Namo Aktualijos

Ne tik kaime keliai nepravažiuojami

1206
3
DALINTIS

Į redakciją vis dažniau kreipiasi vilkaviškiečiai su pagalbos šauksmu: centrinei miesto daliai išleisti milijonai, planuojama dar šimtus tūkstančių investuoti, o  kitose gatvėse ir visame rajone kelių būklė tragiška. Šįkart – apie skundą dėl gatvių Naujamiesčio kvartale: Draugystės, M. Valančiaus  ir kitų gatvių su žvyro danga, kuriomis tokiu metų laiku ypač sunku važinėti.

„Sveiki, rašome jums, nes tai paskutinė viltis, kad liksim išklausyti. Draugystės gatvė palikta tarp tų vienintelių, kurios kažkodėl nenori asfaltuoti iš Naujamiesčio gatvių. Pavargome rinkti parašus ir prašyti, jog ir šią gatvę įtrauktų sutvarkymui. Situacija kiekvienais metais vis prastėja, link galinių namų jau su tokiais orais ir pastrigt galima. Ačiū jums, kad esat, bent žinosim, kad išbandėm viską,“ – rašo Draugystės gatvės gyventojai.

Deja, redakcija nei kelių, nei gatvių netvarko, mes galime tik rašyti, informuoti, skleisti ar perduoti informaciją bei parodyti tikruosius ir net atokiausius mūsų krašto kampelius, be perdėtų liaupsių ar fotošopo pagalbos. Galime net aprašyti patirtus įspūdžius važinėjantis tomis gatvėmis, į kurias redakcija kviečiama, bet ar tai kažką pakeis – juk ne žodžiais gatvės grindžiamos.

Vilkaviškio miestas turi tiesiogiai atsakingą vadovą, kuris rūpinasi gatvėmis – seniūną Remigijų Kurauską, kurio ir paklausėme (nors gyventojai gal jau ne kartą to paties klausę): kokios gatvės bus tvarkomos šiais metais Vilkaviškio mieste ir kiek tam skirta lėšų?

„Kurios gatvės konkrečiai bus asfaltuojamos ir kurie šaligatviai bus remontuojami, paaiškės per porą savaičių, kai Administracijos direktorius patvirtins objektų sąrašą“, – netuščiažodžiauja seniūnas.

Ar Draugystės gatvė įtraukta į planuojamų tvarkyti gatvių sąrašą?

„Draugystės gatvė yra įtraukta į 2018 metais remontuotinų gatvių planus. Visos gatvės su žvyro danga, kaip kasmet, bus žvyruojamos ir greideriuojamos.“

Kaip galima spręsti iš seniūno atsakymų, miesto gatvės, tokios, kaip Draugystės ir panašios, kaip ir kasmet sulauks tik „kosmetinio“ remonto ir pavasarį bei rudenį teks klampoti purvynuose. Pirmam metų ketvirčiui pasibaigus  dar net nepatvirtintas objektų sąrašas, o ką jau kalbėti apie realių darbų pradžią – taip ir sulauksime, kol purvynai natūraliai išdžius, o gyventojai duobes, kantrybei pasibaigus, patys užsilygins. O naudą pajus savivaldybė – šiek tiek sutaupydama. Kaip sakoma: sotus alkanam ne paguoda.

Neseniai savivaldybėje vykusiame ūkininkų, seniūnų ir rajono valdžios susitikime ūkininkai žadėjo padėti bent rajono kelius tvarkyti. Kokia konkreti ta pagalba bus – pinigais, technika, runkeliais, grūdais ar tiesiog  nesinaudojimu keliais – neaišku, mat ūkininkai patys iš savivaldybės malonių laukia (atleidimo nuo žemės mokesčio). O ką daryti miesto gyventojams ten, kur ūkininkai nevažinėja? Kas čia padės?

Laura Čižauskienė

Autorės nuotr.

3 KOMENTARAI

  1. Seniūnai,, seniūnijos, kas jos yra. Šeryklos. Sėdi tokie seniūnai ir nosį krapšto. O tokių Vilkaviškio rajone, daug. Kas darosi Pilviškių miestelyje Kiek sakyta, kiek rašyta, kaip žirniai į sieną .Kiek galima. Gal žmonės mes galu gale tuos judickus, Vilkaviškio seniūną, su šluota lauk. Ar reikalingi mokesčių mokėtojams tokie seniūnai. Tegul eina šunimis šeko pjaut. Rasis žmonių kurie dar myli savo kraštą, savo miestą, savo miestelį. Juos ir išrinksime. Žmonės mąstykite ir žiūrėkite ir netylekime.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.