Namo Aktualijos

Į teismą keliaus administracinė byla dėl nelegalaus ukrainiečių įdarbinimo

961
1
DALINTIS

Skaitytojai tikriausiai dar pamena suduvis.lt publikuotą istoriją apie Kybartuose renovuojame name tris mėnesius lyg ir viešai, tačiau lyg ir nelegaliai dirbusius ukrainiečius, apie jų patirtus nesklandumus ir nemalonumus su rangovu UAB „Sanaia“ bei subrangovu UAB „Darmina“ dėl galimai nelegalaus darbo bei neatgaunamo užsidirbto atlyginimo.

Tąkart suduvis.lt redakcija kartu su Valstybine darbo inspekcija apsilankė pas Lietuvoje karčią viešnagę patyrusius ukrainiečius ir paviešino jų bėdas. Priminsime, jog po redakcijos parodytos iniciatyvos ir VDI apsilankymo ukrainiečių darbo vietoje bei straipsnio publikavimo ukrainiečiai išvyko namo su visais užsidirbtais pinigais ir geromis nuotaikomis.

Tuo tarpu VDI ėmėsi darbdavių paieškos. Deja, to padaryti greitai nepavyko dėl tam tikrų aplinkybių, tyrimas buvo pratęstas iki vasario vidurio.

Ir štai, atėjus numatytai VDI tyrimo pabaigos datai, redakcija gavo iš VDI atsakymą, kuriame, be kita ko, konstatuojama, jog rangovo atstovui – UAB „Sanaia“ direktoriui, vengusiam bendrauti ir teikti paaiškinimus VDI, bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o „administracinio nusižengimo tyrimo medžiaga per tris darbo dienas nuo protokolo surašymo pagal kompetenciją bus pateikta Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmams. Minėti teismo rūmai nagrinės administracinę bylą ir spręs klausimą dėl UAB „Sanaia“ direktoriaus patraukimo administracinėn atsakomybėn.“ Taip pat, esant pažeidimo, numatyto LR UĮ 56 str. 1 d. sudėties požymių, protokolas bus surašytas ir darbdaviui, Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančiam juridiniam asmeniui – UAB „Sanaia“.

Tiesioginiam rangovui – UAB „Darmina“, nevykdžiusiam pareigos raštu pareikalauti iš subrangovo pateikti trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo dokumentus (…) ir nesiėmusiam priemonių jų teisingumui partikrinti, taip pat bus surašytas protokolas.

Redakcija

Susiję straipsniai:

http://suduvis.lt/2017/12/21/visai-nekrikscioniskas-lietuvaiciu-statybininku-elgesys/

http://suduvis.lt/2018/01/21/po-redakcijos-publikacijos-pagalbos-ranka-ukrainieciams-statybininkams/

1 komentaras

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.