Namo Naujienos

Vilkaviškio P.Karužos 406-osios šaulių kuopos būstinėje lankėsi JAV kariškiai

889
0
DALINTIS

Birželio 6 d. paskambino iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo ir paprašė priimti JAV kariškius, kurie pageidautų pabendrauti su šaulių kuopos vadu. Susitikimas įvyko birželio 10 d. Vilkaviškio P.Karužos 406-osios šaulių kuopos patalpose. Kadangi pokalbis galėjo vykti ir apie jaunuosius šaulius, į susitikimą pakviečiau jaunųjų šaulių būrelio vadovę Dalią Uldinskienę. Į Vilkaviškį atvyko JAV kariuomenės Civilinių reikalų bataliono kapitonas William Schlotzhouer, seržantas Rodrigo Carvajal ir vertėja,  KASP 801-os rinktinės eil.  Brigita Kymantaitė, kurios užduotis buvo užtikrinti sklandų bendradarbiavimą.

Sąjungininkų kariškiai domėjosi kuopos veikla, kokie uždaviniai keliami šauliams taikos ir galimos agresijos metu, kaip rengiamas kovinis rengimas, kokia ginkluote naudojamės ir pan. Paaiškinau, kad yra išleistas  Lietuvos šaulių sąjungos Vado įsakymas šaulių pilietinio pasipriešinimo rengimą vykdyti koordinuojant su KAM Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentu ir LK Gynybos štabu. Taip pat domėjosi, kokios konkrečios užduotys bus keliamos kiekvienam šauliui; kaip bus palaikomas tarpusavio ryšys, kai neveiks mobiliojo ryšio priemonės ir pan.

Susitikimo pabaigoje pasikeitėme suvenyrais. Svečiai, sužinoję, kad už kelių dienų bus minima Gedulo ir vilties diena, pažadėjo birželio 14 d. atvykti į Vilkaviškį ir kartu su šauliais dalyvauti paminėjime.

Romualdas Ramanauskas

Vilkaviškio P.Karužos 406-osios šaulių kuopos vadas

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.