Namo Aktualijos

Vilkaviškio rajono Gižų seniūnija – nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

3036
6
DALINTIS
Gižai: visos nominuotos seniūnijos yra pasveikinamos šia gražia proga, joms perduodama Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio siunčiama valstybės vėliava

Liepomis garsėjanti Gižų seniūnija – viena iš trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso „Valstybę kuriame mes“ etapą.

Liepomis garsėjantis miestelis

Svečius – konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisiją – Gižų seniūnas Romas Kučiauskas priima bendruomenės namuose. Jie, beje, labai primena tikrus namus, tik šeimininkauja juose ne vienas šeimininkas, o aktyvūs Gižų bendruomenės žmonės. Tai jų vieta ir susiburti, ir išlydėti amžino poilsio išėjusius miestelio gyventojus.

Atvykusi komisija turėjo progos įsitikinti – visame miestelyje vietiniai gyventojai jaučiasi tarsi namuose ir rūpinasi juo tarsi savais namais. Tai taikytina ir Gižams, ir kitam aplankytam seniūnijos kaimui Antupiams: tvarkinga aplinka, šaligatviai, pakelės – visur jaučiama rūpestingo šeimininko ranka. Tai ne tik seniūnijos, bet pačių miestelio gyventojų nuopelnas. Jaukiai sutvarkytose gyenvietėse – tik vienas apleistas namas, užtat kasmet Gižuose kyla 3-4 nauji namai. Vaikų darželyje visos grupės užpildytos, netrūksta mokinių ir mokyklos klasėse – gyventojų čia nemažėja.

Miestelio gyventojai prižiūri lankytinas seniūnijos vietas: profesoriaus Kazimiero Baršausko ir poeto Kosto Kubilinsko gimtines, buvusios kunigų seminarijos vietoje pastatytą paminklą, dvaro parką ir kitas. Sutvarkytoje Gižų Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje klebono Virginijaus Vaitkaus iniciatyva įkurtas muziejus… Tai tik keletas lankytinų miestelio objektų, kuriais susidomi ir turistai, ir svečiai, atvykstantys čia tieisog pasivaikščioti ar į bendruomenės organizuojamą edukacinę programą „Gižai – liepų kaimas“.

Savo liepomis Gižai garsėja jau seniai – ir jų medumi, ir liepžiedžių arbatomis. Po senąja liepa vyksta bendruomenės šventės, Liepos 6-ąją čia giedamas Lietuvos himnas.

Liepų miestelyje sparčiai daugėja, ir, panašu, toliau taip pat daugės. Tai užtikrina nauja Gižų gyventojų  tradicija – čia gimusiam kūdikiui pasodinti po medelį: mergaitei – liepą, berniukui – ąžouliuką.

Projektas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui

Gižų seniūnija pretenduoja į dvi konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominacijas: „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“ ir  „Už tautinės savimonės puoselėjimą“ (kitos dvi: „Už kūrybiškumo ugdymą“, „Už saugią Lietuvą“). Konkurso „Valstybę kuriame mes“ nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti iškilmingame baigiamajame renginyje 2019 m. vasario mėnesį.

Konkursas yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos dalis.

Konkurso iniciatorius – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Konkurso partneriai: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, savivaldybės.

Konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti Kultūros ministerijos svetainėje http://lrkm.lrv.lt/valstybekuriamemes

Vaida Samuolytė

Strateginės komunikacijos ekspertė

6 KOMENTARAI

  1. Atrodo dar nenusibodo skiesti ta pati per ta pati, sutvarkyti saligatviai ? Nejuokaukit greit i ta kaima is viso neis ivaziuot, o ka jau kalbeti apie nepjautas pakeles ir pakanales… „prasigramdo“ centra ir isivaizduoja, kad labai grazu… kaip ir paminklas tarp zoliu lusnyne 😂

      • O kodel tureciau ten seniai negyvenu , tik gaila pensininku … kutie patys sienauja pakeles…
        nes tuo metu seniunijos darbuotojai seniuno sunelio sklypą tvarko 🤣😂

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.