Namo Kultūra

Parodos „100 metų: herojai iš Marijampolės“ atidarymas ir knygos „Marijampolė. 100 miesto gyvenimo metų“ sutiktuvės

710
0
DALINTIS

Balandžio 19 dieną (ketvirtadienį) 16 val. Marijampolės kraštotyros muziejaus „Saulėračio“ galerijoje atidaroma ilgalaikė paroda „100 metų: herojai iš Marijampolės“. Taip pat miesto bendruomenei bus pristatyta muziejaus išleista knyga „Marijampolė. 100 miesto gyvenimo metų“.

Parodoje bus eksponuojami sveikinimai, skirti tautos patriarchui Jonui Basanavičiui, operos primadonos Violetos Urmanavičiūtės – Urmanos koncertinė medžiaga, lietuvybės žadintojų Vinco Kudirkos ir Mykolo Krupavičiaus asmeniniai daiktai… Šiuos ir kitus mūsų krašto žmones, kurių naudotus daiktus išvysite parodoje, apjungia viena sąvoka – herojai. Tai žmonės, pasižymėję drąsa, pilietiškumu ir atkakliu tikslo siekimu, esant skirtingiems istoriniams laikotarpiams bei valstybinėms santvarkoms.

Knygoje „Marijampolė. 100 miesto gyvenimo metų“ rasite gausybę fotografijų, atskleidžiančių Marijampolės miesto erdvių kaitą tarpukariu, sovietmečiu ir šiais laikais. Fotografijas papildo tekstai, pasakojantys miesto erdvių istoriją, pristatomi ir kai kurie Marijampolės kultūros veikėjai.

Renginys skirtas Valstybės šimtmečiui ir Marijampolei – Kultūros sostinei paminėti.

Parodą ir knygos leidybą finansavo Marijampolės savivaldybė

Marijampolės kraštotyros muziejaus informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.