Namo Naujienos

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė teisingumo vengusį Estijos gyventoją

510
0
DALINTIS

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė teisingumo vengusį Estijos gyventoją, kuris patikrinimo metu pateikė suklastotą latvišką pasą. Užsienietis uždarytas į areštinę.

Pirmadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti sustabdė slovakiškais numeriais pažymėtą mikroautobusą „Volkswagen Transporter“. Prie vairo sėdėjęs Čekijos pilietis pateikė tvarkingus asmens ir transporto priemonės registracijos dokumentus.

VSAT pareigūnams įtarimų sukėlė kartu vykusio keleivio pateiktas latviškas pasas. Netrukus Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad tai – dalinė klastotė. Dokumente buvo pakeista savininko nuotrauka.

Įvykio aplinkybes aiškinęsi Kalvarijos užkardos pasieniečiai gavo žinių, kad latviškas pasas yra ieškomas Vokietijoje, o klastotę pateikęs keleivis yra Estijoje gyvenantis šios šalies pilietybės neturintis 25-erių vyras.

Pasieniečiai išsiaiškino ir priežastį, įtariama, paskatinusią keliautoją pasinaudoti klastote: už vyro padarytus teisės pažeidimus jo ieškojo Estijos policija.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Estijos nepilietį pasieniečiai uždarė į areštinę.

Mikroautobusą vairavusiam čekui leista tęsti kelionę.

VSAT informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.