Namo Aktualijos

Prokurorų kaltinimai šokiruoja: Vilkaviškio policininkai, įtariama, miške kankino prie medžio prirakintą vaiką

11296
4
DALINTIS

Ar gali būti, kad policijos pareigūnai dėl geresnių darbo rezultatų neteisėtų apklausų metu prieš nepilnamečius asmenis ne tik vartojo fizinį smurtą, bet ir juos kankino elektrošoku, o vieną jų net nuvežė į mišką, prirakino prie medžio ir vertė nurodyti, kas kaime padarė smulkų nusikaltimą?

Kaip rašo naujienų portalas delfi.lt, ikiteisminį tyrimą atlikę prokurorai mano, kad taip ir buvo, todėl trims Vilkaviškio policijos komisariato tyrėjams pateikė kaltinimus dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, neteisėto laisvės atėmimo, žmogaus veiksmų laisvės suvaržymo ir fizinio skausmo sukėlimo.

Šioje byloje nukentėjusiaisiais pripažinti trys nepilnamečiai – tuo metu, kai prieš juos, įtariama, buvo įvykdyti nusikaltimai, jaunuoliams buvo nuo penkiolikos iki septyniolikos metų.

Iki šiol Vilkaviškio policijoje dirbantys tyrėjai Giedrius Bakšys, Artūras Trečiokas ir Vytautas Žemantauskas nesutinka su jiems pateiktais kaltinimais – kol jų kaltės dar nepatvirtino teismas, jiems galioja nekaltumo prezumpcija.

Tačiau teismas savo žodį šioje šiurpą keliančioje istorijoje greičiausiai tars dar negreit – Vilkaviškio teisėjai, kuriems prokurorai perdavė policininkų baudžiamąją bylą, atsisakė ją nagrinėti, teigdami, kad gali būti šališki: esą jie gerai pažįsta vieno kaltinamųjų V. Žemantausko žmoną Akseniją Žemantauskienę. Ji iki 2015 m. vasario Vilkaviškio teisme dirbo teisėja, o dabar karjerą tęsia Marijampolės teisme. Tuo metu V. Žemantauskas už nepriekaištingą tarnybą yra ne kartą skatintas net pačių aukščiausių policijos vadovų.

Nuo bylos nusišalinę Vilkaviškio teisėjai teigia, kad policijos pareigūnai yra „kaltinami nusikalstamų veikų trijų nepilnamečių vaikų atžvilgiu padarymu, o, atsižvelgiant į tai, kad kaltinamiesiems inkriminuotų nusikalstamų veikų skaičius yra palyginti didelis, byla kelia didelį rezonansą vietinėje bendruomenėje“.

Nuo bylos nusišalinę teisėjai paprašė ją nagrinėti ne Vilkaviškyje ir tuo labiau ne Marijampolėje, o net kitoje apygardoje, tačiau Kauno apygardos teismas šio prašymo nepatenkino ir Suvalkijos teismui nurodė pačiam nuspręsti, į kurį artimiausią teismą perduoti smurtu kaltinamų policininkų bylą.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/law/prokuroru-kaltinimai-sokiruoja-policininkai-itariama-miske-kankino-prie-medzio-prirakinta-vaika.d?id=77706631

Naujienos Lietuvoje ir pasaulyje

4 KOMENTARAI

  1. Vilkaviškyje vėl dirba architektas Šaučiūnas, du kartus sulaikytas STT už tuos pačius nusikaltimus, Prašau paaiškinti šį fenomeną, nes tai nėra normalu ir sunku suprasti eiliniam žmogui. Ačiū.

  2. Tik dbr susiprotejo ir yra aišku kad ne visi pareigūnai šventi yra ir Tauragei dar tokiu kurie nusižengė ir šeip tegul daro kaška nes taip negali but jug jei žmogus nieko nepadare o tu turi prisipažint kai duoda i kaili tai žinot ir negali neprisipažint jei tu nepadariai tuoj labiau dar kai mušu na manau daug tokiu pasitaikei kurie tik prisipažina vien dielto kad nebedaužytu policijos pareigūnai žodžiu pasakyt kad tokiem geriau nedirbt pareigūnams policijoje nes tik traumuoja žmones…

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.