Namo Naujienos

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje – KTU Europos instituto direktorius, ambasadorius Vygaudas Ušackas

1385
1
DALINTIS

Antradienį Vilkaviškio rajone viešėjo KTU Europos instituto direktorius, ambasadorius, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas. Garsus Lietuvos bei Europos diplomatas ir politikas tądien apsilankė ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje, kur susitiko su gimnazijos bendruomene bei ilgamečiu savo bičiuliu, Kybartų klebonu Vaidotu Labašausku.

Pristatydamas svečią, gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius neabejojo – ši pilietiškumo pamoka bus ypač naudinga visiems susirinkusiems, kadangi tokia proga, kuomet mūsų mažame miestelyje lankosi tokie garbingi svečiai, pasitaiko nedažnai.

„Malonu būti Kybartuose ir kalbėti apie pilietiškumą. Koks yra skirtumas tarp pilietiškumo ir politiškumo? Kas yra pilietis? Kuo skiriasi tauta nuo liaudies? Kas sieja Kybartus ir Skuodą? Atrodo, visiškai paprasti klausimai, kuriuos mes galime vieni kitiems užduoti. Be jokios abejonės, mus sieja kalba, būtent lietuvių kalba ir istorija. Apie tai šiandien ir pakalbėsiu,“ – savo mintis dėstė Vygaudas Ušackas, kuris pasidžiaugė, kad jo apsilankymas sutapo su bičiulio, klebono Vaidoto Labašausko jubiliejumi. V. Ušackas trumpai prisiminė jųdviejų pažintį, kuri prasidėjo už Atlanto vandenyno, jam būnant Lietuvos ambasadoriumi JAV. „Čia susitikau su jaunu kunigu, kuris aukodavo mišias lietuvių bendruomenei ir tuo pačiu mokėsi. Apsilankius Amerikoje, Australijoje, Didžiojoje Britanijoje, kur aš taip pat buvau ambasadoriumi, sutinki žmones, kurie kalba lietuviškai. Nustebina kai kurių „amerikoniškas“ akcentas, tačiau labiausiai džiugina tai, kad jų širdyse dega toks pat Vytis, kad jų bendruomenėse yra lietuviškos mokyklėlės, bažnyčios, kurias jie patys pastatė. Būtent tai tik dar kartą išryškina, kuo skiriasi tauta nuo liaudies, kadangi mūsų savastis, bendra Lietuvos istorija, mūsų papročiai ir Vytis vienija visus lietuvius nepaisant to, kur jie yra atsidūrę. Šiandien mano  provokacinis uždavinys – jumyse pažadinti alkį. Kadangi alkis ir troškimas žinių bei sėkmės yra jūsų ateities raktas,“ – neabejoja iš Skuodo kilęs diplomatas.

Vygaudas Ušackas nepraleido progos pajuokauti: „Jeigu aš iš Skuodo galėjau pasiekti tai, ką dabar turiu, tai jūs iš Kybartų galite dar geriau“. Ambasadorius papasakojo apie nelengvą, tačiau neabejotinai sėkmingą kelią. Kaip jis pats sako – nemesk kelio dėl takelio. Nuo paprasto dažytojo iki pirmojo derybininko dėl Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą ar Lietuvos ambasadoriaus galingiausioje pasaulio valstybėje Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Savo sėkmės istorija ir nelengva patirtimi pasidalinęs buvęs LR užsienio reikalų ministras, „Misija Sibiras“ iniciatorius gimnazijos bendruomenei savo kalboje nuolat akcentavo žinių alkį bei žinojimą, kad be teisių ir laisvių yra dar ir pareiga. „Išlaikykite saitus su savo gimtine, kaip ir aš su Skuodo miesteliu. Ten nuvykdamas ir paremdamas vasaros stovyklas ar krepšinio varžybas, aš džiaugiuosi. Tikiuosi, mano palinkėjimai ir ši pamoka nėra pernelyg rimta ar per daug žadinanti alkį. Nebijokite siekti to, kas jums yra svarbu,“ – mokiniams linkėjo  ambasadorius Vygaudas Ušackas.

Kristina Radzevičienė

Autorės nuotr.

1 komentaras

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.