiuose, kurie nesinaudoja „Litesko“ paslaugomis ir visoje apskrityje moka pigiausiai – 6,42 ct/kWh (sausį buvo 6,55 ct/kWh). „Litesko“ Marijampolės šiluma marijampoliečiams tiekia taip pat pabrangusią šilumą – po 7,66 ct/kWh (sausį buvo 7,41 ct/kWh).

Aišku, lengviausia nueiti į daugiabučio šilumos mazgą ir, padarius raukšlę kaktoje, apsimesti, kad supranti, ką tau aiškina punkto prižiūrėtojas. Na, paskui dar galima paskaityti ataskaitą savivaldybėje, kurią už pinigus gražiai aprašys vietos laikraštis. Taip, žiūrėk, prieš rinkimus dar vienas pliusiukas ir uždėtas – „rūpinamės“. Bet ar tikrai?

VKEKK informuoja, kad vasario mėn. mažiausia šilumos kaina yra Utenoje (4,39 ct/kWh su PVM), didžiausia – Biržų rajone (9,49 ct/kWh su PVM). Nors Biržuose šilumai gaminti naudojamo kuro struktūroje 88 proc. sudaro biokuras, tačiau čia šilumos kaina išlieka aukšta dėl realizuojamos šilumos kiekio sumažėjimo.

Utena gal ir per toli važiuoti semtis patirties, bet Šakiai – čia pat. O centas irgi pinigas.

Suduvis.lt

Informacija parengta pagal VKEKK informaciją

1 komentaras

  1. Gal jie geriau sudarytų komisiją, kuri pradėtų skaičiuoti LItesko investicijas – ar pajėgs savivaldybė išsipirkt, kai baigsis sutartis….

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.