Namo Naujienos

Skanias puokštes kurianti marijampolietė: būtina daryti tai, kas žmonėms patinka

3888
0
DALINTIS

Ilona Babeckienė – pirmoji, Marijampolėje pradėjusi kurti valgoma-nevalgoma puokštes. Šiuo metu ji turi savo gėlių studiją Marijampolėje, o floriste dirba 6 metus, tačiau, kaip pati sako, su gėlėmis draugauja kur kas daugiau metų. Moteris pasakoja, kad šiuo metu vis labiau populiarėja netradicinės puokštės: iš vaisių, daržovių ir kitų maisto produktų sukurtos puokštės ne tik žadina apetitą – tai puiki idėja sveikinant vyrus ir tuos, kurie sako, kad geriau vietoj gėlių padovanoti loterijos bilietą. Tokios originalios puokštės sužavi dar labiau, supratus, kad beveik nieko išmesti nereikės, kadangi, išskyrus kai kurių puošimo akcentus, viskas yra valgoma.

Pažintis su vaisių puokštėmis

Su šiomis gardžiai ir originaliai atrodančiomis vaisių puokštėmis Ilona susipažino praėjusiais metais būtent tada, kai pradėjo ruoštis kalėdiniam laikotarpiui, kurio metu itin populiarūs tampa kalėdiniai vainikai. Moteris neabejoja, kad daugelis žmonių patys noriai puošia šventinius vainikus natūraliais akcentais: džiovintais apelsinų griežinėliais, kvepiančiomis cinamono lazdelėmis, obuoliukais ir kt. „Prisimenu, kai draugei užsiminiau, jog būtų labai gražu pridėti daugiau citrinų ar apelsinų, šiek tiek kvepiančios eglės šakelės, cinamono lazdelę ir pamatyti galutinį gražios kalėdinės puokštės rezultatą,“ – apie pirmąsias idėjas pasakoja Ilona, kuri prisimena, kad tokios mintys galvoje sukosi ilgai, tačiau ją pabandyti įgyvendinti idėjas paskatino geriausia draugė, kuri ir paprašė sukurti kalėdinę vaisių puokštę. Po jos šių originalių ir skirtingų puokščių gamybos procesas pradėjo suktis kur kas sparčiau, nei Ilona tikėjosi.

Būtina daryti tai, kas žmonėms patinka

Kai pirmosios originalios valgomos-nevalgomos puokštės pasirodė internetinėje erdvėje, moteris nesitikėjo, kad žmonės taip susidomės ir pamils jos naujuosius kūrinius. Greitu metu floristė suprato, kad žmonės ieško kažko originalaus ir praktiško – „Juk esame suvalkiečiai,“ – juokauja moteris. Žmonių susidomėjimas, įvertinimas, teigiami komentarai ir klausimų šūsnis paskatino daryti tai, kas žmonėms patinka. „Man patinka sugalvoti ir daryti tai, ko Marijampolėje dar nėra,“ –sako žinoma floristė. Klientai Ilonos netrukus pradėjo klausti, ar įmanoma sukurti ką nors išskirtinio vyrams ir moterims. Būtent tai ir pastūmėjo moterį pradėti kurti ne tik gėlių, bet ir vaisių, daržovių, saldumynų puokštes, kurios ypač patinka vyrams. Vaikai, pasak floristės, taip pat nelieka nuskriausti, kadangi dažnai tenka komponuoti puokštes iš įvairių saldumynų.

Gamybos procesas užtrunka

Paklausta apie gamybos procesą, Ilona drąsiai sako, kad nereikėtų galvoti, jog tokių puokščių gamyba neužtrunka. Priešingai – gamybos procesas atima nemažai laiko, kadangi tai reikalauja kruopštaus darbo ir ilgo „žaidimo“ pagaliukais. Galutinis vaizdas būna įspūdingas: daug daržo gėrybių ir daug paslėptų medinių pagaliukų. Dažniausiai klientai prašo, kad vaisius sukomponuotume su gėlėmis, o mums taip pat neabejotinai svarbu nepamiršti gėlių, nes tai, pasak Ilonos – žemės šypsena. Floristei dažnai tenka paieškoti egzotinių vaisių ir didžiuosiuose prekybos centruose, kad įspūdis būtų dar didesnis. Dažnai klientai atsineša gėrybes ir iš savo daržo, o tai Iloną dar labiau pradžiugina.

Visuomet stengiasi išklausyti ir patarti

Tikriausiai kiekvienas sutiksime, kad darbas su žmonėmis nėra lengvas, todėl ir Ilona pirmiausia visada išklauso klientų norus, o tik tada, jei abejoja pateikta idėja, pasiūlo ir pataria, kas galėtų patikti, pavyzdžiui, jubiliatui: „Kad būtų lengviau pateisinti lūkesčius, visada noriai paklausiu kliento, kas ir kokios spalvos patinka žmogui, kuriam bus skirtos gėlės ar originalios puokštės, koks žmogaus pomėgis. Kartą teko vienam jubiliatui, kuris yra žvejys, sukurti skanią puokštę su džiovinta žuvimi“.

Ilona pastebi, kad floristikoje kiekvienais metais keičiasi mados tendencijos. Prieš keletą metų ji pradėjo gaminti gėlių kompozicijas dėžutėse, kurios šiuo metu itin populiarios. Šiuo metu savo gėlių studijoje moteris turi ir vardines prabangias „Ilonos gėlių studijos“ aksomo dėžutes. „Skoningai pritaikius gėlių spalvas ir gėlių rūšis – kompozicija tampa išskirtine ir nepriekaištinga,“  – neabejoja floristė Ilona. Jos gėlių studijoje taip pat galima rasti stabilizuotas rožes, kitaip vadinamas „miegančiomis rožėmis“, kurios išsilaiko net 3-5 metus. Dirbtinės gėlės, pasak Ilonos, šiuo metu taip pat populiarios, kadangi vis daugėja klientų, norinčių savo šventinį stalą papuošti dirbtinių gėlių kompozicijomis, kurios nenusileidžia gyvoms gėlėms.

Ilona vadovaujasi viena mintimi, kad visada būtina žinoti, ko iš tikrųjų norisi iš gyvenimo. Turėti svajonę, tikslą, o tuomet ir aplinkybės išsipildymui neabejotinai padeda.

Kristina Radzevičienė

Nuotraukos iš asmeninio I. Babeckienės archyvo

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.