Namo Laisvalaikis

Į Marijampolę pirmą kartą atkeliauja Japonijos kino festivalis!

526
0
DALINTIS

Šiemet Japonijos ambasados Lietuvoje kartu su Japonijos Fondu jau 17-ąjį kartą organizuojamas Japonijos kino festivalis atkeliauja ir į Marijampolę.

Kino teatro „Spindulys“ Mažojoje salėje balandžio 21 – 22 d. 15 val. ir 17.45 val. bus parodyti keturi skirtingo žanro filmai, leisiantys geriau pažinti Japoniją: filmai perteikia ypatingas šeimos akimirkas ir tarpusavio santykius, nukelia į istorinius samurajų ir netgi į senovės Romos laikus, atskleidžia šių dienų visuomenėje vyraujančias baimes ir stereotipus, mėgina pažvelgti į atsiskyrėliško gyvenimo keliamus iššūkius, leidžia pasimėgauti Japonijos kraštovaizdžiu ir susipažinti su lietuviams kiek neįprastomis japonų tradicijomis.

  • „Romos termos“ – (angl. „Thermae Romae“, jap. „Terumae Romae“) – režisieriaus Hideki Takeuči filmas pagal itin populiarios japonų manga komiksų kūrėjos Mari Jamazaki to paties pavadinimo mangą. Filmas vaizduoja senovės Romą, kada pirčių architektas Liucijus (akt. Hiroši Abe) netyčia nusikelia į ateitį ir atsiduria šių laikų japoniškoje viešoje pirtyje. Liucijus keliauja laiku ir pritaikydamas japoniškus kultūros elementus Romoje netrukus tampa žymiu pirčių ekspertu. Nuotaikingas filmas ir pagrindinio herojaus patiriami nuotykiai nesunkiai užkariaus tiek jaunųjų, tiek vyresnių kino žiūrovų simpatijas. (2012, 108 min.)
  • „Virtuvės samurajai“ (angl. A Tale of Samurai Cooking – A True Love Story“, jap. „Bushi no kondate“) – režisieriaus Asahara Juzos sukurtas filmas, nukeliantis į Edo periodo samurajų laikus pristato kiek netikėtą samurajų klano gyvenimo pusę. Tai istorija apie vieną samurajų giminę, padėjusią pamatus vadinamiesiems „virtuvės samurajams“, kurių užduotis – tiekti patiekalus vietiniam valdovui. Šios giminės lyderio sūnus ir įpėdinis Jasunobu (akt. Kengo Kora) nėra linkęs į maisto gamybą ir mieliau renkasi kardus nei virtuvinius įrankius. Tokį jo nusistatymą bando pakeisti naujoji žmona Haru (akt. Aya Ueto), be galo užsispyrusi, tačiau gerais įgūdžiais virtuvėje pasižyminti virtuvės meistrė. (2013, 121 min.)
  • „Mamešiba“ (angl. „Mameshiba“, japn. „Yoju Mameshiba“) – režisieriaus Toru Kamei drama, subūrusi nemažai pasižymėjusių japonų televizijos serialų bei kino aktorių, iš kurių pagrindinis – Džiro Sato – atlieka itin įsimintiną ir nekasdienišką vaidmenį. Pagrindinis filmo herojus – vidutinio amžiaus vyras, vardu Džiro (akt. Džiro Sato), gyvena su tėvais, neturi darbo, yra namisėda ir nemėgsta bendrauti su kitais.  Po tėvo mirties Džiro motina pabėga ir palieka jam kelių mėnesių šuniuką, vardu Ičiro, bei keletą nuorodų, padėsiančių ją surasti. Džiro yra priverstas išeiti į platųjį pasaulį. (2009, 106 min.)
  • „Niekas neapgins“ – (angl. „Nobody to watch over me“, jap. „Daremo mamotte kurenai“) – režisieriaus Ryoiči Kimizukos įtampos kupinas trileris, atveriantis modernioje visuomenėje vyraujančias baimes, pasakoja šeimos dramą dėl žmogžudyste apkaltinto nepilnamečio sūnaus. Žiniasklaidos dėmesio persekiojami ir visuomenės pasmerkti likę šeimos nariai ir policijos detektyvas, besistengiantis nuo šio dėmesio apsaugoti sumišusią kaltinamojo seserį, patiria didelių sunkumų, siekdami išsivaduoti iš susidariusios situacijos. (2009, 118 min.).

Visi festivalio filmai bus rodomi originalo kalba, turės lietuviškus ir angliškus subtitrus.

Nemokami bilietai į Japonijos kino festivalio seansus bus platinami kino teatro kasoje tik tos dienos seansui, likus 1 val. iki filmo pradžios (bilietų limitas vienam žmogui – iki 2 vnt.).

Nepraleiskite progos atrasti japonų kino talentus!

Papildomos informacijos apie rodomus filmus ieškokite Japonijos ambasados tinklalapyje adresu:  http://www.lt.emb-japan.go.jp/itpr_lt/eventreportLT20180314.html

Parengta pagal Japonijos ambasados Lietuvoje informaciją

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.