Namo Naujienos

Augalai, saugantys nuo uodų

1173
0
DALINTIS

Uodai kelia ne tik nepatogumų, kurių norime išvengti sodyboje vakare – tai priežastis, dėl kurios kyla sveikatos problemų. Problema aktuali ne tik būnant lauke, bet ir patalpose. Sakysite – yra įvairių repelentų, purškiamų ar tepamų ant odos ar drabužių. Tačiau taip pat reikia nepamiršti, kad naudojant chemines purškimo priemones, atsiranda dar viena problema, galinti neigiamai paveikti sveikatą.

Kad apsisaugotume nuo uodų, galima išnaudoti įvairius kvapus.  Yra augalų, kurie turi repelentinių savybių, yra gražūs ir (arba) skleidžia malonų kvapą.

Vienos iš tokių augalų yra medetkos. Jas sodinti pravartu ties įėjimu į namus, prie langų. Jos sukuria barjerą, kuris mažina uodų patekimo į patalpas skaičių vien dėl eterinių aliejų sąvybių.

Kitas labai uodų nemėgiamas augalas yra bazilikas. Patrinkite baziliko lapu atviras odos vietas ir apsaugokite jas nuo uodų. Pats bazilikas taip pat turėtų būti auginamas šalia durų ar langų. Kas yra pravartu ir tuo atveju, jei norite pagardinti patiekalus puikiu prieskoniu.

Daugelis iš mūsų mėgsta levandų kvapą, tačiau nežino, kad tai yra repelentas, atbaidantis uodus. Levandos ne tik nuostabiai kvepia, teikia raminantį pojūtį, bet ir gali apsaugoti nuo mažųjų lauko užpuolikų. Malonus levandų aromatas yra nepageidaujamas uodų ir geriausia jį išnaudoti šiuos augalus sodinant sodelyje arba puoduose, esančiuose šalia durų, langų ir pramogų zonų.

Pipirmėčių kvapas ir aliejus taip pat yra nemalonus uodams, tik norint išnaudoti efektyviau, augalą reikia patrinti, kad būtų išgautas stipresnis kvapas ir aliejus.

Mėtos – turbūt vienas žinomiausių repelentų kovoje su uodais. Naudojimas panašus į pipirmėčių.

Kvapiosios geranijos (pelargonijos) yra populiarus uodus atstumiantis augalas, naudojamas kaip barjeras.

Svarbu paminėti, kad šie augalai sukuria barjerą, o ne realiai naikina uodų populiaciją. Tad tai nėra 100% apsauga nuo uodų, bet vienas iš būdų apsaugoti savo namus ir gyvūnus natūraliais preparatais. Išbandykite ir jūs.

Sėkmės!

Susiedo komanda

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.