Namo Naujienos

Marijampolės gatvėse vis dar vėjas iš rytų?

1453
0
DALINTIS

Marijampolėje vyksta permainos. Gatvėse ypač. Kai kuriose labai ilgai, gal ne visai ūkiškai, bet nieko, iškentės ir vietiniai, ir svečiai. Redakcija nuolat sulaukia nepatenkintų piliečių pranešimų apie tai, kad kurioje nors gatvėje iš grindinio akmenys byra ar kad prie naujai įrengtos aikštelės liko pamiršta žemių krūva, ant kurios dabar sėklas skleidžia piktžolės. Tačiau suprantame, kad tai laiko reikalaujantys dalykai, viskas tvarkosi pamažu.

O kai kuriomis naujovėmis reikia pasidžiaugti – įvestas valandinis automobilio parkavimas P. Butlerienės ir Gedimino gatvėse labai patogus atvažiuojantiems į miesto centrą apsipirkti ar reikalų tvarkyti, išspręsta parkavimo miesto centre problema. Tačiau ar viskas iki galo apgalvota ir patogu vairuotojams? Redakcija gavo vilnietės laišką, kuriame ji piktinasi, jog, grįžusi į Marijampolę ir trumpam pastačiusi automobilį, liko nemaloniai nustebinta gąsdinančio pranešimo, jog nepaliko raštelio, kada automobilį pastatė.

„Įspėjame, kad palikdamas automobilį stovėjimo trukmę ribojančio ženklo Nr. 529 galiojimo zonoje, privalėjote palikti informaciją apie atvykimo laiką už priekinio stiklo taip, kad ji būtų matoma kitiems asmenims, kaip to reikalauja Kelių eismo taisyklių 149 punkto reikalavimai. Pažeidimas užfiksuotas fotokamera. Marijampolės savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius,“ – tokį pranešimą radusi moteris sako toli gražu neapsidžiaugusi.

„Iš tikrųjų išlipusi net apsidairiau, ar nėra netoliese kokio automato, kur galėčiau už simbolinį mokestį atsižymėti. Niekur nemačiau informacijos ir apie tai, kad tai galėčiau padaryti telefonu per mobiliąją programėlę. Kaip tyčia automobilyje neturėjau ir jokio lapelio, ant kurio galėčiau užrašyti. Tai kas man tada belieka, jeigu Marijampolė su technologijomis nedraugauja?

Sugrįžusi vos už 20 minučių, radau grasinantį raštelį. Vadinasi, prižiūrėtojas ten dūzgia nuolatos ir mato, kada kas kur parkuojasi. Esu girdėjusi iš giminaičių apie jo uoliai fiksuojamus pažeidimus. Suprantu, kad tam ekspolicininkui, sugavusiam tokį baisų „pažeidėją“, kraujas kai kuriose kūno vietose smagiau sucirkuliuoja, tačiau noriu paklausti: ar jis pats ir savivaldybė padarė viską, kad vairuotojai jaustųsi tikrai patogiai? Juk demokratinės valstybės principas pirmiausia turėtų būti gerovės kūrimas ir pagalba žmogui, o ne persekiojimas ir gąsdinimas baudomis. Suprantu, kad nusikaltimo nepadariau ir baudos tikriausiai nesulauksiu, tačiau pasijutau tikrai nesmagiai, lyg kokia nusikaltėlė. Dvelktelėjo sovietizmu.

Praėjusią vasarą teko lankytis Sankt Peterburge. Turistų knibždėte knibždantis miestas sugebėjo pademonstruoti dar savo seną sovietinę dvasią, kuri man priminė šią situaciją Marijampolėje. Tikriausiai visi esame matę, kokiu principu veikia tualetai Vakarų Europos degalinėse (kai kur jau ir Lietuvoje): įmeti prie įėjimo monetas, vartai atsidaro, o už čekutį gauni nuolaidą kavai. Sankt Peterburge taip pat prie viešojo tualeto yra vartai, tik su pinigėliais turi prieiti prie būdelės, kurioje sėdi pikta tetukė ir už tuos pinigėlius, kuriuose bet kurioje valstybėje sumestum pats, tetukė išduoda žetonėlį. Su tuo žetonėliu eini prie vartų, jį įmeti ir įeini… Ir tetukė darbo turi, ir turistams atrakcija…

Žinodama, kaip Marijampolės valdžia rūpinasi savo socialdemokratais, siūlau variantą: gal pastatykime P. Butlerienės gatvės pradžioje būdelę ir pasodinkime ten tą aktyvųjį ekspolicininką. Gal net pamainomis darbas galėtų vykti, gal dar koks socialdemokratas be darbo likęs – būtų kartu ir darbo vietų kūrimas, ir kontrolė visą parą. Ir nereikėtų prižiūrėtojams suplukusiems lakstyti: privažiavai, atėjai prie langelio. Jeigu „viršininkas“ tuo metu neužsiėmęs, išduoda tau lapelį, kurį pasidedi už stiklo, ir ramiai parkuoji automobilį. Gražu ir visiems gerai,“ – rašo mums laiške buvusi marijampolietė Jurgita.

Redakcija paprašė lapelius dalijančio Marijampolės savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Pauliaus Čepono atsakyti, kaip galvoja spręsti šią problemą. Juk už lango – išmaniųjų technologijų amžius.

„Kelių eismo taisyklėse yra numatyta, kad vairuotojai privalo nurodyti automobilio pastatymo laiką riboto laiko stovėjimo vietose. Tai gali padaryti už priekinio stiklo palikę lapelį su užrašytu laiku arba padėti specialų laikroduką, kuris žymi automobilio pastatymo laiką. Apie riboto parkavimo laiko ženklų pastatymą buvo informuojama vietos žiniasklaidos priemonėmis (televizijoje, laikraščiuose), socialiniuose tinkluose.

Neturintys ar nenorintys palikti automobilio pastatymą nurodančio laiko vairuotojai gali statyti automobilius tose vietose, kur KET toks reikalavimas nenumatytas (nemokamose, neterminuotose, nerezervuotose parkavimo vietose).

Panaši problema vairuotojams, nenorintiems turėti rašiklio, gali kilti ir autoįvykio metu, kai reikalinga pildyti eismo įvykio deklaracijas,“ – rašo  Paulius Čeponas, Marijampolės savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas.

Redakcija klausia skaitytojų – ką manote jūs, ar nesusidūrėte su panašia problema?

P.S. Kol redakcija rengė publikaciją, gavome dar vieną nuotrauką, kuri iliustruoja, kaip aktyviai šis skyrius dirba, tvarkydamas miestą nuo ne vietose pastatytų automobilių, jog net raštus dalina su pernykščiais perspėjimais. Matyt, nebuvo kada naujų perrašyti…

Suduvis.lt

Publikacijoje panaudotos nuotraukos iš socialinių tinklų

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.