Namo Naujienos

Kazlų Rūdos krašto gyventojus džiugino Pasaulinės Žemės dienos renginiai

485
0
DALINTIS

Kazlų Rūdos krašto žmones, kaip ir kiekvienais metais, kovo 20-ąją dieną džiugino šventiniai Pasaulinės Žemės dienos renginiai – iškilmingas Žemės vėliavos pakėlimas prie Kazlų Rūdos savivaldybės rūmų bei renginys „Šimtas žiedų tau, Žeme“. Renginyje dalyvavo savivaldybės darbuotojai, Kazlų Rūdos pradinės mokyklos, Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos, Kazlų Rūdos „Saulės“ mokyklos mokytojai ir mokiniai bei auklėtojos su savo auklėtiniais iš Kazlų Rūdos vaikų lopšelio – darželio „Pušelė“, miesto gyventojai, taip pat atstovai iš VĮ Valstybinės miškų urėdijos Kazlų Rūdos padalinio bei Marijampolės RAAD Kazlų Rūdos agentūros ir, žinoma, šios nuostabios šventės iniciatoriai ir organizatoriai – Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Žemės dienos išvakarėse, kovo 19 d. Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje  vyko susitikimas su gamtininku, fotografu, daugelio vaikiškų knygelių autoriumi, rašytoju Selemonu Paltanavičiumi. Kazlųrūdiečiai liko sužavėti susitikimo su aistringu gamtininku, mūsų kraštiečiu, jo neblėstančio entuziazmo ir smalsumo, jo neišsenkančios meilės gamtai.

Vykusių renginių metu buvo kalbama apie Žemei kylančius pavojus, klimato kaitą, gamtos taršą, apie aplinkos apsaugos svarbą ir jos būtinumą, apie tai, kad kokioje žemėje mes gyvensime, kokią ją paliksime ateities kartoms – priklauso tik nuo mūsų.

Ne tik kalbomis bet ir darbais planuojama padėti gamtai. Kovo – balandžio mėnesiais savivaldybės teritorijoje bus organizuojamos įvairios akcijos ir darbai – tai ir grįžtančių paukščių sutiktuvės, medelių ir krūmų sodinimas, užterštų įvairiomis atliekomis vandens telkinių pakrančių, miesto parko valymas ir daug kitų gamtai gerų darbų. Reikia pasidžiaugti, kad mokinukų iškeltuose inkiluose jau savo lizdus sukdami čiulba paukščiai.

Marijampolės RAAD Kazlų Rūdos agentūros informacija

Marijampolės RAAD Kazlų Rūdos agentūros nuotrauka

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.