Namo Naujienos

Poilsio stovyklose vaikai turi būti maitinami sveiku ir saugiu maistu

495
0
DALINTIS

Pasibaigus mokslo metams, veiklą pradeda vaikų vasaros poilsio stovyklos. Jų organizatoriai, kviesdami vaikus poilsiauti ir įdomiai praleisti atostogas, privalo pasirūpinti ne tik pramogomis, bet ir sveikata – užtikrinti sveiką ir saugų vaikų maitinimą.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, pernai vaikų poilsio stovyklų maisto tvarkymo skyrių veiklą vykdė 43 subjektai. VMVT patikrino 33 vaikų poilsio stovyklų maisto tvarkymo skyrius. 40 % jų dirbo be priekaištų, kituose buvo nustatyta įvairių pažeidimų. Daugiausiai nustatyta pažeidimų: bendrų higienos (netinkama patalpų ir inventoriaus būklė ir higiena, neužtikrinamas tinkamas valymas, dezinfekavimas) – 64 %, savikontrolės (nepildomi arba neteisingai pildomi žurnalai, netaikomos koregavimo priemonės) – 22 %, personalo higienos (darbuotojai neišklausę higienos mokymo kurso, nepasitikrinę sveikatos) – 14 %.

VMVT kasmet sulaukia skundų dėl maitinimo vaikų vasaros poilsio stovyklose. Dažnai skundžiamasi dėl pasenusių produktų, iš kurių gaminami patiekalai, dėl maistui patiekti pakartotinai naudojamų išplautų vienkartinių indų, taip pat gaunama nusiskundimų, kad vaikai nuo stovyklos maisto kartais jaučia pilvo skausmus, viduriuoja. Pernai VMVT užregistruoti 4 vartotojų skundai dėl maitinimo vaikų poilsio stovyklose, iš kurių 3 buvo pagrįsti. Atsakingiems asmenims pritaikytos sankcijos, o vienos vaikų poilsio stovyklos maisto tvarkymo veikla buvo sustabdyta.

„Stovyklų organizatoriai turėtų žinoti, kad maitinimo paslaugų sutartis galima sudaryti tik su įmonėmis, turinčiomis Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus – leidimus užsiimti maitinimu. Kiekvienais metais ne vėliau kaip prieš penkias darbo dienas iki numatomos vykdyti veiklos pradžios jie turėtų pateikti informaciją (raštu ar el. paštu) VMVT teritoriniam padaliniui apie maisto tvarkymo subjektus, teiksiančius maitinimo paslaugas. Pasikeitus vaikus maitinančiai įmonei, taip pat reikia apie tai informuoti VMVT teritorinį padalinį“, – komentavo VMVT Maisto skyriaus vedėja Ilona Drulytė.

Stovyklų organizatoriai ir vaikų tėveliai rasti išsamesnės informacijos apie tai, kas turi teisę organizuoti maitinimą, pagrindinius maisto saugos ir higienos, valgiaraščių sudarymo principus,  pasitikrinti ar įmonė, tieksianti maistą, neįtraukta į nepatikimų maisto tvarkymo subjektų sąrašą,  gali VMVT interneto svetainėje http://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/viesasis-maitinimas/vaiku-maitinimas/kaip-stovykloje-organizuoti-vaiku?language=lt.

Siekiant užtikrinti saugų ir kokybišką vaikų maitinimą, VMVT inspektoriai vasarą veikiančiose vaikų poilsio stovyklose tikrins, ar gaminant maistą laikomasi higienos reikalavimų, ar patiekalai vaikams gaminami iš saugių, kokybiškų ir leistinų produktų bei žaliavų. Tėveliams patariama pasidomėti, kaip stovyklose maitinami jų vaikai. Esant įtarimų dėl netinkamo maitinimo organizavimo, vartotojai turėtų kreiptis į VMVT nemokamu telefonu 8 800 40 403 arba užpildyti pranešimo formą VMVT interneto svetainėje http://vmvt.lt/anketos/nekokybiski-maisto-produktai

VMVT informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.