Namo Naujienos

XXVIII Lietuvos mokinių istorijos olimpiada Marijampolėje

798
0
DALINTIS

2018 m. balandžio 20-21 d. Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje vyks XXVIII Lietuvos mokinių istorijos olimpiada. Šiomis dienomis į Marijampolę atvyks 74 mokiniai, 60 mokinius lydinčių mokytojų, 17 vertinimo komisijos narių. Taip pat tikimės sulaukti ir garbingų svečių – LR Europarlamentarų bei LR Seimo narių, kurie yra ir olimpiados rėmėjai.

2018 m. olimpiados tema „Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios Lietuva: valstybės atstatymo istorijos (1917–1922 m. ir 1987–1993 m.)“, skirta atkurtos Lietuvos 100-mečiui. Marijampolės savivaldybės mokyklų mokiniams atstovaus savivaldybės etapo laimėtojos – Rygiškių Jono gimnazijos 4 gimnazijos klasės mokinės – Augustė Vaznytė ir Gabija Tubelevičiūtė (mokines olimpiadai ruošia  mokytojai Rita Bobinienė ir Vidmantas Žebrauskas). 20 geriausiai pirmąją olimpiados dieną pasirodžiusių mokinių sudarys finalininkų grupę, kurie antrąją dieną varžysis dėl prizinių vietų.

Marijampolės savivaldybės administracija olimpiados dalyviams siūlo ekskursijas po Marijampolę, kurias praves Marijampolės gidai: Vida Mickuvienė, Arūnas Kapsevičius ir Tomas Kukauskas. Mokiniai ir mokytojai dalyvaus akcijoje „Varpo aidas  šimtmečio atgarsiai“, kabins Marijampolės meno mokyklos pagamintus varpelius ant konstrukcijos, esančios Jono Basanavičiaus aikštėje. Marijampolės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro grupė „Žolynukai“ mokiniams organizuos vakaronę, jų mokytojai pabendraus prie kavos puodelio. Įdomūs renginiai numatyti ir antrąją olimpiados dieną: ekskursija į Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejų bei Paežerių dvarą.

Olimpiados progama

Angelė Mikulienė,
Marijampolės savivaldybės administracijos
Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.