Namo Aktualijos

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje – apdovanojimų lietus

2737
0
DALINTIS

Penktadienį Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje įvyko tradicija tapusi padėkos šventė, skirta padėkoti mokytojams bei mokiniams, visus metus garsinusiems gimnaziją. Pavaduotoja Jolanta Janulaitytė renginio pradžioje pasidžiaugė išskirtiniais metais: „Tai buvo labai gražūs mokslo metai: gyva grandine apjuosdami Kybartus, laimėjome edukacinių erdvių konkursą, atgaivinome jaunimo tautinių šokių kolektyvą, kuris visai netrukus gimnazijai atstovaus respublikinėje dainų šventėje, buvome išvažiavę į tarptautinį projektą Slovakijoje, o kur dar visi renginiai, projektai ne tik mūsų mokykloje, bet ir rajone – viską sunku suskaičiuoti. Turime gražią tradiciją prieš išeidami vasaros atostogų susiskaičiuoti savo nuveiktus darbus, pasidžiaugti savo ir draugų laimėjimais, pasvarstyti, kas, galbūt, galėjo būti geriau, padėkoti vieni kitiems už bendradarbiavimą, palaikymą, pagalbą, tad skelbiu padėkos šventės pradžią“.

Toliau kalbėti šventėje pakviestas gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius neabejojo, kad ši akimirka yra viena gražiausių mokykloje, kuomet galima pasidžiaugti mokytojų ir mokinių įdirbiu bei bendru rezultatu: „Man atrodo, kad mokykla ir turi būti tokia, kurioje svarbus bendradarbiavimas ir gražus bendras rezultatas. Džiaugiuosi, kad mes turime tiek daug aktyvių mokinių ir mokytojų, turinčių nemenką patirtį, apie kurią prabyla pasiekti rezultatai. Ačiū jums už tai, kad garsinate mokyklą, tikiuosi, kad tokie arba netgi geresni rezultatai išliks ateityje“.

Apdovanojimai iš gimnazijos direktoriaus rankų pirmiausia atiteko nepriekaištingu lankomumu pasižymintiems mokiniams, tarp kurių – Paulius Totoraitis, praleidęs vos dvi pamokas, ir Eglė Valaitytė – nė vienos nepraleistos pamokos.

Gimnazijai įvairiuose konkursuose šiais metais atstovavo 66 mokiniai, iš kurių net 40 proc. grįžo laimėję 1-3 vietas, todėl apdovanojimai bei dovanėlės keliavo visiems olimpiadose, rajoniniuose bei respublikiniuose konkursuose dalyvavusiems ir prizines vietas laimėjusiems gimnazistams. Gimnazijos direktorius pasidžiaugė, kad kiekvienais metais rezultatai beveik nesikeičia: „Džiugu, kad mokinių pasiekti rezultatai būtent tokie. Svarbiausia, kad jie tikrai neprastėja“.

Kolektyvinė padėka už dalyvavimą konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ ir atstovavimą respublikiniame ture atiteko lietuvių kalbos mokytojai Ritai Bylienei ir mokinėms Ievai Antanavičiūtei, Gretai Mažeikaitei, Miglei Rudaitytei ir kt.

Gimnazijoje – ypatingi svečiai

Kaip ir kiekvienais metais padėkos šventėje įteiktos piniginės premijos, skirtos penkiems geriausių rezultatų ne tik olimpiadose, bet ir mokslinėje bei meninėje srityje pasiekusiems gimnazistams. Šiais metais iš PKD mokslininkų fondo penkiems mokiniams buvo įteiktos 100 eurų, o vienai mokinei, Skaistei Vaitkevičiūtei – 120 eurų premija.

Gimnazijoje viešėjo Pasaulio kybartiečių draugijos pirmininkas Leonas Narbutis ir buvę gimnazijos ugdytiniai: prof.dr. Romas Baronas bei prof.dr. Vytautas Šlapkauskas. „Ką gali pasakyti, kai jau viskas išsakyta? Tikimės, kad šie jauni žmonės, kurie šiandien buvo pagerbti, visada prisimins tai ir niekada nepamirš, kad jie yra kybartiniai“, – trumpą sveikinimo žodį tarė PKD pirmininkas. Netrukus kalbėti ir teikti premijas pakviestas VU prof.dr. Romas Baronas prasitarė, kad šiais metais, kaip niekada anksčiau, buvo labai sunku išrinkti tuos, kuriuos derėtų pažymėti: „Šiais metais mums atiteko nelengva misija, nes girdėjome labai daug gimnazijai nusipelniusių mokinių vardų. Pirmiausia norėčiau padėkoti mokytojams ir visiems mokiniams – jūs esate šaunūs. Aš bandžiau ir pats „pasimatuoti“, kurioje vietoje būčiau su savo pasiekimais, jeigu dabar būčiau mokinys, tuometinėje vienuoliktoje klasėje. Aš būčiau ten, kur dabar yra jūsų gimnazijos mokinys Paulius Želvys, matematikos olimpiados I-os vietos laimėtojas,“ – juokavo buvęs mokyklos ugdytinis prof.dr. R. Baronas.

PKD nariai išskyrė Skaistę Vaitkevičiūtę, kuros laimėjimų sąrašas išties įspūdingas. Kybartiečių mokslininkų premijos už puikias akademines žinias ir gimnazijos vardo reprezentavimą taip pat atiteko Ievai Antanavičiūtei, Gabijai Guntoriūtei, Miglei Rickevičiūtei, jos sesei Ugnei Rickevičiūtei bei Deividui Stankevičiui.

Gražiais žodžiais nusipelniusiems gimnazistams bei mokytojams dėkojo prof. dr. Vytautas Šlapkauskas: „Mes labai džiaugiamės, kad esame čia, su jumis. Jumyse mes tikrai matome save, o jūs matote savo perspektyvą. Norėčiau palinkėti nebijoti, būti iniciatyviems ir aktyviems, bet svarbiausia yra ne tai. Svarbiausia – išlikti žmonėmis. Viskas yra paprasta, nes mes esame kilę iš gilios praeities, kurioje yra labai daug persipynusių dalykų: kovos dėl išlikimo, labai daug orumo, labai daug pasitikėjimo, kai kada virtusio pasipūtimu. Mes matome, kas vyksta, todėl mums labai dažnai skauda, kai atvažiuojam į Kybartus. Mums yra svarbu, kad jūs tikėtumėte ir pasitikėtumėte vieni kitais“.

Šiais metais buvo įsteigtos dar dvi nominacijos: „Metų klasė“ ir „Metų mokinys“. Metų klasės nominacija įteikta Ib klasei, kurios vadovė – Vilma Kriščiūnaitė, o metų mokine tapo šventiniame renginyje daugybę apdovanojimų gavusi Skaistė Vaitkevičiūtė, kuri yra net penkių rajoninių olimpiadų prizininkė.

Kristina Radzevičienė

Autorės nuotraukos

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.