Namo Naujienos

O gal paprasta vagystė?..

917
0
DALINTIS

Pasiimi (pasivogi?) svetimą automobilį, be savininko žinios, užsiregistruoji Uberyje, pažymi, kad auto išsinuomavai, juo vežioji žmones, užsidirbi pinigų, dar ir savaitgalį iki Nidos pašoki… O kai savininkas pareiškia pretenziją, sakai, kad gi nenaudojamas automobilis buvo ir apskritai, tai viską padarė tavo 80+ mama. Nenormalu? Na nelabai normalu. Nebent tu ūkininkas, tada viskas OK.

FNTT sako, kad patvirtinta, kad 80+ ministro mama dėl žemės sklypų nebuvo sudariusi ir įregistravusi nuomos ar panaudos sutarčių. Ir – staigmena! – nebuvo nustatyta dokumentų klastojimo atvejų. FNTT padaro išvadą, kad dokumentų klastojimo nebuvo todėl, kad dokumentų tiesiog iš viso nebuvo, jie galimai niekada neegzistavo ir nebuvo teikiami. Galiausiai, įstatymo dispozicija ir teismų praktika esminiu turto pasisavinimo požymiu nurodo, kad šią veiklą padaro asmuo, kuris dėl einamų pareigų, specialių pavedimų bei sutarčių pagrindu turi teisiškai apibrėžtus įgaliojimus pasisavinamo turto atžvilgiu. S. Markauskienės atveju sutarčių nebuvo, teisiškai apibrėžtų įgaliojimų nurodyto turto atžvilgiu nebuvo.

Bet de facto žemę jie naudojo. Ministras to neneigia. Už tai jie gavo ES pinigus. Neturėdami naudojimo dokumentų. Ministras sako, kad čia kaip bauda už greičio viršijimą. Bet man tai panašiau į vagystę vulgaris. Fu, ir tiek.

Inga Skrebytė

Asociatyvi iliustracija iš interneto

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.