Namo Aktualijos

Valstybės parama ar pažeminimas?

1531
4
DALINTIS

Pagaliau gavau ilgai lauktus vaikų pinigus. Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija į banko sąskaitą pervedė 120,08 eur. Už dviejų mėnesių laikotarpį dviem vaikams skirtus.

Bet džiugesį ir planus, kaip ir kur šie ir būsimi pinigai bus panaudoti (kelionei į vandens atrakcionų parką, kaupiamojo draudimo įmokoms ar laisvalaikio užimtumui – būreliams, bet tikrai ne maistui ir ne rūbams ar būtinai avalynei pirkti, juo labiau alkoholiui), sujaukė vaiko pinigų įvardijimas –  PAŠALPA.

Suglumau. Niekada neprašiau jokios kompensacijos už šildymą, nuolaidos už darželį ar kitokios paramos, būtinos išgyvenimui ar bent palengvinančios finansinį gyvenimą. Abu su vyru nuolat plušame, kad nieko netrūktų mūsų vaikams, kad ir patys galėtume gyventi kiek oriau. O čia staiga paaiškėja, kad iš valdžios malonės visai netikėtai buvau padaryta „pašalpine“. Mūsų socialinė aplinka formuoja tokią opiniją, kad dažniausiai šis žodis naudojamas kalbant apie asocialias šeimas ar asmenis, neturinčius socialinių įgūdžių, vengiančius darbo, kartais ir girtuokliaujančius ar smurtaujančius. Deja, tokia tikrai nesijaučiu, bet, kaip matau, dėl to gerai jaučiasi ją duodantys, nes vien tik to žodžio „pašalpa“ reikšmė turi galią – vienus menkint, o kitus tuo tarpu pakylėti, parodyti galią.

Ant kokių pamatų statome valstybės ateitį? Juk vien toks pažeminantis pašalpos skyrimas, kuriam turėjau dar ir prašymą rašyti, parodo, kad mano vaikai valstybei nereikalingi, ji nenori investuoti į jų ateitį, o tik pašelpia mane, kad nusprendžiau juos auginti.

Nežinau, kaip šita „malonė“ pavadinta kituose rajonuose, gal čia tik Vilkaviškio gudragalviai sugalvojo taip mus pamaloninti. Norėčiau kad atsilieptų ir kiti tėvai, ką mano apie šią situaciją. Ar teisinga vaiko pinigus paversti pašalpa?

Ir dar – įdomu, kaip nuo šiol pasikeis šalies statistikos duomenys, nes pašalpos gavėjų atsirado kiekvienoje nepilnamečius arba besimokančius vaikus auginančioje šeimoje.

Naujai iškepta „pašalpinė“ mamytė

4 KOMENTARAI

  1. Reikėtų tiems gandragalviams seime vietoj atlyginimo parašyti pašalpa, tai gal nustotų iš mūsų tyčiotis ir žeminti

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.