Namo Aktualijos

Ar Vilkaviškio seniūno pažadai išsipildys greičiau, nei įvyks nelaimė?

1856
4
DALINTIS

Redakcija gavo eismo saugumu susirūpinusio vilkaviškiečio laišką, kuriame rašoma:

„Užbaigtas Vilkaviškio miesto Nepriklausomybės gatvės šaligatvio remontas, tačiau eismo saugumo požiūriu aktuali, dešimtmečiais neišsprendžiama Nepriklausomybės – Medžiotojų gatvių sankryžos problema toliau išliko. Vairuotojas, važiuodamas transporto priemone nuo Vytauto – Medžiotojų gatvių sankryžos iki Nepriklausomybės – Medžiotojų gatvių sankryžos, ir norėdamas tęsti judėjimą Medžiotojų gatve kolektyvinių sodų link visiškai nemato Nepriklausomybės gatve atvažiuojančių transporto priemonių, kadangi trukdo prie sankryžos esantis el. perdavimo tinklų stulpas su atramomis ir privačiame žemės sklype augantis medis su gyvatvore. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija privalo  užtikrinti eismo saugumą jai priklausančioje Nepriklausomybės – Medžiotojų gatvių sankryžoje ir pareikalauti iš juridinių ir fizinių asmenų pašalinti teisės aktuose nurodytus reikalavimus neatitinkančius statinius ir želdinius. Negi rajono valdžia nespręs šios problemos ir lauks iki tol, kol atsitiks nelaimė?“

Pakomentuoti šią situaciją paprašėme Vilkaviškio miesto seniūno Remigijaus Kurausko.

Jis patikino, jog šį klausimą jau prieš daugiau nei savaitę yra aptaręs su seniūnijos specialistais ir situacija yra puikiai žinoma: „Apibendrinant galiu sakyti, kad kampinis sklypas Nepriklausomybės gatvėje „neprieina“ prie pat gatvės, tad augantys  augalai, kurie yra valstybinėje žemėje, bus šalinami, kad būtų pagerintas regėjimo laukas, o elektros stulpų taip paprastai neperkelsi…“

Seniūno teigimu, želdiniai, kurie šiuo metu trukdo matomumui, buvo pasodinti šio kampinio sklypo gyventojų ir, tikėtina, jog ne iš piktos valios, o tiesiog, kad sudarytų barjerą dulkėms ir triukšmui, sklindantiems nuo gatvės pusės. Buvo kalbėta su šio sklypo gyventojais dėl sklypo ribų įteisinimo ir dėl to, kad reikėtų prisižiūrėti želdinius taip, kad jie netrukdydų. Šiuo metu, kai jau įteisintos sklypo ribos, kurios anksčiau (gal prieš pora metų) buvo neaiškios, želdiniai tapo valstybės „turtu“, nes jie auga valstybinės žemės ruoželyje. Todėl juos dabar be jokių kliūčių ir ketinama pašalinti, kad vairuotojams matymo laukas būtų kuo geresnis.

„Problema dėl elektros stulpų – sudėtingesnė. Teiksiu siūlymą eismo saugumo komisijai, kuri yra, kaip drįsčiau įvardinti, atsakinga už visus eismo saugumo sprendinius rajone, ir bandysim kažką pasižiūrėti.

Taip, sankryža nėra pati saugiausia, smagiausia – stengsimės, kad vairuotojams būtų kuo mažiau diskomforto,“ – žada Vilkaviškio miesto seniūnas Remigijus Kurauskas.

Tikėkimės, kad pažadai neištirps kaip pernykštis sniegas, o organizaciniai darbai neužtruks kelerius metus, nes kitąkart palygini ir supranti, kad globalinio atšilimo greitis didesnis nei gebėjimas operatyviai nudirbti vieną ar kitą darbą seniūnijos ar savivaldybės mastu.

Redakcija

Skaitytojo nuotrauka

4 KOMENTARAI

  1. Sankryža gana paprasta ir yra daug didesnių probleminių sankryžų nei ši. Garantuoju, kad laišką atsiuntė viskuo nepatenkintas žmogus.

  2. Sutinku su autoriumi. Taip pat nesuprantu kam tie du vienas kitam priekaistujantys zenklai Kastonu gatves gale? (su Nepriklausomybes gatve) Bet didesne problema Nepriklasomybes gatveje kita: prasidejo britvininku „lakstymas“ 200km/h greiciu. Va cia manau savivaldybe laukia nelaimes. Cia is furos ne 50km/h vaziuoja . Zodziu Vilkaviskio aplinkelis o nei vieno griti mazinancio kalnelio per perejas. Nei prie Norfps nei prie S.Neries mokyklos!!! Praktiskai kiekviename kaime prie mokyklu ar parduotuviu esancios perejos yra iskilios , ocia dzin! Va cia manau tai laikiame nelaimes,ir visi turbut meldzia ,kad tai nebutu musu vaikas ar siaip artimas zmogus!

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.