Namo Naujienos

Kontrabandos rekordas Kybartuose

1238
0
DALINTIS

Ankstų rugsėjo 7-osios rytą Kybartų kelio posto muitininkai susidūrė su reto įžūlumo mėginimu į Lietuvą įvežti didžiulę kontrabandos siuntą. Patikrinę tariamą medienos krovinį iš Kaliningrado srities gabenusio Rusijos piliečio vilkiką, pareigūnai jame rado net 675 tūkst. pakelių nelegalių cigarečių.

Rūkalai buvo beveik neužmaskuoti, visi – su baltarusiškomis banderolėmis. Tai viena didžiausių kontrabandos siuntų, šiemet sulaikytų Lietuvos muitinėje. Filmuotą medžiagą rasite čia.

Apie 6 val. ryto į Kybartų kelio postą iš Kaliningrado srities krovininiu vilkiku „Renault“ atvažiavęs Rusijos pilietis S. B. muitinės pareigūnams deklaravo tranzitu per Lietuvą ketinantis vežti medienos briketų krovinį. Tačiau patikrinus mašiną mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, pareigūnams kilo įtarimų, jog puspriekabėje gali būti slepiama kontrabanda.

Vos pareigūnams atvėrus vilkiko puspriekabės duris paaiškėjo, kad šioji pilnutėlė kontrabandinių cigarečių dėžių, tik „dėl akių“ teužmaskuotų orientuotų skiedrų plokštėmis. S. B. prisipažino cigaretes į Lietuvą vežęs ketindamas parduoti, o rūkalus jis esą įsigijo pamažu pirkdamas Kaliningrado turguje.

Iš viso „Renault“ buvo aptikta net 1350 dėžių (675 tūkst. pakelių) cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais yra daugiau nei 2 mln. 211 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Sekmadienį, rugsėjo 9 d., Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų Ikiteisminių tyrimų teisėjo sprendimu S. B. paskirta kardomoji priemonė – suėmimas mėnesiui.

Tai jau ketvirtas skaudus muitinės pareigūnų smūgis kontrabandininkams pastarosiomis savaitėmis.

Gali būti, kad būtent Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis patirti nuostoliai paskatino šias desperatiškas kontrabandininkų „improvizacijas“. Mat nuo rugpjūčio vidurio nelegalių rūkalų gabentojai su stambiomis kontrabandos siuntomis muitininkams įkliuvo Kenoje, Vaidotuose, kelyje Kaunas–Marijampolė. Vien šių sulaikymų metu šešėliniai vertelgos prarado daugiau nei 5 mln. eurų vertės rūkalų. Beje, visais atvejais priedangos preke cigarečių gabenimui buvo medienos kroviniai.

Reikia pastebėti ir tai, kad pastarasis – 675 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandos sulaikymas yra antras pagal dydį Lietuvos muitinėje šiemet. Daugiausia – 931 tūkst. pakelių muitinės pareigūnai sulaikė gegužės 25 d., Medininkų kelio poste.

Muitinės pareigūnai juokauja apie keistus laikus – Rusijos Federacijoje pabrangus cigaretėms, beveik nebesusiduriama su rusiškų cigarečių kontrabanda iš Kaliningrado srities. Šių metų pirmą pusmetį prie sienos su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi beveik nebuvo ir stambesnių rūkalų kontrabandos sulaikymų.

Tačiau muitinės kriminalistų tokios tendencijos nestebina – kontrabandininkai niekada nesiliauja ieškoję naujų, neįprastų, netiesioginių nelegalių krovinių gabenimo maršrutų. Siekiant sumažinti krovinio praradimo riziką, neretai rūkalai įvežami iš trečiosios šalies, o ne valstybės gamintojos teritorijos. Todėl nelegalios baltarusiškos cigaretės Lietuvoje neretai sulaikomos jas įvežus ir iš Latvijos ar Rusijos teritorijų.

Muitinės informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.