Namo Aktualijos

Peršalę ligoniai Vilkaviškyje gydomi šalčiu

7232
14
DALINTIS

Į Vilkaviškio ligoninę atvykusi aplankyti savo plaučių uždegimu sergančio giminaičio, vilkaviškietė nustebo – šalta taip, tarytum ligoninėje nebūtų nei personalo, nei, juo labiau, sunkiai sergančių ligonių. Be jokios abejonės, su tokia niūria ir šalta aplinka šiuo metu susiduria ne visi ligoniai, mat renovuotame Vilkaviškio ligoninės Priėmimo skyriuje – ir šilta, ir jauku, gyventojai jau beveik įpratę prie naujovių po renovacijos – į ligoninę patekti ne per centrinį įėjimą, kaip buvo įpratę, o apeiti ir į ligoninę patekti per kiek toliau esančias duris.

„Priėmimo skyriuje, gimdyvėms skirtose palatose tikrai šita ir jauku, tačiau nerenovuotoje pastato dalyje vis dar šalta taip, kad savo artimiesiems žmonės nespėja nešti šiltesnius drabužius, nes ir miegoti tenka su jais. O juk jie serga plaučių uždegimu! Seselės nuo šalčio sugrubusiomis rankomis ligoniams stato lašelines, gydytojams taip pat skundėmės, tačiau šie atsakė, kad mūsų priekaištai nieko nepakeis,“ – piktinosi vilkaviškietė. Moteris pasakoja, kad ligonių kelias į tualetą – taip pat nepavydėtinai šaltas, o ten nuėjus gali susirgti dar labiau – atviri langai, skersvėjai anaiptol ligonių negydo – veikiau tik dar pablogina pacientų būklę.

„Įsivaizduokit, jeigu žmogų „prispaudė“ reikalas taip, kad tualete pabūti tenka ilgiau. Aš suprantu, kad ligoninėje paskelbtas karantinas, kad patalpos turi būti vėdinamos, tačiau ar tik tokiu būdu? Galbūt turėtų būti skirtas vėdinimo laikas, kad ligoniai galėtų pasaugoti savo sveikatą? Todėl palatose tikrai turėtų būti šilta. Vienas vyriškis, sergantis plaučių uždegimu, sakė, kad naktį jam net ausis užgėlė.

Suprantu, kad kažkam, galbūt, labai juokingai visa tai skamba, tačiau žmonės savo sunkiai sergančiais artimaisiais labai susirūpinę, nes pasveikti tokiose šaltose patalpose neįmanoma,” – apie nepavydėtiną šaltį Vilkaviškio ligoninėje pasakojo moteris.

Kaip žinia, šią savaitę prognozuojamos itin šaltos dienos ir naktys, todėl susirūpinti būtina kuo skubiau. Pakomentuoti situaciją paprašėme Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriaus vedėjo Juozo Dičpinigaičio. Situacija, panašu, žinoma, tačiau norint kažką daryti, pasak skyriaus vedėjo, reikia kreiptis į administraciją: „Tiesa, palatose vėsoka, tačiau net ir gydytojų kabinetuose vėsoka. Šiuo klausimu reikėtų kalbėti su vyriausiuoju gydytoju – jis, galbūt, geriau žino visą situaciją. Viskas yra vykdoma ekonomiškai, o šilumai galima ir visus pinigus išleisti, tačiau jokios naudos iš to nebus. Palatose yra vėsoka, bet tikrai nešalta, ypač lyginant su praeitais metais. Mūsų kabinetuose yra lygiai tokia pati temperatūra, kaip ir palatose,“ – ne itin šiltą situaciją Vidaus ligų skyriuje komentavo J. Dičpinigaitis. Paklaustas apie temperatūrą, kuri vyrauja palatose ir kabinetuose, Vidaus ligų skyriaus vedėjas tikslių duomenų įvardinti negalėjo: „Tikrai negaliu pasakyti, nes nematavau. Gal septyniolika ar daugiau, bet tikrai šalta nėra, nors ir nėra šilta kaip namuose. Kai pučia vėjas – būna kiek vėsiau, o kai saulė šviečia – palatas prišildo daugiau,“– teigė skyriaus vedėjas.

Klausiame skaitytojų: ar ir Jums teko susidurti su tokia situacija lankant ligonius? Galbūt patys gydėtės Vilkaviškio ligoninėje ir buvote priversti kęsti šaltį? Ką manote apie tai, kad visa viltis sulaukti šiltesnių palatų – saulė?

Kristina Radzevičienė

14 KOMENTARAI

 1. Sausio menesi vienas zmogus gulejo Vilkaviskio ligonines 5 aukste ir viena diena puciant stipriam ir saltam vejui atsidare plastikinis langas palatoje ir jo uzdaryti vyrams niekaip nepavyko… Atejus seselei i palata, buvo parodyta, kad atsidare langas ir… gautas atsakymas, kad ji tikrai lango nesutaisys!!! Paklausus kitos seseles, kas galetu suremontuoti langa, ji pasiule apsirengti megztini, nes ji irgi taip daro kai salta!!! Tiesiog SUPERINIS poziuris i ligonius….. Po sulinio dangti jiems ant kaklo vietoj medaliu

 2. Šalta ir vaikų skyriuje. Tenka neštis savo šildytuvus. Skundėmės valdžiai…Panašu, kad problema „užšalo“ kartu su šildymo sistema.

 3. Taip, teko lankyti sausio mėnesį vidaus ligų skyriuje gydomą ligonį.Vyrų palatoje buvo labai šalta, ligonis prašė atnešti vilnones kojines ir šiltesnį viršutinį drabužį.Su drabužiais ir naktį miegodavo.Slaugytojos paprašius antros anklodės, atsakė, jog neturi.Langai rasojo, pro nesandarias balkono duris ir langus skverbėsi šaltis Tikrai , vyrai džiaugėsi, kai buvo giedra ir švietė saulė-tuomet buvo šiek tiek šilčiau

 4. Pries kelias dienas su 3 metu mergyte vaiku skyriuje teko praleisti viena nakti. As, mama, kol mergytei iki 2 val nakties lasejo lasaline sedejau su pukine striuke, visa laime, kad mergytei kaldra buvo kuo uzkloti, o po 2 val. atsiguliau pas mergyte i lova, tai dviems buvo silta po ta pacia viena kaldra.
  Palata buvo mazyte, o salta be galo!!!

 5. Vidaus skyriuje mama gulejo…išleido su bronchitu! Vaistus patiems reikia pirktis…šalta…tik pietus gali valgyti…baisu…ir nebus tvarkos ten….išorė svarbu patvarkyta!

 6. Gulejau visai neseniai su dukra ligoninej tikrai tokio dalyko nepatyriau.Buvo tikrai ir silta ir maistas geras ir labai rupestingas visas personalas.Noriu tik pasakyti dideli aciu Vilkaviskio ligonines vaiku skyriaus personalui dideli Aciu.Ir pati daznai lankausi ligoninej tikrai melas kad ligoniai kencia nuo salcio.Tikrai netikiu

  • Dėl personalo sutinku visu 100 procentų,tikrai nuostabu.Nu,bet jau dėl šilumos,tai jau nerašykite nesamonių.Šalta vaikų skyriuje be galo,gi iš karto sako,kad reikia pečiuko.Maistas…..tragiškas.

 7. Vat pažiūrėkite kas vadovauja Vilkaviškio ligoninei, nagi Blazaitis, ši pavarde daug ką pasako, pagarsėjusi rajone. Vat matote rajono gyventojai kaip jumis rūpinasi kabutėse, ligoninės direktorius Blazaitis, ir personalas. O nori tik didesniu atlyginimų, o savo šiknos nepajudina. Ar mes ilgai dar toleruosime tokius alia vadovus. Blogiausia kai tokie vadovai ir darbuotojai praranda sąžinę ir pagarba sau ir žmonėms

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.