Namo Aktualijos

Nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia

1914
0
DALINTIS

Dažniausiai žmonių nei baudos, nei įspėjimai nesustabdo, todėl kartais, matyt, geriausiu „koziriu“ palaikant tvarką tampa viešumas. Ne kartą esame rašę ir įspėję visus šiukšlintojus, kad diena, kuomet būsite užfiksuoti, tikrai išauš.

Toks ne visiškai ankstus rytmetis išaušo ir šiandien, kuomet apie 9 val. ryto ketinome nufotografuoti strateginėje vietoje – aikštelėje prie Kybartų kapinių – šalia konteinerių sumestas stambiagabarites atliekas, kurios čia paliktos nuo penktadienio. Komunalininkai nežino, kada pagaliau baigsis toks žmonių įžūlumas ir nuolat stebinantys, nieko bendro su kapinėmis neturintys radiniai. Miestelio kapines iš abiejų pusių supančios dvi stovėjimo aikštelės, pasak gyventojų, panašėja į atliekų surinkimo aikšteles, kuriose nuolat paliekami baldai, automobilių padangos, mišrios statybinės ir griovimo atliekos, kurios čia dažniausiai atvežamos priekabomis. Nežinia kodėl, tačiau šiukšlintojai renkasi būtent šias vietas šalia kapinių, kur kiekvieną dieną praeinantys ir iš kitų miestelių atvykę lankyti savo artimųjų kapų žmonės mato ne kažin kokį vaizdą. Matyt, tik vaizdo stebėjimo kameros ateityje galėtų išgyvendinti tokį gyventojų įprotį vežti atliekas ten, kur papuola – svarbu ne į savo kiemą.

Paradoksaliai skamba situacija, kai žmogus, turintis šalia savo namų konteinerius, kažin kodėl savo išmetamų baldų nepalieka prie jo, o pagautas už rankos ir išmetęs atliekas kitur, pavyzdžiui, greta daugiabučių namų, dažniausiai teisinasi nežinojęs, kad to daryti negalima.

Sakoma, kad nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia, todėl ir šiandien, užfiksavus tokią situaciją, kuomet minėtoje kapinių aikštelėje su priekaba buvo atvežti ir išmesti baldų likučiai, paminėjus žodį „viešumas“, tasai nežinojimas tapo atsakomybe. Jau rytoj visi išmesti baldai turėtų būti išvežti ten, kur ir priklauso.

Todėl dar kartą įspėjame visus „drąsuolius“ ir primename, kad Vilkaviškio rajono savivaldybėje egzistuoja atliekų išvežimo grafikai. Jei nenorite viešumo – nesiviešinkite patys!

Redakcija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.