Namo Aktualijos

Pilviškiuose keliai prasti tik gyventojams

3365
5
DALINTIS

„Ar čia gatvės? Kaip vaikams eiti į mokyklą? Ir čia vadinasi ponas seniūnas prižiūri gatves… Čia yra Vytauto gatvė. Kaip pravažiuoti? Ogi ponas mūsų seniūnas visai nesuka galvos, nes jo gatvė asfaltuota… žodžių trūksta…“

„Sveiki, turbūt jums žinoma jums bėda dėl Pilviškių miestelio gatvių. Bet kur žmonėms kreiptis ir ką daryti, kai seniūnas nereaguoja – tad lieka vienintelis dalykas, tik viešumas.

Vilkaviškis skundėsi, kad jiems valčių reikia, o mums ko? Čebatų tik! Nes neina praeiti visai, o apie mašiną nekalbama, jei išvažiuoji į kelią iš kiemo, tai keliu neina pavažiuoti, žodžiu, baisu. Aš nesuprantu, kam toks seniūnas jei jis nieko šitiek metų nedaro, gal laikas ji jau perrinkti?“

Tai tik keletas pavyzdžių, kaip gyventojai „atakuoja“ redakciją, ir nesunku įsivaizduoti, kiek skundų, prašymų ar reikalavimų  sulaukia tokių vietovių seniūnai.

Panašių klausimų gyventojai užduoda ir savivaldybės administracijai jos interneto puslapyje: „Laba diena, rašau jums Gluosnių gatvės gyventojų vardu. Gyvename Pilviškių seniūnijoje, Sausbalių kaime. Gluosnių gatvės 100 metrų kelio atkarpa nebuvo tvarkoma nuo to laiko, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę, nors jau trejus metus prašome Pilviškių seniūnijos sutvarkyti šią gatvę (vieną kartą atvežė ir užpylė keletą duobių smėliu, tai ne remontas, tai paprasčiausias pasityčiojimas iš gyventojų). Šiuo metu vos įmanoma pravažiuoti šita gatve, iš šios gatvės jau neįmanoma įvažiuoti į kiemą, o taip pat išvažiuoti iš jo. Turime šios probleminės atkarpos nuotraukas, jei nurodysite, kur išsiųsti, galime išsiųsti. Prašau nurodyti, kur mes turėtume kreiptis, kokiu būdu tai padaryti, kad artimiausiu metu išspręstume šią problemą“.

Pilviškių miestelio ir seniūnijos gyventojai dažnai skundžiasi dėl prastų kelių. Ar tikrai jų būklė tokia prasta ir blogiausia iš visų seniūnijų? – teiraujamės Pilviškių seniūno Vytauto Judicko.

Kaip jūs pats, kaip seniūnas, vertinate Pilviškių  seniūnijos kelių būklę?

Pilviškių miestelio gatvės, kurios yra su žvyro danga, pavasarį ir rudenį yra labai prastos būklės ir kol neišdžiūsta, greideriuoti neįmanoma.

Kurios gatvės prasčiausios būklės?

Pilviškiuose prasta šių gatvių būklė: Birutės, Vytauto, Kosmonautų, Gedimino, Liepų, Beržų, Klevų, Aukštupio.

Kurias gatves planuojate remontuoti šiais metais ir kiek tam skirta lėšų?

Kol kas paskirstymų lėšų šiems metams neturime,  sudarytas kelių ir gatvių remonto eiliškumas ir pagal eiliškumą atliekamas gatvių remontas: Birutės, Kosmonautų, Sodų, Melioratorių, Liepų ir t.t.

Ar tiesa, kad Pilviškių seniūnija kelių tvarkymui gauna mažiausiai lėšų, palyginti su kitomis seniūnijomis?

Pagal lėšų paskirstymą nebuvo lyginama su kitomis seniūnijomis, kiek skiria, tiek ir turime.

Keleriopai didesnės pinigų sumos reikėtų, kad Pilviškių seniūnijoje visi keliai ir gatvės būtų geros būklės ištisus metus?

Kad visi keliai ir gatvės būtų geros būklės ištisus metus, juos reikia asfaltuoti. 1 km asfalto tiesimui reikia apie vieno milijono eurų lėšų.

Kiek žinoma, Vilkaviškio rajono savivaldybė skiria lėšų vietinės reikšmės kelių tvarkymui, ar yra dar ir kitų finansavimo šaltinių (projektai ar panašiai), ar jais naudojatės?

Yra vienas projektas Ramoniškių gyvenvietės 1 gatvės asfaltavimui.

Po susitikimo savivaldybėje (kur buvo susitikę ūkininkai, seniūnai ir rajono valdžia), ūkininkai žadėjo padėti. Kokios pagalbos iš jų tikitės?

Yra skirta apie  1200 kubų  žvyro, kurį ūkininkai savo lėšomis, pagal seniūnaičių ir ūkininkų susirinkime priimtą susitarimą, parsiveš į numatytus kelius.

Lietuvos automobilių kelių direkcija, metų pradžioje paskelbusi numatytų asfaltuoti kelių sąrašus, pilviškiečių, atrodo, irgi labai nepradžiugins. Pagal LAKD paskelbtą „Ruožų, atrenkamų pagal Asfaltuotinų valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožų tarp skirtingų kelio dangų („zebrų“) atrankos metodiką ir pagal Gyvenviečių teritorijose esančių asfaltuotinų žvyrkelių ruožų atrankos metodiką, sąrašą“ Vilkaviškio rajone 2018–2020 metais į asfaltavimo programą patenka tik 7-ios žvyrkelių atkarpos.

Pagal šį sąrašą iki 2020 metų Vilkaviškio rajone turėtų būti išasfaltuoti šie žvyrkelio ruožai: kelio Nr. 5112 Virbalis–Žalioji ruožas nuo 0,532 iki 4,278 km, kelio Nr. 5132 Mockabūdžiai–Pašeimeniai ruožas nuo 2,341 iki 2,981 km, kelio Nr. 5111 Vilkaviškis–Alksnėnai ruožas nuo 4,680 iki 7,846 km, kelio Nr. 5102 Virbalis–Vištytis ruožas nuo 14,535 iki 21,249 km, kelio Nr. 5120 Gudkaimis–Šiaudiniškiai ruožas nuo 2,228 iki 3,881 km, kelio Nr. 5107 Vilkaviškis–Kalvarija ruožas nuo 4,934 iki 9,449 km ir kelio Nr. 5155 privažiuojamasis kelias prie Klausučių nuo kelio Vilkaviškis–Kudirkos Naumiestis–Šakiai nuo 1,469 iki 2,487 km.

Viltis – tik remontas

Taigi, gatvių su žvyro danga padėtis Pilviškių seniūnijoje nesikeis dar ilgai, nes naujas asfaltas numatomas tik į Alksnėnus, kitiems teks tenkintis remontais, o su atsakingomis ministerijomis reikalingos pasirašyti sutartys vinguriuoja tarp biurokratijos kabinetų labai lėtu tempu, kaip ir tie, kurie kasdien stengiasi įveikti pažliugusius ir duobėtus zvyrkelius. O Pilviškių seniūno požiūris „kiek skiria, tiek ir turime“ šiek tiek glumina – nejau jis neatstovauja visos seniūnijos gyventojams, kuriems reikia ir kurie laukia bei tikisi šiek tiek daugiau nei tik trupinių?

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, atsakydamas į redakcijos paklausimą – labai diplomatiškas, bet mažai paguodžia, informuoja ar juo labiau žada. Nejaugi gyventojams susisiekimas pagerės nuo žinojimo apie tarybos sprendimą Nr. B-TS-235 ar tvarkos aprašą?

Ar jau paskirstytos lėšos šių metų Vilkaviškio rajono kelių bei miesto gatvių tvarkymui? Kada galėsime tą sprendimą pamatyti viešai?

Lėšų paskirstymo projektas yra, bet kol nepasirašyta finansavimo sutartis su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir nesuderintas objektų sąrašas prie finansavimo sutarties, jis kol kas neskelbiamas viešai. Kai Administracijos direktorius įsakymu patvirtins šį sąrašą, įsakymas bus paskelbtas Savivaldybės tinklalapyje.

Kokiais prioritetais vadovaujamasi parenkant kelius/gatves remontui ir tvarkymui?  Kokiais principais lėšos kelių tvarkymui skiriamos seniūnijoms?

Parenkant kelius/gatves remontui ir tvarkymui vadovaujamasi prioritetais, kurie nustatyti 2015 m. gruodžio 18 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. B-TS-235 patvirtinto Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų, skirtų Vilkaviškio rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių (gatvių) tiesimo, taisymo (remontavimo), priežiūros ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti, naudojimo ir skirstymo tvarkos aprašo (toliau – Tvarkos aprašas) 10 punktu:

  • objektai, kurie kelia grėsmę saugiam eismui;
  • objektai, kuriais vyksta maršrutinių ir mokyklinių (geltonųjų) autobusų eismas;
  • objektai, kuriuose yra didelis eismo intensyvumas;
  • objektai, kurie yra tankiai apgyvendintose teritorijose;
  • objektai, kuriems parengti ar rengiami techniniai projektai ir atlikta teisinė registracija;
  • objektai, kuriuose yra suinteresuotų juridinių asmenų bei gyventojų indėlis, vadovaujantis Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje esančių ir projektuojamų gatvių įrengimo finansavimo tvarka.

Remontuotinų gatvių sąrašus Savivaldybės administracijai teikia kiekvienos seniūnijos seniūnas. Vadovaujantis Tvarkos aprašo 7 punktu, Savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnai, prieš teikdami prašymus (paraiškas) dėl Savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimo, taisymo (remonto), priežiūros ir saugaus eismo sąlygų užtikrinimo, suderina juos su seniūnaičiais ir vietos bendruomenių (jei tokios yra sukurtos) atstovais.

***

Taigi, išvada viena – šiuo metu politikoje madas diktuoja valstiečiai, o rajonų kelius belieka tvarkyti ūkininkams.

Laura Čižauskienė

Pilviškių gyventojų nuotraukos

5 KOMENTARAI

  1. Keliai yra asfaltuotami ten kur gyveni a ne žmonės o koks nors žmogus o dėl kelio Pajevonys V ir Alisa išvis juokinga ten juk mažai jau kas ir gyvena bet yra sodybos turizmo ką kieno miškai o jus paprasti žmogeliai mokėkite mokesčius ir varykit, nematys nei tie šiaudinių įskiepiai nei kitos gyvenvietė tu kelių, nes jau baigiau Europos pinigėliai ir dar ką darytų savi aldybe kėlinį kai jei būtų normalios žiemos lystu į bankus tai jei neivslotnei barsto kelių tai kur pi ilgai sutaupyti, nejau žvyras pabrango preke

    • 1 kilometrui 1 milijonas 😀 Zveju gatve buvo isasvaltuota su surinktais pinigais is ten gybenanciuju zmoniu ir tai nekainavo nei 20.000 LITU !!!!!! Beprotyste… Atkarpa apie 500 metru…

  2. Dar galite aplankyti ir Būdviečiu kaima ,Pilviskiu seniūnijoje ,nes irgi jau pamiršę tiek metu jokio rimto remonto jau nekalbu apie keliu valyma žiemos metu!!!

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.